Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Centralny zamek przestał działać



107 odpowiedzi w tym temacie

#41 Offline   ortax123


  • Postów: 70
  • Na forum od: 20 mar 2010
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 24 kwietnia 2010 - 20:46

CEZARY - fajna rada :mrgreen:

ps. A tak na poważnie.



#42 Offline   CEZARY


  • Postów: 175
  • Na forum od: 23 paź 2007
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 24 kwietnia 2010 - 21:01

wywal tylnia kanape i za przednim pasazerem jest pompka (centralka od centralnego)obadaj czy cos tam było żezbione jeśli nie to podociskaj wtyczki poczysc i obadaj.bo cisnienie jest OK jeśli otwierasz tylnią klapą cały samochód więc przecięte przewody ciśnieniowe można wykluczyc.

#43 Offline   Czaro


  • Postów: 729
  • Na forum od: 25 kwi 2008
  • Miejscowość: Starogard Gdański
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 24 kwietnia 2010 - 21:28

ortax123, a jak z zamkiem pasażera?

Pewnie w drzwiach kierowcy w zamku styki zaśniedziały i nie kontaktują...od tego bym zaczął. Z pompką raczej ok, skoro działa.

Wszystko było opisane na forum, podobne problemy i ich rozwiązywanie wystarczy poszukać.

#44 Offline   ortax123


  • Postów: 70
  • Na forum od: 20 mar 2010
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 25 kwietnia 2010 - 06:23

Od pasażera też nie zamyka pozostałych drzwi.

#45 Offline   CEZARY


  • Postów: 175
  • Na forum od: 23 paź 2007
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 25 kwietnia 2010 - 06:32

ortax123, a masz alarm ? a to tak było od początku czy juz jak kupiłes auto?

#46 Offline   ortax123


  • Postów: 70
  • Na forum od: 20 mar 2010
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 25 kwietnia 2010 - 08:22

Auto nie ma alarmu(może kiedyś miało - jak to sprawdzić?). Usterka z otwieraniem drzwi występuje od kupna(mam go dopiero 2 miesiące).

#47 Offline   Gerri


  • Postów: 2 649
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 25 kwietnia 2010 - 09:38

Pierwszy punkt który bym sprawdził, to miejsce łączenia przewodów centralnego zamka pod dywanikiem (tam gdzie tylny, prawy pasażer trzyma nogi) Wystarczy trochę wilgoci i połączenie w tym miejscu robi się zielone i ulega przerwaniu. Objawy często właśnie takie jak opisane. Pisałem o tym w maju zeszłego roku.
centralny-zamek-co-sie-stalo-vt888.htm?postdays=0&postorder=asc&highlight=nogami&start=15
Jest tam również opis sprawdzenia pompki.

#48 Offline   ortax123


  • Postów: 70
  • Na forum od: 20 mar 2010
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 04 czerwca 2010 - 23:18

Gerri napisał:

Pierwszy punkt który bym sprawdził, to miejsce łączenia przewodów centralnego zamka pod dywanikiem (tam gdzie tylny, prawy pasażer trzyma nogi) Wystarczy trochę wilgoci i połączenie w tym miejscu robi się zielone i ulega przerwaniu. Objawy często właśnie takie jak opisane. Pisałem o tym w maju zeszłego roku.
centralny-zamek-co-sie-stalo-vt888.htm?postdays=0&postorder=asc&highlight=nogami&start=15
Jest tam również opis sprawdzenia pompki.

Chyba trafiłeś w dziesiątkę!

#49 Offline   ortax123


  • Postów: 70
  • Na forum od: 20 mar 2010
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 05 czerwca 2010 - 10:57

Po ściągnięciu dywanika okazało się, że znajduje się tam sporo wilgoci. Łączenia kabli są zaśniedziałe. Kiedy nimi trochę poruszałem od razu się poprzerywały.Teraz jednak nie wiem jak je z powrotem połączyć? Na razie mam problem z tymi koloru czerwonego i czerwono-białego. Od bagażnika idą dwa kable:czerwony o biało czerwony, od przodu trzy kable: dwa czerwono-białe i jeden czerwony. Bardzo proszę o pomoc!

ps.Później wrzucę fotki z tymi kablami.(jak naładuje baterie do aparatu) :)

#50 Offline   ortax123


  • Postów: 70
  • Na forum od: 20 mar 2010
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 05 czerwca 2010 - 11:36

Problem chyba zdiagnozowany. Po ściągnięciu dywanika okazało się, że znajduje się tam sporo wilgoci. Łączenia kabli są zaśniedziałe. Kiedy nimi trochę poruszałem od razu się poprzerywały.Teraz jednak nie wiem jak je z powrotem połączyć? Na razie mam problem z tymi koloru czerwonego i czerwono-białego oraz brązowymi.Oto moje problemy:

1)kable czerwone: od strony bagażnika idą 2 kable - czerwony i biało-czerwony , a od przodu auta jeden kabel czerwony i dwa biało-czerwone. Jak mam je połączyć?

2)cztery brązowe kable były ze sobą połączone. Wszystkie tego samego koloru. Dwa z nich ida od strony bagażnika, a dwa od przodu. Co mam z nimi zrobić?

Bardzo proszę o pomoc!

ps.Fotka
http://www.mojalbum..../Album=K7BIUBVV

*Kable czerwone i biało-czerwone na początku były połączone ze sobą wszystkie(w takiej metalowej złączce, która była owinięta gumą). Brązowe tak samo.








Podobne tematy Zwiń