Skocz do zawartości




- - - - -

[w140] Dociąganie tylnej klapy - usterka



54 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Jędrek


  • Postów: 445
  • Na forum od: 01 mar 2009
  • Miejscowość: Piła Kościelecka
  • Drugi Mercedes:W140 350 TD 93 rok Automat

Napisano 04 marca 2009 - 23:17

Witam.Mam problem z tylną klapą w 140.Po zamknięciu klapy siłownik powinien ją dociągnąć ale nic się nie dzieje.Wymieniłem zamek na inny i znowu nic.Może ktoś pomoże,rzuci jakimś schematem połączenia tych wężyków powietrznych.Dzięki.



#2 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 05 marca 2009 - 00:27

Jędrek, schematy są dostępne w EPC on-line. Rozumiem, że tam sprawdzałeś i nie znalazłeś?

Ten układ jest skomplikowany. Jest mnóstwo części które mogą się popsuć i powodują taki właśnie efekt. Podejrzewam, że ciężko będzie postawić diagnozę przez internet.

#3 Offline   kosu


  • Postów: 53
  • Na forum od: 13 lut 2009
  • Miejscowość: Warszawa / TBG
  • Inne auto:W140 CL500

Napisano 05 marca 2009 - 09:51

u mnie jest to samo klapa się nie dociąga. A drzwi się dociągają :D

#4 Offline   Jędrek


  • Postów: 445
  • Na forum od: 01 mar 2009
  • Miejscowość: Piła Kościelecka
  • Drugi Mercedes:W140 350 TD 93 rok Automat

Napisano 05 marca 2009 - 12:56

Drzwi też mi się domykają 1raz na 10 zamknięć.To jeszcze nie jest takie nerwujące.Ale jak klapa się nie domknie to wystaje ponad błotniki a jak dociągne na zamku to trzeba nią walić co by się zamek zatrzasnął a co za tym idzie klamka zaraz się urwie i 100 zeta plecy plus grzebanie. :? Zakombinowałem wczoraj z zamkiem od modelu po lifcie tam trzpień jest trochę krótszy klapa bez dociągania w miare pasuje się z błotnikami nie trzeba tak trzaskać ale jednak to nie to no i jeszcze drzwi.Jak jest to coś błachego np:urwany przewód lub żle podpięty to mogę się pobawić.Jak nie to będę cierpiał dalej :star:

#5 Offline   kosu


  • Postów: 53
  • Na forum od: 13 lut 2009
  • Miejscowość: Warszawa / TBG
  • Inne auto:W140 CL500

Napisano 05 marca 2009 - 13:07

no no u mnie też trzeba ostro walić klapą. A drzwi sie za każdym razem dociągają

#6 Offline   Jędrek


  • Postów: 445
  • Na forum od: 01 mar 2009
  • Miejscowość: Piła Kościelecka
  • Drugi Mercedes:W140 350 TD 93 rok Automat

Napisano 05 marca 2009 - 13:23

A jak to dociąganie drzwi wygląda?Zamykasz i one wyglądają na nie domknięte a potem sie dociągają?Czy normalnie się zamykają na równo a zamek tylko dociąga na uszczelce?

#7 Offline   kosu


  • Postów: 53
  • Na forum od: 13 lut 2009
  • Miejscowość: Warszawa / TBG
  • Inne auto:W140 CL500

Napisano 05 marca 2009 - 13:33

no np: jak nie domkną sie do końca drzwi zaskoczą tylko na zamku to one się domkną same tak jak byś trzasnoł mocno :star:

#8 Offline   Jędrek


  • Postów: 445
  • Na forum od: 01 mar 2009
  • Miejscowość: Piła Kościelecka
  • Drugi Mercedes:W140 350 TD 93 rok Automat

Napisano 05 marca 2009 - 15:54

Dzięki.U mnie jest coś pokombinowane bo tylne drzwi zamykają się do końca bardzo ładnie bez trzaskania natomiast przednimi trzeba trochę mocniej trzasnąć.Więc na razie odpuszczę sobie ten temat.Poczekam może ktoś coś jeszcze podpowie.A co do odp.Essi to próbowałem coś znależć na EPC on-line i poblokowali coś bo oprócz opisu modelu po vin nic nie ma.Może też żle szukam nie wiem ale dzięki za odpowiedzi ;-)

#9 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 05 marca 2009 - 16:41

Jędrek napisał:

na EPC on-line i poblokowali coś bo oprócz opisu modelu po vin nic nie ma
Pod opisem VIN masz odnośnik. Klikasz w niego i wchodzisz do EPC. Tam szukasz działu ciebie interesującego i masz schematy wraz z numerami części.

Jędrek napisał:

A jak to dociąganie drzwi wygląda?Zamykasz i one wyglądają na nie domknięte a potem sie dociągają?
Prawidłowo jest tak, że jak tylko przymkniesz drzwi, to resztę robi siłownik i dociąga drzwi. Obrazowo można to opisać tak jak napisałeś. Tak samo jest z klapą bagażnika.

Nigdy nie dobierałem się do tego systemu, ale nie zaszkodzi rozebrać tapicerkę i poszukać nieszczelności w rurkach z podciśnieniami. Tak samo pompkę możesz obejrzeć, czy wytwarza podciśnienie czy nie. Jeżeli jakiś przekaźnik padł lub coś z układu elektrycznego, to nie będzie łatwo to naprawić, a często w tym leży przyczyna.

Ja znam kogoś kto by wam pomógł, ale w Koszalinie, więc to raczej was nie urządza.

#10 Offline   Jędrek


  • Postów: 445
  • Na forum od: 01 mar 2009
  • Miejscowość: Piła Kościelecka
  • Drugi Mercedes:W140 350 TD 93 rok Automat

Napisano 05 marca 2009 - 17:59

dzięki EssiRS właśnie patrze na te schematy z nadzieją że ugryzę ten temat :ok: a moja lepsza połowa patrzy na mnie zasmucona ;) bo myślała że odpuszczę i będzie mogła już pojeżdzić 140-tką a nie moim ślicznym luks torpedem ;) 124 300td ;) :grin: jak do czegoś mądrego dojdę to opowiem. :czujnik:








Podobne tematy Zwiń