Skocz do zawartości




[W201/W124] Przełącznik elektr. szyb - zmiana podświetlenia


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Offline   kubek


  • Postów: 425
  • Na forum od: 19 maj 2007
  • Miejscowość: Białystok

Napisano 27 stycznia 2008 - 23:27

Fotorelacja ze zmiany podświetlania przycisków sterowania szyb :)

1. Po pierwsze musimy wyjąć guziczek od regulacji szyb, ale to myślę, że każdy umie wiec nie będę sie rozpisywał na ten temat.
Dołączona grafika

2. Aby go rozebrać należy włożyć śrubokręt (jak najcieńszy) od boku guzika i delikatnie nagiąć i uczynić tak samo z drugiej strony. Plastik jest dość miękki wiec nic nie powinno pęknąć.
Dołączona grafika

3. Gdy już rozbierzemy guzik na dwie części mogą nam sie wysypać dwie kuleczki, ale nie ma obaw. Zdjęcie poniżej przedstawia jak to poskładać ps. mogą nam tez wylecieć dwie tulejki i dwie sprężynki. Najpierw w tulejkę wkładamy sprężynkę, potem z drugiej strony kuleczkę i wkładamy to w otwór w guziku i z drugiej strony tak samo. MOD: Można zastosować "kropeczke" smaru, który przytrzyma kuleczki w miejscu podczas montażu.
Dołączona grafika

Tak wygląda guzik po rozebraniu. Jeszcze z oryginlaną żarówką
Dołączona grafika

4. Fabryczna dioda jest zgrzana w dwóch miejscach. Najlepiej blisko tych zgrzewów uciac nóżkę diody tak żeby można było ją zdjąć (a tylko na zgrzewach sie trzyma) i resztki nóżek, które zostaną delikatnie ukręcić. W miejsca gdzie była zgrzana fabryczna dioda trzeba troszkę rozgrzać to miejsce lutownica i nałożyć trochę lutu. Następnie bierzemy zakupioną diodę (u mnie akurat była wielkości 3 mm <-- i taka ma być, o kolorze zimny biały, pamiętaj dioda ma być na 12V), wyginamy jej nóżki mniej wiecęj tak jak w wyjętej fabrycznej diodzie i wkładamy ja w miejsce starej. Nóżki przykładamy do cyny która już jest nałożona, rozgrzewamy cynę i zatapiamy w niej nóżkę i schematycznie z drugiej strony tak samo. Nadmiar nóżek odcinamy, najlepiej przy samych lutach.
Dołączona grafika

5. Składamy guzik do kupy wkładamy do auta i świeci on tak jak na fotce :)
Dołączona grafika


No i to by było na tyle. Operacja dość prosta. Mam nadzieje, że ta relacja komuś ułatwi zmianę oświetlenia. Pozdrawiam i powodzenia :hmm:

MOD: Temat zmiany podświetlenia był również poruszany TUTAJ










Podobne tematy Zwiń