Skocz do zawartości




- - - - -

[W201] Diesel - problem z rozrusznikiem



98 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   metiu


  • Postów: 47
  • Na forum od: 06 paź 2010
  • Drugi Mercedes:w123
  • Trzeci Mercedes:190

Napisano 25 sierpnia 2011 - 21:56

Witam , pojawił mi się problem z rozrusznikiem ;(
kupiłem autko i gość miał zrobiony taki przełącznik do odpalania (po przekręceniu kluczyka samochód czasami nie chciał odpalić rozrusznik się kręcił ale nie kręcił koła , ale dało się odpalić z tego guzika wtedy)
dzisiaj wymieniłem filtry paliwowe bo już nadszedł ich czas i kręciłem rozrusznikiem +-1 min , z przerwami .
po czym auto mi nie odpaliło i chciałem dalej spróbować odkręcić i objaw był taki jakby się rozrusznik kręcił ale nie ruszał koła , jakby się nie wysuwała zębatka . odpaliłem autko na pych ale nie wiem jak naprawić ,
Ad1.
może to jest jakaś prosta usterka ??
Ad2.
czy kupić cały używany rozrusznik ?
Ad3.
czy po regeneracji ??
Ad4.
Autko to Mercedes 190 z silnikiem om602 2.5D 90km. 87"
Ad5.
czy rozrusznik od benzyny poradzi sobie z tym silnikiem?
Ad6.
jak wyciągnąć rozrusznik (bo tam mało miejsca jest)
pozdrawiam i dziękuje za pomoc (forum przeszukałem ale nie znalazłem nic pokrewnego)



#2 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 sierpnia 2011 - 22:11

Stawiam że przy wymianie kątowego filtru paliwa poruszyłeś przewód przy rozruszniku i dlatego nie startuje.

Zdemontuj obudowę filtru powietrza - masz dostęp do rozrusznika i sprawdź przewody.

#3 Offline   metiu


  • Postów: 47
  • Na forum od: 06 paź 2010
  • Drugi Mercedes:w123
  • Trzeci Mercedes:190

Napisano 25 sierpnia 2011 - 22:15

rozrusznik kręci ale tak jak odkurzacz (szybko i bez oporów) jutro rano sprawdzę .

#4 Offline   vorlog


  • Postów: 850
  • Na forum od: 18 kwi 2008
  • Miejscowość: Dąbrowa Tarnowska
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW Polo 6N

Napisano 25 sierpnia 2011 - 22:49

Czyli popychacz elektromagnetyczny (elektromagnes) działa.
W kolejce do sprawdzenia sprzęgło jednokierunkowe na wałku rozrusznika (bendix) wraz z widełkami oraz ewentualnie uzębienie wieńca koła zamachowego.
V.

#5 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 25 sierpnia 2011 - 23:29

Postukaj młotkiem po rozruszniku może zakleszczył się elektromagnes, lub masz przypalone styki.Zasada jest taka , przekręcając kluczyk w stacyjce uruchamiasz elektromagnes tzw, bendix który wysuwa zębatkę rozrusznika na wieniec koła zamachowego , jednocześnie ten elektromagnes zwiera styk który zasila silnik rozrusznika i wszystko się pięknie kręci... Rozrusznik od benzyny ma za słabą moc. Nie pomoże , wyciągnij rozrusznik i do elektryka , lub wymiana na regenerowany. No i chyba jeszcze wkład stacyjki masz do wymiany - gość miał zrobiony taki przełącznik do odpalania , pozdrawiam życzę powodzenia.

#6 Offline   vorlog


  • Postów: 850
  • Na forum od: 18 kwi 2008
  • Miejscowość: Dąbrowa Tarnowska
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW Polo 6N

Napisano 25 sierpnia 2011 - 23:50

saturnin napisał:

Postukaj młotkiem po rozruszniku może zakleszczył się elektromagnes, lub masz przypalone styki.Zasada jest taka , przekręcając kluczyk w stacyjce uruchamiasz elektromagnes tzw, bendix który wysuwa zębatkę rozrusznika na wieniec koła zamachowego , jednocześnie ten elektromagnes zwiera styk który zasila silnik rozrusznika i wszystko się pięknie kręci... Rozrusznik od benzyny ma za słabą moc. Nie pomoże , wyciągnij rozrusznik i do elektryka , lub wymiana na regenerowany. No i chyba jeszcze wkład stacyjki masz do wymiany - gość miał zrobiony taki przełącznik do odpalania , pozdrawiam życzę powodzenia.

metiu napisał:

rozrusznik kręci ale tak jak odkurzacz (szybko i bez oporów)
Bez urazy...
V.

#7 Offline   metiu


  • Postów: 47
  • Na forum od: 06 paź 2010
  • Drugi Mercedes:w123
  • Trzeci Mercedes:190

Napisano 26 sierpnia 2011 - 09:15

Witam , dzisiaj rano przed pracą zajrzałem i :
jak rozrusznik kręci to obroty silnika mi się podnoszą do 500ob/min (ale rozrusznik nie kręci silnikiem )
dzisiaj postaram się go wymontować ,
ciężko go wyciągnąć ?? bo tam mało miejsca jest , może macie jakieś sprawdzone sposoby ??
Pozdrawiam Mateusz

#8 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 26 sierpnia 2011 - 09:47

Kolego Metiu pytanie czy słychać jak chodzi elektromagnes rozrusznika. Do kolegi Vorlog adwosem , czy kolega nie widział sklejonych styków w bendixie, lub zakleszczonego elektromagnesu.

#9 Offline   metiu


  • Postów: 47
  • Na forum od: 06 paź 2010
  • Drugi Mercedes:w123
  • Trzeci Mercedes:190

Napisano 26 sierpnia 2011 - 10:21

a jak słychać ten elekromagnes , w którym położeniu kluczyka powinno być go słychać , czy bendix z silnika 2.3 będzie pasować ??

#10 Offline   vorlog


  • Postów: 850
  • Na forum od: 18 kwi 2008
  • Miejscowość: Dąbrowa Tarnowska
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW Polo 6N

Napisano 26 sierpnia 2011 - 13:26

saturnin napisał:

Do kolegi Vorlog adwosem , czy kolega nie widział sklejonych styków w bendixie, lub zakleszczonego elektromagnesu.
Nie wiem, co to znaczy "adwosem", mniejsza o to.
Sklejonych styków w bendiksie nie widziałem- jak kolega myśli, czemu? :P
Zakleszczonego elektromagnesu też- tam nie ma co się zakleszczyć.
Owszem, widziałem zespawane styki, ale w elektromagnesie, oraz zakleszczony bendix. :)
Pozdrowienia, V.








Podobne tematy Zwiń