Skocz do zawartości




- - - - -

Które silniki tolerują LPG?


89 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   nicu89


  • Postów: 773
  • Na forum od: 08 wrz 2013
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 21 czerwca 2014 - 12:56

Elektroniczny wtrysk toleruje LPG i to bez problemów. Masz najtanszy chłam to nie będzie dobrze działać. Ktoś napisał wyżej że 2,5-3 tysia za sekwencje do 3.2 ...za 2,5 to do 4cylindrów co najwyzej. 6 garów to 3 kloce lekko, oszczędzisz na LPG będziesz się bujał po warsztatach bo cały czas jakieś problemy. Motor M111 jest już wystarczający do tej budy i jest trochę egzemplarzy z sekwencją już na rynku wtórnym. 3.2 pochłonie Ciebię w 1szym miesiącu i zrazisz się do tego auta. Tam jest wszystko mega drogie, od częsci, ubezpieczenia koncząc na kosztach jazdy. Zaszpanować chcesz?, blachary rwać? kupuj, ale wyśmieją cię jak będziesz chciał przykozaczyć a tu się rozkraczy bryka.



#12 Offline   Dargut


  • Postów: 205
  • Na forum od: 15 sty 2014
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Jeden Jedyny W140 300 SEL
  • Trzeci Mercedes:Jeżeli drugi to Tylko W126
  • Inne auto:Iveco Daily 2,3HPI

Napisano 21 czerwca 2014 - 13:23

nicu89 z tym ubezpieczeniem to trochę niepotrzebnie straszysz, mam z tym silnikiem w140 i zapłaciłem za OC 610zł, (60%zniżki) Wesii pisał ze może

zarejestrować samochód na rodziców to pewnie tez mają podobne zniżki. Spalanie paliwa jeżeli mój pali ok.12,5 l/100kilometrów (25%miasto ,reszta trasa,ale nie

autostrada) i waży 1910 (instrukcja), a w124 1500kg ,to może da radę zmieścić sie w 10 litrach.

#13 Offline   boratw201


  • Postów: 3
  • Na forum od: 23 kwi 2014
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 czerwca 2014 - 13:32

Ludzie , czytam i nie wierzę. Kolega mówi że nie jestchłoptasiem z BMW więc po co mu w mercu "korek wstydu" ? A tak na poważnie , żadne auto w tych rocznikach nie jest przystosowane do gazu. Po drógie , od czego są rodzice ? zdziwisz się ! :-) jak ci powiedzą sory jak cię stać na potwora to sobie ubezpiecznie opłać. A poza tym w mercedesie gaz ??? Grzech !!!! Jak chcesz gaz to cię niestać !!!

#14 Offline   tmajer


  • Postów: 95
  • Na forum od: 01 lis 2013
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Subaru Forester GX 1998 LPG

Napisano 21 czerwca 2014 - 14:06

Wyświetl postUżytkownik boratw201 dnia 21 czerwca 2014 - 13:32 napisał

Ludzie , czytam i nie wierzę. Kolega mówi że nie jestchłoptasiem z BMW więc po co mu w mercu "korek wstydu" ?

Pozwolę sobie się nie zgodzić :)
W 124 mieści się pełny wlew pod klapką

Wyświetl postUżytkownik boratw201 dnia 21 czerwca 2014 - 13:32 napisał

A tak na poważnie , żadne auto w tych rocznikach nie jest przystosowane do gazu.

Bo ponieważ ??? Na jakimś portalu WWW tak ktoś napisał ?????



Wyświetl postUżytkownik boratw201 dnia 21 czerwca 2014 - 13:32 napisał

A poza tym w mercedesie gaz ??? Grzech !!!! Jak chcesz gaz to cię niestać !!!

Tak się składa, że zajmuję się zakładaniem LPG do samochodów. I przyjeżdżają do nas na montaż auta warte grubo ponad 100 tys złotych.
Więc proszę uprzejmie, nie pisz bzdur.



Poza tym chciałbym się odnieść do kilku postów powyżej. Silniki mercedesa z wtryskiem elektronicznym dobrze tolerują LPG,
o ile jest porządnie założone. Moje S124 3,2 automat pali w warszawskich korkach około 18-19 litrów.

#15 Offline   yasieq


  • Postów: 29
  • Na forum od: 16 wrz 2013
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:volvo 240

Napisano 21 czerwca 2014 - 14:26

>>>Elektroniczny wtrysk toleruje LPG i to bez problemów. Masz najtanszy chłam to nie będzie dobrze działać. Ktoś napisał wyżej że 2,5-3 tysia za sekwencje do 3.2 ...za 2,5 to do 4cylindrów co najwyzej

Instalacja do E220 kosztowala 2700 wtryskiwacze japonskie NOWE z pudelka byly sprawdzane po 10 tys km i parametry 3maja nowych wtryskiwaczy. Generalnie keihiny uwazane sa za najdokladniejsze i najtrwalsze wtryski na rynku. KME diego g3 to faktycznie nie jest najwyzsza polka ale na forach widzialem duzo pozytywnych komentarzy..jak pokazala praktyka mocno na wyrost.. Do tego reduktor KME RED bodaj dedykowany do 250KM.. Szczerze powiedziawszy nie wiedzialem ,ze jest to najtanszy chlam. Moze zechciej napisac jaki zestaw ( i za ile-- czy 10 tys na pewno wystarczy??) powinienem zalozyc zeby auto dobrze dzialalo i nie palilo w miescie 18 litrow?

