Skocz do zawartości




- - - - -

W124 kombi uszczelka klapy


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   OSTRY2500


  • Postów: 814
  • Na forum od: 29 lip 2016
  • Miejscowość: ZAMOSC
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 05 lipca 2018 - 17:23

Witam potrzebuje pomocy odnośnie uszczelki klapy tylnej kombi mam zniszczoną i chciałem ja zdjąć i okazało się że jest klejona ma ktoś jakiś pomysł na zamiennik ewentualnie orginał może numer tej uszczelki i wiecie jaki koszt i dostępność w aso jestem z małej mieściny i do aso mam trochę z góry dziękuje będę bardzo, bardzo wdzięczny .



#2 Offline   JanB


  • Postów: 981
  • Na forum od: 15 lut 2009
  • Miejscowość: Środa Wielkopolska
  • Mercedes:W124 3.0D-24V >93r. - OM606
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Accord 2,2 d 180 KM

Napisano 06 lipca 2018 - 05:21

Nie odpowiem ci na 100%, ale ... kiedyś próbowałem zdjąć z anglika dobrą uszczelkę i się nie dało. Jest tak przyklejona, że przy odrywaniu pękała. W ASO podobno już nie ma od dawna tej części. Jak leci ci woda do bagażnika od góry, to jeden z kolegów uszczelniał podkładając takie zwykłe gumowe uszczelki, jak do okien się stosuje. Albo wymyśl własny sposób. Też mam już trochę zniszczoną.

#3 Offline   inutile


  • Postów: 1 458
  • Na forum od: 18 kwi 2015
  • Miejscowość: lorem ipsum
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 lipca 2018 - 14:57

Wyświetl postUżytkownik JanB dnia 06 lipca 2018 - 05:21 napisał

Jak leci ci woda do bagażnika od góry, to jeden z kolegów uszczelniał podkładając takie zwykłe gumowe uszczelki, jak do okien się stosuje.
Ja to zastosowałem. Kupiłem uszczelkę PCV w Castoramie, firma TESA Moll, profil D. Obkleiłem dookoła klapę. Dawało radę tylko trzeba było mocniej zamykać, niemniej jednak problem hałasu i podciekania znikł. Sam miałem zmiażdżoną i poszarpaną.
Uszczelek już nie ma, też szukałem, znalazłem kiedyś na niemieckim ebayu (widac ktoś kiedyś kupił i nie użył) ale cena zaporowa...

Użytkownik inutile edytował ten post 06 lipca 2018 - 15:00


#4 Offline   albin


  • Postów: 50
  • Na forum od: 15 sie 2017
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:kolarka
  • Trzeci Mercedes:górski
  • Inne auto:wózek do biegania

Napisano 04 listopada 2021 - 19:13

Wyświetl postUżytkownik JanB dnia 06 lipca 2018 - 05:21 napisał

Nie odpowiem ci na 100%, ale ... kiedyś próbowałem zdjąć z anglika dobrą uszczelkę i się nie dało. Jest tak przyklejona, że przy odrywaniu pękała. W ASO podobno już nie ma od dawna tej części. Jak leci ci woda do bagażnika od góry, to jeden z kolegów uszczelniał podkładając takie zwykłe gumowe uszczelki, jak do okien się stosuje. Albo wymyśl własny sposób. Też mam już trochę zniszczoną.

I znalazł się jakiś inny pomysł na uszczelkę? Sam stoję przed tym poroblemem. Zamienników brakj.

#5 Offline   Vinnie


  • Postów: 134
  • Na forum od: 06 maj 2017
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 listopada 2021 - 08:42

Znalazłem w zamienniku, co prawda cena bliska oryginału sprzed lat:

https://mbzclassicpa...e-w124-t-modell

Ale...cena oryginału u samego największego Mercedesa to 677 Euro (to nie pomyłka w zapisie, nie 67.7 tylko 677):

https://originalteil...bdichtung-11752

A gdyby to było za mało to jest jeszcze za ponad 700:

https://www.online-t...Abdichtung.html

Może byliby w stanie dorobić w E-Gumie:

https://e-guma.pl/pl...-uszczelek-/576

Nie wiem jaka cena by była, ale jakby znalazło się więcej chętnych to może by i nawet wyszła akceptowalna.

