Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Podświetlenie deski rozdzielczej - nie działa


48 odpowiedzi w tym temacie

#41 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 23 lutego 2017 - 19:34

Ok,źle przeczytałem ,ale z tego co pamiętam bo też wymieniałem to,2 zarówki są 0.4w i jedna 3w do podświetlenia licznika +1sztuka 0.4w od rezerwy,ja osobiście wstawiałem żarówki 0.5w są lepsze ładniej świeca.



#42 Offline   kasiarafal


  • Postów: 27
  • Na forum od: 16 lut 2016
  • Miejscowość: Zgierz
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 24 lutego 2017 - 11:59

U mnie wszystkie kontrolki są w porządku tylko lewa strona licznika mi nie działa. Czyli tam gdzie jest temperatura ,ciśnienie oleju i poziom paliwa.A nie boisz się że za mocne żarówki uszkodzą ci licznik ( słyszałem że mogą stopić przepalić ścieżki na płytce albo uszkodzić czerwony bezpiecznik który znajduje się za zegarami ) No i ty masz 190 tak wynika z opisu. Czy w w 124 są takie same żarówki w liczniku jak u ciebie?

Użytkownik kasiarafal edytował ten post 24 lutego 2017 - 12:01


#43 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 24 lutego 2017 - 14:58

Nic się nie przepali ,kiedyś miałem 1.2w i się nic nie stało,czy są takie same jak W124 to nie wiem.

#44 Offline   Mysz


  • Postów: 33
  • Na forum od: 28 lis 2016
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 lutego 2017 - 20:12

Żarowki do podświetlenia zegarów 2 szt - 3W.
Zamiast nich zakładają 5W - wtedy plastik się topi, nic nie widać, podświetlenie typu "siki".

Zawsze zakładam 3W, jak nie mam, to nie wykrecam na max podświetlenia.

#45 Offline   janek1306


  • Postów: 98
  • Na forum od: 25 maj 2015
  • Miejscowość: Ostrowiec Św.
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:W124 200D
  • Inne auto:a4 b5 1.9 tdi

Napisano 04 lipca 2017 - 08:54

Witam,
Mam następujący problem:
Oświetlenie wnętrza przestało nagle świecić. Podświetlenie licznika, radia i popielniczki działa, ściemniacz dobry. Czerwony bezpiecznik był spalony, po wymianie nowy spalił się od razu po włączeniu świateł. Po zlutowaniu tego bezpiecznika podświetlenie licznika przestaje świecić, a reszta i tak dalej nie świeci. Po jego wyjęciu podświetlenie licznika wraca. Żarówki podświetlenia licznika 3w, a reszta 0,4w. Czy któryś z kolegów spotkał się już z takim przypadkiem?

#46 Offline   Gerri


  • Postów: 2 647
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 05 lipca 2017 - 06:43

Sprawa jest prosta - masz zwarcie na którejś z lampek deski rozdzielczej (konsoli). Jeżeli w tej sytuacji będziesz robił zworki na czerwonym bezpieczniku to po prostu spalisz licznik - bo czerwony bezpiecznik jest właśnie po to, żeby do takiego uszkodzenia nie dopuścić.
Pozostaje ci rozbiórka po kolei wszystkich punktów świetlnych deski i poszukiwanie usterki. Może również być przycięty do masy któryś z kabelków doprowadzających do nich prąd.Można również próbować pewnego ułatwienia poszukiwań: otóż po wyjęciu sterownika ogrzewania (kręciołki) na ścianie "pudła" ogrzewania będzie widoczna śrubka mocująca ze sobą kilka kabelków koloru szarego z niebieskim paskiem. To właśnie tam następuje rozdział prądu idącego z licznika na poszczególne punkty podświetlenia. Jeden kabelek doprowadza prąd, ale jest niestety tego samego koloru co te odbierające. Tak więc rozkręcamy połączenie, najpierw sprawdzamy który kabelek dostarcza napięcie i sobie go zaznaczamy (np. taśmą izolacyjną). Teraz bierzemy żarówkę 10W/12V z kabelkami i jeden kabelek dotykamy do zaznaczonego przewodu, a drugi po kolei do pozostałych przewodów. Jeżeli dotkniemy do tego ze zwarciem żarówka zaświeci zauważalnie jaśniej. Żarówkę z kabelkami stosujemy głównie po to, żeby zabezpieczyć przed zwarciem ścieżki licznika i czerwony bezpiecznik w czasie pomiaru.
Inna wersja doświadczenia: lokalizujemy który przewód doprowadza napięcie i go odsuwamy na bok. Bierzemy długi kabel (najlepiej z jakimś bezpiecznikiem, ale na upartego może być bez) i jeden koniec przykładamy do plusa akumulatora, a drugi po kolei do reszty kabelków (oprócz zaznaczonego). Jak natrafimy na kabel ze zwarciem to nam mocno zaiskrzy. Nie zwieramy za długo żeby nie przeciążyć instalacji! Wystarczy lekko "potrzeć" kabelki o siebie. Teraz zaznaczamy sobie kabelek który ma zwarcie, a wszystkie pozostałe możemy połączyć ze sobą jak to było fabrycznie.
Następnie po włączeniu świateł pozycyjnych wszystkie dobre światełka deski nam się zaświecą, a to ze zwarciem oczywiście nie - bo jest odłączone. W ten sposób dowiemy się gdzie szukać zwarcia.

Użytkownik Gerri edytował ten post 05 lipca 2017 - 06:53


#47 Offline   Lukiz


  • Postów: 22
  • Na forum od: 17 wrz 2017
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 17 września 2017 - 18:45

Jest taki myk jeszcze ale niejestem pewien czy to to ja tak mialem i to bylo to.
Jak wyciagniesz licznik to z tylu jest taki niby bezpiecznik wyglada od tylu jak zwykla oprawka do zarowki tej malutkiej

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka



#48 Offline   Adaml4


  • Postów: 65
  • Na forum od: 14 lip 2015
  • Miejscowość: Wro
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 14 lutego 2019 - 06:14

Witam, proste pytani: czy przycisk który jest odpowiedzialny za blokowanie tylnych przycisków otwierania szyb (taki ludzik przesówny koło lewarka) też powinien swiecic?

#49 Offline   wilq1902


  • Postów: 32
  • Na forum od: 08 maj 2012
  • Miejscowość: Kraków. Nowy Sącz
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 200E 1992

Napisano 14 lutego 2019 - 08:18

Nie powinien świecić. Blokując tylne szyby, gaśnie podświetlenie tylnych przycisków do otwierania szyb.








Podobne tematy Zwiń