Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] Sygnał na tylne głosniki...cisza...


29 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 23 lutego 2008 - 21:55

kuba_krk, info jakie to radio kolega syndrom, zamiescil w swoim pierwszym poscie. Napisal rowniez ze dioda na wzmacniaczu zapala sie, wiec przewod remote jest dobrze podlaczony.

syndrom, skoluj inny wzmacniacz samochodowy :ok:

Nie bardzo wiem dlaczego glosniki nie graja po podlaczeniu bezposrednio pod wyjscie na wzmacniacz... ale jezeli zmienisz piecyk i bedzie cacy to... olalbym to :pub:



#12 Offline   skmh


  • Postów: 489
  • Na forum od: 13 lis 2007
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 23 lutego 2008 - 22:26

Kolego twój opis to jakaś masakra mimo że trochę w audio grzebałem to nic nie jaże
najprosciej jak napisał Borat, a może twoje cincze nie mają przejscia ? A teraz inaczej drogą eliminacji
-ustaliłeś że sub działa tak
to następnie sprawdz czy :
-cincze mają przejście
-czy radio daje sygnał ( najlepiej podłącz inne radio i sprawdz )
jak inne radi da sygnał i zagra to masz rozwiązani jak nie to dalej
-inny wzmacniacz
najpierw na twoim radiu jak nie zagra to na innym

Innych możliwości nie ma .
I zastosuj się do rad kolegi Szafa, bo to na tym forum w dziedzinie car audio jeden z najlepszych :ok:

#13 Offline   kuba_krk


  • Postów: 404
  • Na forum od: 08 gru 2007
  • Miejscowość: Kraków

Napisano 23 lutego 2008 - 22:35

szafa, tak sobie teraz czytam co popisałem i faktycznie wstyd :pub: za dużo pracy przy aucie, stąd takie ogłupienie :ok:

#14 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 23 lutego 2008 - 23:51

skmh napisał:

Kolego twój opis to jakaś masakra mimo że trochę w audio grzebałem to nic nie jaże
najprosciej jak napisał Borat, a może twoje cincze nie mają przejscia ? A teraz inaczej drogą eliminacji
-ustaliłeś że sub działa tak
to następnie sprawdz czy :
-cincze mają przejście
-czy radio daje sygnał ( najlepiej podłącz inne radio i sprawdz )
jak inne radi da sygnał i zagra to masz rozwiązani jak nie to dalej
-inny wzmacniacz
najpierw na twoim radiu jak nie zagra to na innym

Innych możliwości nie ma .
I zastosuj się do rad kolegi Szafa, bo to na tym forum w dziedzinie car audio jeden z najlepszych :pub:

skmh napisalem najprosciej jak potrafie jak krowie na miedzy, i nadal nie dociera to ja juz nie wiem jak mam to pisac..
"-cincze mają przejście " zostalo opisane
"-czy radio daje sygnał ( najlepiej podłącz inne radio i sprawdz )"- tez opisalem tak btw. mam sprawdzic czy radio daje sygnal podlaczajac inne radio ? :ok:


powinienem to opisac moze tak, pomijajac wszystko, tak jakby to byl pierwszy wpis:
Kupilem 2 glosniki do tylnej polki, po ich podlaczeniu do radia jest cisza, nie pyka, nie trzeszczy kompletnie nic. W tym wypadku wzialem podlaczylem je poprzez wzmacniacz, zaczynaja dzialac. Czy jest to mozliwe?

#15 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 24 lutego 2008 - 02:38

Koledzy, spokojnie...

syndrom, faktycznie w bardzo chaotyczny sposob opisuje swoj problem, jednak da sie z tego wszystkiego wyciagnac sens i istote tegoz problemu. Choc trzeba jeszcze co nieco sprecyzowac...

syndrom napisał:

Kupilem 2 glosniki do tylnej polki, po ich podlaczeniu do radia jest cisza
zeby nie bylo watpliwosci, pod ktore wyjscia w radiu podlaczasz te glosniki?

syndrom napisał:

Czy jest to mozliwe?
mozliwe, skoro u Ciebie wystepuje taka sytuacja :ok: powinienes raczej zapytac "Czy jest to normalne?"

