Skocz do zawartości




Będą zabierać prawo jazdy za trzy wykroczenia


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Jakub


  • Postów: 867
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Hyundai H100-Daewoo Tico Van

Napisano 02 lutego 2007 - 07:35

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy od uzyskania prawa jazdy kierowca nie będzie mógł przekroczyć 50 km/h w obszarze zabudowanym - nawet gdy znaki pozwalają jechać szybciej - i 80 km/h poza miastem. Takie rozwiązanie zawiera projekt ustawy o osobach kierujących pojazdami przygotowany przez Ministerstwo Transportu - ujawnia "Gazeta Prawna".

Przez dwa lata od uzyskania prawa jazdy kierowca będzie musiał szczególnie uważać, by nie popełniać wykroczeń, bo za trzykrotne złamanie przepisów drogowych straci prawo jazdy.

Projekt przewiduje też, że na kurs można zapisać się już w wieku 16 lat. Osoba taka przejdzie rozszerzone szkolenie, a po zdaniu egzaminu wewnętrznego w szkole co najmniej przez rok będzie jeździć z opiekunem w odpowiednio oznakowanym samochodzie. Dopiero po roku może przystąpić do egzaminu państwowego i uzyskać prawo jazdy.

Zmienią się też zasady przeprowadzania szkoleń dla kierowców. Eksperci ostrzegają, że w związku ze zmianami koszty uzyskania prawa jazdy wzrosną o co najmniej 25% - pisze "Gazeta Prawna". (PAP)



Artykuł pobrano z WP



#2 Offline   Boss


  • Postów: 2 865
  • Na forum od: 21 sty 2007
  • Miejscowość: Charleroi, Belgia
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:BMW E46 318 Ci Coupe

Napisano 02 lutego 2007 - 10:26

Dobrze ze to juz daaaawno za mną :jump:

#3 Offline   MICHAL200


  • Postów: 4 005
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Uniejów
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 C180 po lifcie

Napisano 02 lutego 2007 - 13:23

Ja przez pierwszy rok od zdania prawka jezdzilem pod okiem taty i jestem z tego happy bo ja caly i moja :jump:








Podobne tematy Zwiń