Skocz do zawartości




[124] Marcin124ce 300TE Blau Shwartz 1991r.


289 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   mandaryn86


  • Postów: 2 672
  • Na forum od: 10 lip 2008
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 sierpnia 2010 - 00:43

marcin124ce napisał:

Przy skręconych kołach lub cofaniu pod góre auto stoi w miejscu lub stacza się w dół. :zeby: :zeby:

no to jest to co ja miałem tylko chyba ja mialem "początkową fazę" lub po prostu mniej rozpieprzone.... W kazdym razie jakby nie patrzec skrzynia do roboty :hmm:



#22 Offline   marcin124ce


  • Postów: 894
  • Na forum od: 09 mar 2010
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 sierpnia 2010 - 19:15

mandaryn86, będę myślał o zrobieniu jej. Narazie decyzja podjęta. 280E idzie do sprzedania,zakochałem się w Touringu. Pierwsze co to rejestracja,skarbówka,płyny,przyszykowania do zimy i skrzynia. :mrgreen:

#23 Offline   marcin124ce


  • Postów: 894
  • Na forum od: 09 mar 2010
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 28 września 2010 - 16:21

Takie małe ujęcie z bloku z trzeciego pietra. :mrgreen:
Dołączona grafika

Zmiany są i beda,ale wszystko ma swoj czas i miejsce... Narazie nie bede mowil co planuje,bo 2 osoby z forum to wiedza i niech tak zostanie :D

Pozdro :hmm: :ok:

#24 Offline   marcin124ce


  • Postów: 894
  • Na forum od: 09 mar 2010
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 listopada 2010 - 15:07

Siemanko. Troche nie pisalem na temat auta,wiec czas odnowic temacik. Poczatkowo wzialem sie za filtry i oleje.Olej Castrol Magnatec półsyntetyk filtr oleju,powietrza i paliwa.Nastepnie wymienilem 2x łącznik stabilizatora, 2x sworzeń i 2x gume nad amrtyzator z przodu. Łącznik oryginał,sworzeń Lemforder i gumy Oryginal. Byly tez gorsze chwile jak mala stluczka gdzie ucierpiala rama grila,ktora byla zespawana na znaczkach, czyli cala gladka .Plan byl taki by malowac rame w kolor,a w srodek wstawic Avantgarde,niestety nie wypalil. Po odbiorze auta od lakiernika zalozylem kierunki USDM i rame z wkladem Avantgarde,doszly tez nowe kola,a aktualnie czekam na blotniki 500tki wraz z listwami. W najblizych planach jest wymiana poduszek pod silnikiem,klockow hamulcowych na przodzie no i chyba zrobie od razu tyl wraz z tarczami i plynem hamulcowym.Zastanawiam sie jeszcze czy blotniki 500E zakladac na wiosne czy teraz.Sesja zdjeciowa byc moze bedzie niebawem takze wrzucam narazie dwie pogladowe fotki stanu auta na dzien dzisiejszy,PZDR

Dołączona grafika

#25 Offline   marcin124ce


  • Postów: 894
  • Na forum od: 09 mar 2010
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 listopada 2010 - 15:08

Dołączona grafika

Co do felgi to jest to 18stka,a rozmiar opony 225/40/R18,przy obnizonym zawieszeniu wyglad jest całkiem fajny,a co do jazdy to nie ma zadnych problemow :) PZDR

#26 Offline   BOD


  • Postów: 1 217
  • Na forum od: 01 gru 2009
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:C140 CL 500 '96

Napisano 13 listopada 2010 - 15:40

I co ze skrzynią, naprawiona? :)

#27 Offline   Balbin


  • Postów: 866
  • Na forum od: 13 maj 2008
  • Miejscowość: Jarosław
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201 3.2 91r. - M104

Napisano 13 listopada 2010 - 15:46

marcin124ce, a tylne nadkola tez bedziesz jakos poszerzal ?? bo z samym poszerzonym przodem bedzie to dziwnie wygladalo

#28 Offline   marcin124ce


  • Postów: 894
  • Na forum od: 09 mar 2010
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 listopada 2010 - 16:01

Tylne nadkola bede rolowal,ale o tym bede myslal dopiero na wiosne.Mam pogdnity prog od strony pasazera i zmuszony bede go wspawac.Mam juz dawce 320TE,ktorego rozbieram na czesci,ale po co robic to przed zima?Jak bede robil prog bede myslal o tylnych nadkolach+rolowanie i o polerce calego auta.Jesli kiedys uda mi sie wychaczyc zderzak AMG na tyl to bede bral.Mysle takze o dymionych hella i koncowce wydechu,ale kasa leci jak szalona,wiec obie wszystko po kolei.W zime na pewno chce zdemontowac gazownie gdyz w ogole jej nie uzywam,poprawic troszke audio po przez zmiane glosnikow przod + tyl na takie,ktore lepsze sa jakosciowo ale jednoczesnie nie zmienia sie wyglad auta i byc moze dolozyc wysokie tony czyt. syki i takze zmienic jednostke sterujaca w kolorze podswietlenia wnetrza. Co do skrzyni narazie nie jest zrobiona ale zbieram juz kase i bede myslal o tym pod koniec listopada bo chce zrobic od podstaw na tip top,a mam juz kogos kto PROFI sie tym zajmuje.Takze jak pisalem na wszystko bedzie czas.

- o czyms takim mysle. PZDR

#29 Offline   Balbin


  • Postów: 866
  • Na forum od: 13 maj 2008
  • Miejscowość: Jarosław
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201 3.2 91r. - M104

Napisano 14 listopada 2010 - 12:23

a masz maszynke do rolowania ?:star: sam tez o takim czyms mysle

#30 Offline   Kmil


  • Postów: 53
  • Na forum od: 29 sty 2008
  • Miejscowość: Łódź

Napisano 14 listopada 2010 - 15:55

Nie mam,ale mam znajomych z klubu Bmw,ktorzy robia takie rzeczy,wiec jak zrobie to dam fotorelacje i podam ceny.Ale mysle,ze ok wiosny lata dopiero.

Sory napisałem od kolegi bo tez ma tu konto,ale jak Marcin124ce








Podobne tematy Zwiń