Skocz do zawartości




- - - - -

[w201/w124] Ogranicznik drzwi - smarowanie


24 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   Czarownica


  • Postów: 167
  • Na forum od: 02 wrz 2018
  • Miejscowość: Łowicz
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Służbowe Yaris

Napisano 02 września 2022 - 11:22

Może trochę po blondynkowemu, a pytałeś w ASO ile kosztuje oryginał? Jeśli jest dostępny? Już kilkukrotnie tutaj były przeboje z zamiennikami (tylko różnych innych części ostatnio kolega ze sprzęgłem),a serio można się zdziwić cenami. Kable WN Janmor 220 Bosch koło 300 serwis ASO 157… pozostawiam bez komentarza ;) właśnie do mnie podróżują kurierem z Marek pod Wawa ;)
Dodam jeszcze tylko, że noe mam żadnych zniżek, złotych, czy platynowych kart ani innych dziwnych tym podobnych. Zadzwoniłam randomowo do pierwszego lepszego serwisu, w którym nie było problemu z przełączeniem do części (w Łodzi to jakaś masakra była do dziś 3 dzień czekam, aż oddzwonią…).

Użytkownik Czarownica edytował ten post 02 września 2022 - 11:26




#22 Offline   MercPO


  • Postów: 35
  • Na forum od: 17 sty 2017
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 300TE 4matic

Napisano 03 września 2022 - 21:54

Wyświetl postUżytkownik Czarownica dnia 02 września 2022 - 11:22 napisał

Może trochę po blondynkowemu, a pytałeś w ASO ile kosztuje oryginał? Jeśli jest dostępny? Już kilkukrotnie tutaj były przeboje z zamiennikami (tylko różnych innych części ostatnio kolega ze sprzęgłem),a serio można się zdziwić cenami. Kable WN Janmor 220 Bosch koło 300 serwis ASO 157… pozostawiam bez komentarza ;) właśnie do mnie podróżują kurierem z Marek pod Wawa ;)
Dodam jeszcze tylko, że noe mam żadnych zniżek, złotych, czy platynowych kart ani innych dziwnych tym podobnych. Zadzwoniłam randomowo do pierwszego lepszego serwisu, w którym nie było problemu z przełączeniem do części (w Łodzi to jakaś masakra była do dziś 3 dzień czekam, aż oddzwonią…).

Yhm, a więc dziś w ASO miałem wrażenie jakbym conajmniej był właściecielem "pagody". Przedni ograncznik powyżej 1000 PLN, na tył ponad 500 PLN. Wiec odrobinę drogo się robi.

#23 Offline   Czarownica


  • Postów: 167
  • Na forum od: 02 wrz 2018
  • Miejscowość: Łowicz
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Służbowe Yaris

Napisano 03 września 2022 - 22:21

Loooo panie kochany dobra pytania nie było. Ja pytałam o wisko usłyszałam 1100 :hahaha: poduszki silnika ponad 700 jedna (są dwie) o tą pod skrzynie już nie pytałam :hahaha: ale z kablami przeszli moje wyobrażenia o ASO :lol: temu padł taki pomysł. Może w takim razie poszukaj firmy która robiła te ograniczniki i takie kup. Ja tak załatwiłam sprawę poduszek silnika (lemforder 140 pln sztuka i pod skrzynie 100) i wisko (sachs 310 pln febi 230 pln, gdzie z auta wyciągnęłam oryginał jeszcze z reichu oczywiście sachs produkcja 10/92). Oczywiście nie obiecuje, że to rozwiąże Twój problem, ale skoro nowa cześć nie spełnia oczekiwań to znaczy, że jest do 4 liter. Coś mi się kojarzy, ze jakość oryginału zachowuje meyle. Z reszta np chłodnica nowa jest nie do dostania i nie wiem czy hella i behr właśnie się z tym mehle nie złączyły, ale to moje domysły (chłodnica mehle do 124 kosztuje 800 zamienniki polowe).

Temat z mojej strony Tobie pod rozwagę ;)

A febi tak btw raczej nie ma tutaj na forum dobrych opinii ;)

Tutaj, jeszcze, ze tak dodam przeczytaj któraś z powyższych wypowiedzi T34. Zamiennik starczyło na rok, reanimowany oryginał 7 lat bez szwanku (co dalej i jak długo nie wiadomo). Może wiec poszukaj oryginałów w dobrym stanie na jakimś alledrogo, czy czymś takim?

Użytkownik Czarownica edytował ten post 03 września 2022 - 22:28


#24 Offline   rzel


  • Postów: 224
  • Na forum od: 07 sty 2017
  • Miejscowość: rzeszowskie
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 września 2022 - 09:12

Ja w swoim ograniczniku wywaliłem oryginalną spreżynę rozpychającą kulki i włożyłem jakąś o mniejszej twardości i nic nie strzela, ale minusem jest to, że trzeba dobrać tak sprężynę, żeby jakiś minimalny opór ten ogranicznik stawiał, żeby drzwi się same nie zamykały, chyba, że komuś na tym zbytnio nie zależy.

#25 Offline   T34


  • Postów: 337
  • Na forum od: 09 kwi 2013
  • Miejscowość: Polska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 września 2022 - 21:22

Tak pamiętam że kupiłem zamienniki Trucktec i gdy je wyciągnąłem po roku, to były jakieś zadry/wżery na kulkach i nie miało to prawo gładko pracować. Natomiast te oryginały ze złomu prowadnice miały gładkie a na kulkach też były wżery, dobrałem takie same kulki z jakiegoś łożyska (z nadzieją że są twardsze bo miałem wrażenie że sprężyna je zadziera). Tak jak pisze rzel sprężynki skróciłem o jeden zwój żeby wszystko lżej chodziło i zaobliłem ich drut na końcach żeby nic nie rysowało kulki. Warto też żeby te ograniczniki były w tych plastikowych kieszonkach, może jakoś ochroni je to przed wilgocią. Działa cicho do dzisiaj ;) A ile jeszcze będzie działało to może kiedyś napisze przyszły właściciel, wczoraj sprzedałem osiołka.








Podobne tematy Zwiń