Skocz do zawartości




- - - - -

[S124] e320 1993 asb m104 brak błędów, zapala i gaśnie, przerywa


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Offline   kamil.malik


  • Postów: 8
  • Na forum od: 17 paź 2013
  • Miejscowość: Sosnowiec
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:w180
  • Trzeci Mercedes:w126

Napisano 29 lipca 2014 - 18:46

Witam!

Mam stosunkowo dziwny przypadek, w zasadzie to bardzo dziwny...

Auto z wiązką zrobioną już jakiś czas temu, ze świeżymi świecami, kablami itd. Wszystko smiegało bez żadnych problemów. I teraz o co chodzi: Zabrakło mi paliwa (stanąłem na pochyłym terenie), dolałem paliwa z kanistra i zacząłem kręcić. Silnik zaczął prychać i kichać ale w końcu zapalił. Chodził jednak na 4 albo 5 cylindrach i nie trzymał wolnych obrotów. Pomimo wciskania gazu nie dało się go utrzymać poniżej 1500obr/min. Trzymałem go na około 3-4tys aż sie zagrzał i powoli dało się go opuszczać coraz niżej aż w końcu złapał wolne obroty i wszystko wróciło do normy natomiast po chwili znowu zgasł. Pomimo ponownego trzymania na obrotach nie udało się wrócić do normy. Obstawiłem że to cewka. Jedna z nich miała ułamany koniec w który wkłada się wtyczkę. Wymieniłem cewkę natomiast wszytko było tak samo. Po wykasowaniu błędów zapalił od strzału i chodził bez problemów przez jakas minute. Potem wszystko wróciło. Było tak kilka razy po czym kasowanie błędów nic nie dawała. Samochód chodzi jakby na 4-5 cylindrach, nie ma w ogóle mocy i nie gaśnie poniżej 1500-2000 obr. Wypluł wtedy kilka błędów z czego rzucił mi się w oczy błąd czujnika położenia wałka korbowego. Wymieniłem go dzisiaj ale nie ma żadnej poprawy. Co więcej nawet jak silnik popracuje chwile na wyższych obrotach to nie wypluwa żadnych błędów(jedno mrugnięcie na pinie 8).

Co to może być? Jakieś koncepcje? Tropy, pomysły? Pomocy!

Dodam że podmieniałem przepustnice także przepustnica też nie...










Podobne tematy Zwiń