#16 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 24 lutego 2008 - 09:19

eee ale wyjscie na czincze w radiu to jest chyba low output :ok:
a probowal kolega sprawdzic wyjścia na głosniki w kostce ISO ??

#17 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 24 lutego 2008 - 09:54

Jak podłączysz pod to wyjście suba lub jakikolwiek głośnik nie spodziewaj się niczego. Ten sygnał jest nie wzmocniony. To po pierwsze.

Po drugie. To że lampka się pali we wzmaku nie oznacza że jest on na 100% sprawny.
Weź na razie olej ten mostek, wez jakikolwiek głośniczek do rączki i sprawdź każdą końcówkę mocy. Wtedy będziesz miał pewność czy wzmak jest OK.

Zapytałbym też o to, czy dobrze rozumiesz pojęcie mostek (bo to też ważne) ale to chyba dobrze Wiesz? ;-)

#18 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 24 lutego 2008 - 10:32

I o to mi wlasnie chodzilo :ok: z powyzszego wnioskuje, ze oprocz wyjsc na tylne glosniki poprzez chinche, mozna tez podlaczyc tylne glosniki poprzez ISO, ktory bedzie wzmocniony. Moze to bylo na tyle oczywiste, ze nie braliscie tego pod uwage, w temacie CAR audio dopiero zaczynam, wczesniej tylko domowa robota wzmacniaczy. To by wiele wyjasnialo, uszkodzony wzmacniacz samochodowy i cisze w glosnikach bezposrednio podpinanych (chociaz temu sie bardziej przyjze, bo wydaje mi sie, ze powinienem cos tam uslyszec w mniejszym wysokotonowym glosniku).

Darul moze nie potrafie sie czysto wyrazic o co mi chodzi i udowodnic w jakis sposob, ze mam troche pojecia, ale sprawdzanie poszczegolnych kanalow bylo pierwsza czynnoscia :)

Mostek rozumiem poprzez połączenie galwaniczne...

#19 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 24 lutego 2008 - 11:44

Nie znam tego wzmaka ale może być sytuacja taka (taki niewinny rymik), że on już pracuje w mostku, więc ta opcja nie ma sensu.
Czyniąc taki mostek narażasz wzmacniacz na dodatkowe obciążenia i utratę jego stabilności.
Tyle uzyskasz zamiast zwiększenia mocy.

#20 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 24 lutego 2008 - 11:45

syndrom napisał:

natomiast te odpowiadajace za tyl leca z chinchow Lewy i Prawy, podlaczylem do nich przewod 2 kanalowy, przeciagnalem go do bagaznika w celu podlaczenia do wzmacniacza ktory mostkuje mi 2 syganly

syndrom napisał:

omijajac wzmacniacz, w zwiazku z czym podlaczam go bezposrednio z jednego kanlau (chincha) i jest cisza

syndrom napisał:

w zwiazku z czym podlaczam mniejszy glosnik i nadal cisza
Powiedź mi jak się podłącza głośniki, mając na wyjściu tylko chinche?? :ok:

syndrom napisał:

skmh napisalem najprosciej jak potrafie jak krowie na miedzy, i nadal nie dociera to ja juz nie wiem jak mam to pisac..
Ja koledze tylko przypominam, że nikt tu nie ma obowiązku rozwiązywania twoich problemów, więc prosiłbym cię, abyś docenił zaangażowanie z jakim koledzy próbują rozwiązać tą zagadkę. Poza tym to zdajesz sobie sprawę, jak ciężko jest zdiagnozować problem, nie mogąc samemu sprawdzić wszystkiego i opierając się na jakiś dziwnych kombinacjach ze sprzętem.

Rada podstawowa od której powinieneś zacząć to ten wzmacniacz podpiąć w innym samochodzie, a u siebie podpiąć inny wzmacniacz. Zakładam oczywiście, że wzmacniacz jest dobrze wyregulowany.








Podobne tematy Zwiń