Skocz do zawartości




[W124] AiM 2.3E '86


694 odpowiedzi w tym temacie

#301 Offline   impex


  • Postów: 443
  • Na forum od: 13 gru 2015
  • Miejscowość: Opolskie
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 600SEL

Napisano 15 stycznia 2017 - 21:47

Tak poza tematem,chciałbym usłyszeć jak działa top auto w nowej Esce np...U mnie to dzwiek jak w polonezie,ale tam to chyba jaja urywa.



#302 Offline   AiM


  • Postów: 932
  • Na forum od: 21 sie 2016
  • Miejscowość: Gdzie oczy poniosą, a Benz zawiezie ;)
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Własne nogi

Napisano 15 stycznia 2017 - 21:52

Wyświetl postUżytkownik pawel14b3 dnia 15 stycznia 2017 - 21:00 napisał

Proponuję poczytać FAQ NAZARA

Przeczytałem. I zacytuję o co mi tu naprawdę chodzi

Wyświetl postUżytkownik Szop dnia 29 czerwca 2008 - 01:11 napisał

Chłopaki cały pic polega na tym, że - podkreślę to raz jeszcze :poklon: - im większa fabryka, tym lepiej dla mnie. W miejscu apteczki ma być apteczka, bagażnik mam mieć jak najmniej w zabudowie (?) i oczywiście im mniej będzie tego wszystkiego widać, tym lepiej. Jeśli się nie da, cóż, obetniemy trochę system, ale jak powiedział JFK - "Lecimy na Księżyc nie dlatego, że to łatwe, ale właśnie dlatego, że to trudne" ;-)

I o to mi chodzi. Nie chce wydać tysięcy na system audio. Chce wykorzystać to co mam, by zmieścić do Gwiazdy którą jeżdżę i to wszystko :geek:
(wspomniałem o tym wcześniej, przy edycji poprzedniej wypowiedzi ;))

Wyświetl postUżytkownik pawel14b3 dnia 15 stycznia 2017 - 21:33 napisał

dźwięk przestrzenny

Lubię dźwięk "przestrzenny" :smoke: Alicja W Lańcuchach - Unplugged :metal:

Użytkownik AiM edytował ten post 15 stycznia 2017 - 21:57


#303 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 15 stycznia 2017 - 22:11

Jeżeli chodzi Ci o audio w nowej esce, to w niemczech na targach audio mercedes podstawił nową sztukę, ale z lepszym niż seryjny zestawem i zebrało to całkiem pozytywne opinie w światku gdzie za kable wydaje się po 100e za metr i to bidnie jest. Nawet w ustawieniach jest tryb stereo

AiM w sumie co chciałem wiedzieć o Twoim sprzęcie już wiem. Nie jest sztuką wsadzić głośniki do auta żeby nie charczały. Sztuka jest to żeby się miło i przyjemnie słuchało, a jak gałke odkręcisz to na klacie usiądzie Ci słoń, a nogawki będą się ruszać. Tak jak idziesz na koncert stajesz przed sceną i widzisz gdzie kto stoi i na jakim instrumencie gra. Jeżeli chcesz wsadzić głośniki do auta to musisz pamiętać że muszą być w fazie , a im więcej głośników tym większy problem z nią. Musisz mieć przesunięcie czasowe głośników (bo lewe głośniki masz bliżej ucha) żeby cokolwiek poustawiać.
Dalej jak chcesz to mogę pisać, ale ma to sens ???

Jak pisałem. Chcesz żeby nic nie było widać to morel integra oviation w deskę (są dwa rozmiary 10, i 13 ) do tego szybki papierowy sub w bagażniku w skrzynce wyjmowanej w razie potrzeby. Radio z czasami i do tego 6 kanałów ze wzmacniaczy (których i tak nie upchasz żeby nie było widać) Taki skromny secik wykosi z 90% aut w kraju (po poprawnym strojeniu ), a to można powiedzieć że są trzy głośniki w aucie

#304 Offline   AiM


  • Postów: 932
  • Na forum od: 21 sie 2016
  • Miejscowość: Gdzie oczy poniosą, a Benz zawiezie ;)
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Własne nogi

Napisano 15 stycznia 2017 - 22:29

Wyświetl postUżytkownik pawel14b3 dnia 15 stycznia 2017 - 22:11 napisał

Muszą być w fazie , a im więcej głośników tym większy problem z nią. Musisz mieć przesunięcie czasowe głośników (bo lewe głośniki masz bliżej ucha) żeby cokolwiek poustawiać.
Wiem o tym, nie będą skierowane niskie ku sobie, bo nie mam zamiaru podłączać jednego w przeciwfazie, poza tym skrzynie byłyby za "płytkie".
Wolę podłużne, głębokie, inna jest charakterystyka, a kąty się w praniu okażą. Miałem to w innym pojeździe, fakt, inna nieco konstrukcja ale

