Skocz do zawartości




- - - - -

Problem ze sprzęgłem, skrzynią i rozrusznikiem


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   kucyk


  • Postów: 38
  • Na forum od: 19 mar 2013
  • Miejscowość: STW
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1985
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W126 500SE
  • Trzeci Mercedes:W220 S500

Napisano 30 listopada 2013 - 16:01

Witam problem dotyczy w124, 3.0 diesel 4 stopniowa skrzynia. Nie wiem czy problem jest związany ze skrzynia czy ze sprzegłem. Silnik nie pracuje, wszystkie biegi wchodzą sprawnie bez problemu. Wodziki, poduszki pod skrzynia sprawdzone, problem się pojawia gdy silnik pracuje. Czasami żadem bieg nie chce wejść, o wstecznym można zapomnieć, żeby wbić trzeba auto zgasić. Tak to słychać jeden zgrzyt. Układ nie jest zapowietrzony, hamulce działają jak trzeba, poziom plynu w normie. Czasami mimo wcisnietego sprzęgła, auto jedzie dalej. Jak myślicie kończące się sprzegło? Czy może problem leży gdzieś głębiej?


Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam jeszcze, auto ma problem z odpaleniem na zimnym silniku, rozrusznik kręci tak ciężko, ale brakuje mu tego "pier******cia" akumulator nowy, swiece sprawne, na rozgrzanym silniku problem nie występuje, z rana trzeba auto odpalać na zaciąg, po przejechaniu 2 metrów odpala, pracuje równo, nie kopci nie dusi się. Rozrusznik do regeneracji?



#2 Gość_arek92_


  • Na forum od: --

Napisano 30 listopada 2013 - 16:48

sprzęgło w stanie agonii

sprawdź masę łącząca silnik z budą, jeśli jest ok to pewnie masz wybite tulejki w rozruszniku

#3 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 listopada 2013 - 17:21

JEDEN TEMAT - JEDEN PROBLEM

Zapoznaj się z regulaminem.








Podobne tematy Zwiń