Skocz do zawartości




- - - - -

czy jest prąd w bagażniku


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   wielki3333


  • Postów: 279
  • Na forum od: 29 maj 2007
  • Miejscowość: Łeba
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 14 lipca 2010 - 19:03

chcę zamontować gniazdo zapalniczki w bagażniku i żeby nie ciągnąć kabli od przodu auta ,czy jest możliwość podpięcia się z gdzieś z tyłu?



#2 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 14 lipca 2010 - 19:27

jakbyś miał 13pinowe gniazdo do haka to tam jest stałe +12V. Ewentualnie zasilanie lampki oswietlającej kufer (kabel czerwony z żółtym paskiem lub czerwony z białym paskiem idący w wiązce przewodów po stronie kierowcy ), ktore jest podpięte pod bezpiecznik 8A (nie pamiętam dokladnie który) - tak jest w 124 / w 190tce nie wiem ale jeżeli jest tam lampka oświetlającą tylną kanapę w standardzie, to jej zasilanie (prawdopodobnie ten sam kolor kabla - musialbym zerknąć do schematów) będzie szło też po stronie kierowcy pod kanapą, potem pod półką i na koncu pod maskownicą słupka C i podsufitką.


Nie mniej jednak proponuję przeciągnąć oddzielny przewód zasilający bezpośrednio od klemy akumulatora w raz z oprawką na bezpiecznik. to nie jest trudna sprawa - w grodzi między silnikiem a kabiną jest kilka gumowych przelotek, a w kabinie mozna przewód pociągnąć fabrycznymi korytkami wykorzystując dłuższy kawałek sztywniejszego drutu. wyciągamy dywan i wygłuszenie spod nóg -> przyczepiamy koniec naszego kabla do sztywnego druta -> sciągamy kanapę i jej oparcie -> przewlekamy sztywny drut przez plastikowe korytko aż wyjdzie nam pod kanapą -> ciągniemy druta ( :smiech2: :pig: ) aż wyciągniemy nasz kabelek -> przewlekamy przez przelotkę w tylnej scianie przy fabrycznej wiązce i mamy niezależne +12V w bagażniku

#3 Offline   wielki3333


  • Postów: 279
  • Na forum od: 29 maj 2007
  • Miejscowość: Łeba
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 14 lipca 2010 - 20:47

zapomniałem dodać,że mam kombi

#4 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 14 lipca 2010 - 21:10

faktycznie moje niedopatrzenie :smiech2: niemniej jednak ta ta wiązka z zasilaniem lampki powinna iść analogicznie lewą stroną pojazdu w plastikowym korytku, ktore konczy sie pod kanapą. Nie wiem jak dokładnie jest to rozwiązane w kombi bo nigdy nawet w środku nie byłem.

#5 Offline   Czaro


  • Postów: 729
  • Na forum od: 25 kwi 2008
  • Miejscowość: Starogard Gdański
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 14 lipca 2010 - 22:40

możesz wziąć plusa z anteny elektrycznej. Nawet jak jej nie masz, możesz mieć instalacje, zajrzyj za prawy schowek w bagażniku, czy przy antenie nie wisi kostka .








Podobne tematy Zwiń