Skocz do zawartości




- - - - -

Listewki chromowane / w124 kombi lift Jak zamontować ?


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   PanRossa


  • Postów: 17
  • Na forum od: 27 gru 2014
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 stycznia 2015 - 14:56

Witajcie ! Mam mały problemik . Mianowicie w moim Mercedesie ułamała się pierwsza z brzegu spinka trzymająca listewkę chromowaną (mocowaną do szerokiej listwy bocznej na drzwiach, w tym przypadku kierowcy) , no i mówiąc potocznie chrom sterczy jak u lafiryndy loki . Kupiłem spinkę , tylko nie mam zielonego pojęcia jak mam to zamontować żeby nic nie uszkodzić . Mógłby ktoś łopatologicznie mi to wytłumaczyć ? Czy cały chrom muszę zdjąć i na nowo założyć ? (Nie idzie listewki "przeciągnąć" w stronę nowej spinki - wcześniejsze spinki ją trzymają dość konkretnie . Jeżeli będzie potrzebna fota , to zaraz coś ogarnę .



#2 Offline   Sawyer


  • Postów: 2 499
  • Na forum od: 28 sie 2013
  • Miejscowość: Na północy
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CLK W209 320E - M112
  • Inne auto:Citroën Saxo 1.1i - TU1

Napisano 22 stycznia 2015 - 15:23

Musisz zdjąć całą szeroką listwę- chromowane listewki są mocowane od wewnątrz, ich spinki trzeba umieścić na swoim miejscu i obrócić, zresztą jak tylko to zobaczysz to w trymiga załapiesz : ) Wiesz jak się demontuje szerokie listwy?

#3 Offline   PanRossa


  • Postów: 17
  • Na forum od: 27 gru 2014
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 stycznia 2015 - 15:50

Coś czytałem na temat demontażu listew bocznych, ale na zewnątrz jak jest poniżej zera stopni, to wole nie męczyć dwudziestoletnich, plastikowych spinek :old: Co do montażu ostatniej spinki zrobiłem tak jakby po Twojej myśli tylko nie demontowałem całej listwy bocznej, lecz odkręciłem same śruby trzymające krawędź plastiku na drzwiach, odchyliłem troszkę, włożyłem i obróciłem nową spinkę, tak jak poradziłeś, dzięki bardzo za pomoc ! :D

Użytkownik vorlog edytował ten post 22 stycznia 2015 - 20:17
Regulamin pkt II.I









Podobne tematy Zwiń