Sam się zaczynam zastanawiać co wybrać może ten z MBZClassic, czy próbować z E-gumą. Jakby ktoś jeszcze był chętny to dajcie znać, może jakiś zakup grupowy można by zrobić.

#6 Offline   OSTRY2500


  • Postów: 814
  • Na forum od: 29 lip 2016
  • Miejscowość: ZAMOSC
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 11 listopada 2021 - 12:54

Ja bym był
Tylko ta e guma skąd weźmie wzornik jak wszystko sparciale


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#7 Offline   Vinnie


  • Postów: 134
  • Na forum od: 06 maj 2017
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 11 listopada 2021 - 13:27

Wyświetl postUżytkownik OSTRY2500 dnia 11 listopada 2021 - 12:54 napisał

Ja bym był
Tylko ta e guma skąd weźmie wzornik jak wszystko sparciale

No jest to jedno z pytań. Drugie, to to, że ta uszczelka nie jest jednorodna - ma odpowiednio profilowane narożniki i nie wiem, czy coś takiego potrafią zrobić. Ale jeżeli poza tym przekrój jest taki sam to może się to udać. Po prostu zadzwonię, zapytam się i dam znać.

#8 Offline   Vinnie


  • Postów: 134
  • Na forum od: 06 maj 2017
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 15 listopada 2021 - 23:59

Wyświetl postUżytkownik Vinnie dnia 11 listopada 2021 - 13:27 napisał

No jest to jedno z pytań. Drugie, to to, że ta uszczelka nie jest jednorodna - ma odpowiednio profilowane narożniki i nie wiem, czy coś takiego potrafią zrobić. Ale jeżeli poza tym przekrój jest taki sam to może się to udać. Po prostu zadzwonię, zapytam się i dam znać.

Zadzwoniłem i wygląda to tak. Zrobienie formy: 1200 PLN + VAT. Zrobienie samej uszczelki to jak usłyszałem "koszty marginalne w porównaniu do formy". Jeżeli uszczelka ma dwa przekroje - inny na dole i inny dookoła (z tych zdjęć mi wygląda, że tak może być: https://mbzclassicpa...e-w124-t-modell) to trzeba będzie zrobić dwie formy...Nie chcę na razie swojej odklejać, może ktoś ma i podzieli się wiedzą.
No dobra - załóżmy, że będzie jedna forma oraz 100 PLN za uszczelkę. Jeżeli znalazłoby się 10 osób gotowych wyłożyć pieniądze, to wyszłoby ok. 250 PLN za sztukę Przy 20. osobach byłoby ok. 175 PLN za sztukę, czyli już znośnie. Ale podejrzewam, że upadnie to z innego powodu: gdzie znajdziemy teraz 20 osób gotowych wyłożyć pod 200 PLN, zaufać jednaj osobie, która to ogarnie, żeby otrzymać produkt, który może nie być dokładnie zgodny z oryginałem.

#9 Offline   albin


  • Postów: 50
  • Na forum od: 15 sie 2017
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:kolarka
  • Trzeci Mercedes:górski
  • Inne auto:wózek do biegania

Napisano 17 listopada 2021 - 23:29

Szkoda, że nie zajrzałem wcześniej, bo też dzwoniłem i to samo mi powiedzieli. IMHO ten interes może zadziałać, ale trzeba takiego, któremu chciałoby się wydać 2k złotych i zarobić ze 10k. Bo takie bedzie przebicie, gdy te uszczelki pojda w swiat na ebayu. Sprawdzałem po sieci poza PL i coś najtańszego jest za 450 zł. Póki co jadę do Pruszkowa, gdzie facet kiedyś dorabiał takie i może sztukować. I tak sobie myślę, na razie to grosze, spróbuję. Ale chętnie podczepiam się pod wątek.








Podobne tematy Zwiń