#16 Offline   JuR


  • Postów: 896
  • Na forum od: 01 lis 2012
  • Miejscowość: uk
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Rzeźbie COUPE :D
  • Trzeci Mercedes:Je*ać VIN :D
  • Inne auto:Najwolniejsze qp w kraju :D

Napisano 21 czerwca 2014 - 15:07

hmm nicu faktycznie, pominąłem w cenie lpg 6 garów :hmm:

Cytat

Do mercedesa mozna zalozyc ale tylko prosta instalacje na blosie. Sekwencja w 124 to ciernista droga przez meke. Mam instalacje diego G3 na keihinach to spala 70% wiecej LPG niz benzyny. I NIE DA SIE TEGO WYREGULOWAC!!!! Nie da sie!!

Nie da się, bo Tobie nie działa ? podejście do życia masz na łatwizne hehe
To się da dobrze zrobić, żeby dobrze śmigało.. to że komuś "eksperyment" i pewnie pierwszy życiowy montaż sekwencji do mb się nie udał, nie znaczy że się nie da.

boratw201
lpg to lpg, jak śmigasz trasy to się opłaca. jeżeli Twoją mentalnością jest pokazać się przy znajomych i zapłacić na stacji stówke za bene i czujesz się lepszy - to masz spory życiowy problem.
Nieważne czy fura za 2 klocki czy za 50, jak latasz bardzo dużo km, to zamiast oddawać kase do państwa, masz na remont fury.
Stać czy nie, ja nie mam problemu przejechać tyle samo km co inni z tym że zapłace połowe mniej.

Sam pewnie jeździsz na rzepaku z pizzeri :E
A tak poważnie to policz sobie ile oszczędzasz forsy jak walisz 5-10 kafli w miech stary.

#17 Offline   yasieq


  • Postów: 29
  • Na forum od: 16 wrz 2013
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:volvo 240

Napisano 21 czerwca 2014 - 15:33

>>Sam pewnie jeździsz na rzepaku z pizzeri :E
A tak poważnie to policz sobie ile oszczędzasz forsy jak walisz 5-10 kafli w miech stary.

Jezdze na gazie ale dalej twierdze ,ze to sie nie oplaca.. Samochod e220 w miescie spalal 10-11 litrow e95 a LPG wychodzi 16-18 czyli niby troche taniej ale biorac pod uwage ciagle problemy , jazde po serwisach nerwy zla prace auta i fakt wybulenia 2700 za niedorobiona technike uwazam , ze NA PEWNO nie warto. Co innego prosty blos..regulacja na srubke ewentualnie podpiecie pod analizator dla sprawdzenia..ale za nim zalozylem ta g-niana sekwencje gaziarz sie zaklinal ,ze gazowal juz kilka c-klas z tym motorem przy pomocy sekwencji KME i chodza super. wiec mu uwierzylem. A jak wiadomo gdzie jest troche zawodnej techniki to nie da sie tego ogarnac w polskich warunkach. Albo da sie na zasadzie szczescia jak w lotto..Tak czy siak montaz LPG to czysty hazard a jak ktos ma dusze hazardzisty to taniej (I PRZYJEMNIEJ !!) wyjdzie puscic 5 stow w kasynie niz 2700 czy wiecej u gaziarza..

#18 Offline   JuR


  • Postów: 896
  • Na forum od: 01 lis 2012
  • Miejscowość: uk
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Rzeźbie COUPE :D
  • Trzeci Mercedes:Je*ać VIN :D
  • Inne auto:Najwolniejsze qp w kraju :D

Napisano 21 czerwca 2014 - 15:42

gdyby ci sekwencja paliła litr więcej od pb i nie byłoby żadnych problemów, to byś zmienił zdanie - i takto powinno działać.
Ktoś Ci wsadził kaszane i jeszcze na nią napluł, po czym powiedział że to będzie zajebiscie, a nie jest.
a ty w frustracji wyzywasz sekwencyjne instalki w internecie bo przetopiłeś kase.
w sumie mam to gdzieś.. ale jak byś miał jaja, to masz też coś takiego jak gwarancja.
ale jak ci mówią że mb dużo palą, a ty z tą informacją wracasz do domu i jesz kanapke - to tutaj bym widział problem.

#19 Offline   yasieq


  • Postów: 29
  • Na forum od: 16 wrz 2013
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:volvo 240

Napisano 21 czerwca 2014 - 15:55

Po 4 regulacjach ktore nic nie daly u montera odwiedzilem po kolei serwis:.autoryzowany KME w Jozefowie pod Warszawa -2x , autoryzowany od KME w Wesolej Zielonej prowadzony przez inz. Nowaka , fabryczny KME w Zgierzu , elektrotechniczny na Szpaczej w Warszawie , Auto krol od mercedesow w Lomiankach. Za kazdym razem max 2 dni po wlaczeniu gazu wskakuja bledy a szarpie na wolnych obrotach zawsze jak sie zagrzeje. Mam do tego diodke do sprawdzenia HFM i program do obslugi gazu i jestem bezradny jak dziecko we mgle..Mam po dziurki w nosie idiotow z serwisow..rownie dobrze moglem pojsc do wrozki leny albo jakiegos jasnowidza z tym guanem gorzej by nie bylo. Polecac mozna cos co ma w miare pewny efekt a nie "udo sie albo i sie nie udo" a tak jest z sekwencyjnym LPG..

#20 Offline   yasieq


  • Postów: 29
  • Na forum od: 16 wrz 2013
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:volvo 240

Napisano 21 czerwca 2014 - 16:07

>>>gdyby ci sekwencja paliła litr więcej od pb i nie byłoby żadnych problemów, to byś zmienił zdanie - i takto powinno działać.

W kwestii roznych hipotetycznych malo realnych zdarzen wolalbym sobie pomyslec co by bylo jakbym wygral 6tke w totka..Powiem Ci tylko tyle ,ze w ramach sentymentu do gwiazdy zainwestowalbym w piekny album pamiatkowy mercedesa....to byly kiedys piekne auta








Podobne tematy Zwiń