Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Siłownik otwierania drzwi, pytanie


18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   spokoemil


  • Postów: 356
  • Na forum od: 09 kwi 2009
  • Miejscowość: Malbork
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Passat B4, Skoda Octavia III

Napisano 10 marca 2010 - 22:57

Witam, chodzi mi o siłownik drzwi przednich lewa stona (kierowca). Zacina sie, tz po uruchomieniu pompki bolec z drzwi werdruje do gory, ale "nie ma sily" wyskoczyć do końca, i wpada spowrotem do środka, przy czym słychać takie "PRZTYK!". Domyślam sie ze jest padniety, i chce go wymienic. Teraz moje pytanie. Czy siłowniki drzwi, w kazdym mercedesie w124 były takie same, niezaleznie od roku produkcji, czy silnika? I drugie pytanie, czy siłownik jest uniewersalny, mianowicie, czy pasuje do każdych drzwi, przód/tył, lewe/prawe, czy jest on przypisany tylko do jednych drzwi w aucie. Prosze o pomoc.



#2 Offline   spokoemil


  • Postów: 356
  • Na forum od: 09 kwi 2009
  • Miejscowość: Malbork
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Passat B4, Skoda Octavia III

Napisano 10 marca 2010 - 23:11

Reszta drzwi otwiera sie bez problemu, po dosłownie niecałej sekundzie od uruchomienia pompki, wlew tez otwiera bez problemow, w bagazniku siłownika NIE MAM, (ale jestem pewien ze nie ucieka tamtedy powietrze, bo juz to sprawdzałem, jest solidnie zaślepiony). Zamykają WSZYSTKIE zamki lacznie z tym kierowcy, tylko otwierać sie skurczybyk nie chce.....

#3 Offline   spokoemil


  • Postów: 356
  • Na forum od: 09 kwi 2009
  • Miejscowość: Malbork
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Passat B4, Skoda Octavia III

Napisano 10 marca 2010 - 23:17

dzieki ROXA, punkt dla Ciebie :star:

#4 Offline   MAGNUM-DXi12


  • Postów: 1 327
  • Na forum od: 15 sie 2008
  • Miejscowość: Limanowa
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 11 marca 2010 - 11:52

Ja i mój kuzym mieliśmy podobne problemy w swoich W124. Problem polegał na tym iż jak były mrozy to samochód bez problemu się zamykał, ale jak już postał np. 1 godzinę na zewnątrz zamknięty to później były problemy z otwarciem drzwi kierowcy. Otwierałem z pilota i reszta drzwi się elegancko otwierała, ale rygiel z przednich lewych drzwi miał problemy z „wyskoczeniem” w górę i po chwili samochód sam się zamykał.
Trzeba było szybko otworzyć któreś drzwi np. przednie pasażera i otworzyć kierowcy klamką od wewnątrz i było Ok.
Z początku podejrzewałem właśnie siłownik, wymieniłem go na nowszy z 94 roku i problem nadal występował.
W końcu postanowiłem wyciągnąć cały zamek, dokładnie go wyczyścić (umyłem płynem do mycia silników), nasmarowałem smarem z teflonem i po tym czasie działa aż miło.

Ale może być jeszcze inna przyczyna… Mianowicie siłownik w drzwiach kierowcy jest najdalej położony od pompki centralnego i pompka może nie dopompować za nim siłownik wyskoczy i automatycznie się wróci tzn zamknie. Przyczyną może być np wilgoć (lub woda) w przewodach, co było już nie jeden raz opisywane na forum.

Pozdrawiam

#5 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 11 marca 2010 - 12:31

roxa napisał:

siłownik na aleegro kupisz za 20-25PLN.

Są też w ASO. Będzie punkcik? :)

#6 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 11 marca 2010 - 12:41

a u mnie jest jeszcze smieszniej. otwieram z kluczyka - otwieraja sie moje drzwi - wsiadam - zamykam - otwiera sie reszta :) .

#7 Offline   globalbus


  • Postów: 12
  • Na forum od: 24 paź 2009
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 11 marca 2010 - 13:21

Należy zaznaczyć, że np u mnie przy uszkodzonym siłowniku przy drzwiach kierowcy nie zamykały się tylnie drzwi. Powodem była uszkodzona membrana siłownika.
Zdejmij plastikowe osłony pod podłogą przed fotelem kierowcy, zdejmij przewód od tylnich drzwi, przytkaj palcem i wtedy sprawdź czy się zamykają. Uwaga techniczna, drzwi kierowcy muszą być zamknięte, żeby zamek zadziałał (zabezpieczenie przed zatrzaśnięciem drzwi).

#8 Offline   Święty


  • Postów: 20
  • Na forum od: 11 kwi 2009
  • Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW Touran 2.0 TDI

Napisano 17 stycznia 2012 - 17:41

Witam! Podczepię się pod temat. Co byście poradzili w mojej sytuacji?

U mnie po przekręceniu kluczyka drzwi kierowcy rygiel wyskakuje od razu, jest (często w mrozy) problem z resztą - wyskakują po dobrej minucie. Po otwarciu wszystkich drzwi i klapy bagażnika słuchać jeszcze przez 1-2 minuty pompkę/kompresorek od centralnego zamka. Słychać go też jak zamknę auto - wszystkie rygle na dole, ale "buczy" coś przez minute czy dwie. Jak otwieram auto zamkiem klapy bagaznika rygle wyskakują i odblokowują się szybciej. Mój mechanik sprawdził co dał radę, niestety nie ma tej pompki u siebie, więc zastanawiam się nad kupnem uzywanej z netu. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam!

#9 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 17 stycznia 2012 - 19:44

Jeśli jesteś na 100% pewien, że w układzie nie ma nieszczelności, to pozostaje tylko pompka.

#10 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 17 stycznia 2012 - 20:32

Skoro przy otwarciu bagażnika centralny reaguje szybciej to znaczy że ma mniejsze opory - czytaj masz nieszczelność przy zamku bagażnika. Pierwsze co zrób to zajrzyj pod siedzisko kanapy (wciskasz 2 czerwone "guziki" pod nim) i sprawdź czy są dobrze wpięte wszystkie przewody do pompki (powinieneś mieć albo trójnik "drzwi - bagażnik/wlew paliwa" albo rozdzielacz na każdy zamek osobno). Jeżeli tutaj będzie wszystko wpożądku to musisz się dostać do zamka tylnej klapy - wystarczy wyjąć kilka kołków z plastikowej osłony pasa.








Podobne tematy Zwiń