Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] Zmiana skrzyni manualnej na automat


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   Zbychu2802


  • Postów: 16
  • Na forum od: 28 maj 2018
  • Miejscowość: Bielawy
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 09 marca 2023 - 23:10

Cześć,
Na początek powiem że przeszukałem dział modyfikacje oraz mechanika i nie znalazłem tam odpowiedzi na moje pytania. Tak więc do rzeczy:
Posiadam W124 z silnikiem M103 z pięciobiegową skrzynią manualną (nie getrag). W mojej głowie zrodził się plan aby wymienić tą skrzynię na automat. Z uwagi na większe plany co do modyfikacji silnika (raczej w trochę dalszej przyszłości) pomyślałem po lekturze kilku postów św. pamięci Romana Turbobandita, że chciałbym włożyć do auta skrzynie 722.634 teraz pytanie - Co będzie jeszcze potrzebne aby tą operację sprawnie przeprowadzić?
Na pewno:
1. Skrzynia
2. Wał
3. Pedały
4. Wybierak - tu pytanie jaki zastosować i czy będzie pasował montażowo do w124?
5. Dyfer??? - tu nie wiem
Co jeszcze?



#2 Offline   m104


  • Postów: 4 488
  • Na forum od: 24 kwi 2012
  • Miejscowość: /dev/null/
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 marca 2023 - 04:22

Przede wszystkim niezależny kontroler do skrzyni, bo ona jest w pełni elektronicznie sterowana i zależna od sygnałów ze sterownika silnika, którego nie masz w m103. O takiej bzdurce jak niedziałający prędkościomierz i licznik przebiegu też warto pamiętać bo może to stanowić problem przy badaniach technicznych a nawet zwykłej kontroli drogowej (spisują przebieg samochodu do CEPiKu)

Swapuj na 722.3, będzie prościej.








Podobne tematy Zwiń