Skocz do zawartości




- - - - -

[W140] 350TD (lub ogolnie OM603) skąd bierze podcisnienie skrzynia biegow


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Offline   robertocdx1


  • Postów: 48
  • Na forum od: 16 lut 2014
  • Miejscowość: Reda
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:W140 350TD

Napisano 14 marca 2014 - 23:36

Witam

Auto posiadam od 3 tygodni i uczę się go caly czas (wczesniej bylo 7 lat 230CE).

Robiłem przeglad skrzyni, wymienialem olej i zaworki na plycie sterujacej, jednak mechanik stwierdzil ze nie wychodzi podcisnienie na skrzynie, ze wychodzi wezyk z jakiegos regulatora cisnienia, na tym regulatorze jest napiecie ale nie ma podcisnienia z otworu, na ktory jest nalozony wezyk idący do skrzyni, bez tego wiadomo jak skrzynia biegi zmienia, jakby mi ktos w zad wjechał przy kazdej zmianie biegu.

szukałem, googlałem i jest tylko o samych wezykach i regulacji skrzyni, ale za bardzo nie ma informacji z kad i jak te ustrojstwo fachowo sie nazywa, z ktorego wychodzi podcisnienie na skrzynie.

wiem, ze jest to taka puszeczka przymocowana do bloku silnika (patrzac od przodu po otwarciu maski po prawej stronie na dole na wysokosci 4~5 cylindra, przy pompie wtryskowej)
jak to sie nazywa:
-rozdzielacz cisnienia
-regulator cisnienia
moze mialby to ktos na "stole" i podzielił sie nr części (w epc nie mam pojecia gdzie tego szukać)

zasugerowano mi abym to wymienil i podjechal jeszcze raz na regulacje skrzyni, ale nie chciałbym wtopić 400zł w ślepo, a moze mozna to jakos przedmuchac/przeczyscic

prosze o lagodne potraktowanie "swiezaka" jesli byl podobny temat to prosilbym o odnosnik, jak wyzej pisalem - szukalem ale jakos bezskutecznie.

(ach zapomialem, skrzynia nie przeciaga, biegi wszystkie dzialają, regulacja lamp działa, ASB 4-biegowa bez przełącznika s/e)










Podobne tematy Zwiń