Skocz do zawartości




[W124] Birdmanjunior 230E 1991 "Cesarz"


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Birdmanjunior


  • Postów: 26
  • Na forum od: 05 kwi 2010
  • Miejscowość: Warszawa
  • Drugi Mercedes:W124 2.6E- M103

Napisano 23 kwietnia 2011 - 23:04

Witam wszystkich

Chciałem Wam przedstawić mój nowy nabytek co prawda nie taki nowy ale własny. Wcześniej podróżowałem Mercedesem brata 230E Sportline oraz 260E, lecz przyszła pora na Swojego Mercedesa.
Zatem od początku Cesarz (tak mówił na niego poprzedni właściciel) kupiony w Styczniu tego roku po okazyjnej cenie ale niestety ma troszkę wad które zaraz dokładnie wypiszę.
Na początek kilka informacji oraz zdjęcia robionę dziś i niestety samochód jest bródny zaco przepraszam ale nie mogłem się doczekać.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Podstawowe informację o autku.
Rok Produkcji 1991, motor 230E o mocy 136 KM, Przebieg to 235 000 z Niemiec przyjechał w 2008 roku z przebiegiem 230 tysi. Raczej oryginalny bo do końca serwisowany w Niemczech w ASO. Z Oryginalnego wypasu jest Klima (trzeba nabić), Szyber elektryczny, Lusterka i lampki w słonecznikach i przednie szyby w elektryce tylne dokładane przez poprzedniego właściciela. Buda zdrowa zero oznak rdzy poza lewą tylną ćwiartką przy zderzaku jest sporo. Auto przerobionę na E klasę też przez poprzedniego właściciela. Vin z chęcią podam lecz nigdzie go nie czyta próbowałem na rosyjskiej stronie i nic na tej drugiej z Forum też nic nie wyskakuję... Do roboty jest sporo... Lecz najważniejsze że buda jest zdrowa i samochód mechanicznie też bardzo dobry. Poza ogólnymi planami muszę do kupić jeszcze sporo drobnych rzeczy takich jak ramka biegów, uchwyty dywaniki itp.

Moje plany na jutro :pad:

Jutro mycie i zmiana felg i opon na letnie samochód był nie jeżdzony więc jeszcze tego niezrobiłem, ogólne czyszczenie i przegląd ogólny

Plany na przyszłość Priorytetowe

-Lakierowanie całego przodu( maska błotniki odrazu zamienie na te z otworami na kierunki ) pasowanie maski przedniej
-Lakierowanie tylnej klapy i tylnych prawych dzrzwi
-Kupno anteny automatycznej Hirschman samego wkładu ponieważ poprzedniemu właścicielowi urwano
-Wymiana sprężyn na nowe
-obszycie kierownicy sportline
-Wymiana tapicerki na skórzaną najpierw miałem obszywać tak jak brat zrobił bo bardzo ładnie to wyszło ale trafiła mi się skórka z pełną elektryką i kolega z forum mi odsprzeda Swoją.

Plany długoterminowe

- kupno i montaż rolety elektrycznej
- kupno dobrego radia i wymiana głośników przód tył
- w miarę jak bedą pieniążki skupowanie z uporem maniaka wszystkich rarytasów :/

Dotej pory wymieniłem z bratem wszystkie filtry itp, wymieniliśmy wszystkie amortyzatory oraz porobiliśmy różne pierdółki.
Jak narazie chce porobić wszystko co wyżej wymieniłem lecz niewiem w jakim tępie to będzie szło ponieważ muszę to pogodzić z szkołą i pracą oraz niewiem czy będą pieniążki ale jak to mówią Dla chcącego nic trudnego :(
Czekam na wasze opinie pozytywne jak i negatywne które jeszcze bardziej mnie zmotywują do pracy przy Mercedesie. Czekam na wasze komentarze:)



#2 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 kwietnia 2011 - 10:37

A coz tam masz tyle wlacznikow swiatla na konsoli :hmm: ? No i szkoda, ze fajerka oskalpowana. Moze zamiast ja pbszywac lepiej zakup Sportline to bardziej bedzie pasowac do reszty skoro auto na E jest przerobione :ok: No i rameczka przy wybieraku by sie przydala bo ta dziura zle wyglada ;)

#3 Offline   Birdmanjunior


  • Postów: 26
  • Na forum od: 05 kwi 2010
  • Miejscowość: Warszawa
  • Drugi Mercedes:W124 2.6E- M103

Napisano 24 kwietnia 2011 - 14:37

Słuchaj te włączniki sam niewiem doczego są.. To znaczy zdejmowałem drewienko i patrzyłem i są one nawet podłączone znaczy z kostek wychodzą kable niewiadomo dokąd muszę to zlokalizować a nowu po włączeniu nic się niedzieje z Niemiec już tak przyjechał. Co do Kiery to właśnie niewiem bo mam tą oryginalną sportline tylko jak zdjąłem z niej skóre to kierownica strasznie miękka się zrobiła i teraz niewiem czy szukać nowej czy obszywać tą starą.








Podobne tematy Zwiń