Wyświetl postUżytkownik pawel14b3 dnia 15 stycznia 2017 - 22:11 napisał

na klacie usiądzie Ci słoń
może nie usiądzie, ale na pewno nastąpi....tylnymi nogami :lol:

#305 Gość_klisza_


  • Na forum od: --

Napisano 16 stycznia 2017 - 09:03

Kombinujesz jak Kaczyński z demokracją. Jak nie chcesz zakładać sensownego i porządnego audio, to wymień stare fabryczne głośniki na coś plug and play i tyle. Tu nie ma kompromisów i albo jest super, albo jest dobrze (czyli fabryczna instalacja) albo jest źle (czyli kombinowanie). I wiem, co mówię, bo mam znajomych, którzy myśleli podobnie, że coś tam postrugają i będzie WOW a tymczasem gra to gorzej niż moja fabryczna instalacja z wymienionymi głośnikami bez totalnie żadnych przeróbek.

Tako rzecze Zaratustra.

Użytkownik klisza edytował ten post 16 stycznia 2017 - 09:04


#306 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 16 stycznia 2017 - 09:57

pawel14b3, tutaj zgadzam się z Pawłem w 100%. Kombinacja na całego. Całkiem niepotrzebna.

Nawet na 4-kanałach to opędzi, 2+1 a efekt będzie o niebo lepszy od kakofonii.

#307 Offline   AiM


  • Postów: 932
  • Na forum od: 21 sie 2016
  • Miejscowość: Gdzie oczy poniosą, a Benz zawiezie ;)
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Własne nogi

Napisano 16 stycznia 2017 - 11:01

Nie robię tego po raz pierwszy, więc tragedii o jakiej tu piszecie na pewno nie będzie. A fabrycznemu radiu daleko do tego.

Wyświetl postUżytkownik klisza dnia 16 stycznia 2017 - 09:03 napisał

fabryczna instalacja z wymienionymi głośnikami
No i tak będzie, tylko że dołożone niskie, wzmacniacz i radio inne. I przewody nowe. Zmiany raczej kosmetyczne :lol:

Wiedziałem, że się zacznie jak tylko się odezwę na ten temat. Ja tam i tak sobie zamontuje co chce i chodzi tylko i wyłącznie o to bym ja był zadowolony. Nie ma to wygrywać konkursów, ani nie będzie nigdzie prezentowane. Ma po prostu śpiewać w drodze po drodze ;)
Jeśli to nie będzie to - wtedy pomyślimy.

Użytkownik AiM edytował ten post 16 stycznia 2017 - 11:30


#308 Offline   AiM


  • Postów: 932
  • Na forum od: 21 sie 2016
  • Miejscowość: Gdzie oczy poniosą, a Benz zawiezie ;)
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Własne nogi

Napisano 04 lutego 2017 - 22:11

Tak więc wymiana żarówek podświetlenia zegarów, oraz kontrolek dała tyle, co naklejenie plastra na urwaną kończynę. "Stare" żarówki nie wyglądały źle, nie były np okopcone, żeby świeciły słabiej. Lewa strona ewidentnie ciemniejsza niż prawa. Zerknąłem tylko latarką - szkiełka nie wyglądały na brudne, ani matowe, światło latarki ładnie je rozświetlało. A kontrolki już niekoniecznie. Czyżby w czarnych oprawkach żarówki nie świeciły tak jasno jak w białych? :lol:
Po wyjęciu zaś podświetlenia zegarów - był jakiś stopiony, biały plastik pod spodem - zagłębienie w kształcie bańki żarówki :grinhihi: Wszystkie żarówki 3W, kontrolki 1,2W było.
A podświetlenie też tylko górną połowę oświetla. Dupa blada jak powiedział murzyn :/

Można gdzieś dostać np szkiełka kontrolek, albo te elementy rozpraszające światło po całej kapliczce?
Czy to nie tędy droga? Może napięcie sprawdzić czy nie różni się na kolejnych żarówkach?

Nie widzi mi się teraz rozbierać wszystkiego, potrzebuje wreszcie auto najpóźniej w następny weekend, po miesięcznym odpoczynku :E
Śnieg już prawie stopniał, sól też już spłynęła do studzienek - czas rozgrzać Gwiazdę :grinhihi:

Użytkownik AiM edytował ten post 04 lutego 2017 - 22:12


#309 Offline   AiM


  • Postów: 932
  • Na forum od: 21 sie 2016
  • Miejscowość: Gdzie oczy poniosą, a Benz zawiezie ;)
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Własne nogi

Napisano 05 lutego 2017 - 22:45

https://www.youtube....h?v=I6HY84rO-s4

#310 Offline   majsterus


  • Postów: 4 467
  • Na forum od: 10 lis 2011
  • Miejscowość: wielkopolskie
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:drugi to za dużo
  • Trzeci Mercedes:skuter chińczyk
  • Inne auto:i rower

Napisano 06 lutego 2017 - 07:59

Poruszający film....
A osłony na sterowniki brak...








Podobne tematy Zwiń