Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] 300D klekot po uszczelnieniu pompy


72 odpowiedzi w tym temacie

#71 Offline   SuperBuster11


  • Postów: 448
  • Na forum od: 04 mar 2015
  • Miejscowość: Brzeg
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 lipca 2020 - 22:33

I podobnie jest w W211. Jedna świeca była na inne napiecie(wyzsze) niż pozostale i silnik dlugo krecil, jakby się paliwo cofało. Walczylem z tym chyba z miesiąc, zakładając zaworki zwrotne, robilem wszystkie testy na StarDiagnosis i nic nie wychodziło z tych testów :)



#72 Offline   Kubaat3lover


  • Postów: 545
  • Na forum od: 02 gru 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 października 2022 - 11:25

Wyświetl postUżytkownik T34 dnia 28 listopada 2018 - 08:21 napisał

Ostry tak docierałem właśnie tą powierzchnię. Najpierw pastą do docierania zaworów, później polerską. Zaworek ma ten krzyżyk, te pionowe żebra po to aby idealnie pionowo chodził w cylinderku, także musisz uważać aby tam tej pasty sie nic nie dostało bo będzie za luźno pracował w cylinderku. Właśnie pamiętam jak wyciągnąłem z pompy mój zaworek to wpadał w cylinderek luźno, a te nowe są jeszcze nie wyrobione i opadają wolno. Co do numerów, to musisz dobierać po numerze pompy. Ja kupiłem na niemieckim ebayu w sklepie z częściami do wtrysków i pomp (są z ofercie sekcje, podkładki regulujące pod wtryski, zestawy uszczelek i wszelkie inne pierdoły do diesla), podałem gościowi numer pompy i on mi dobrał. Ale widzę w polskim internecie są również, w podobnej cenie: https://www.iparts.p...217-255381.html
Jeszcze kiedyś w lokalnym sklepie mogłem dostać te zaworki, sklep zaopatrywał się przez autopartnera

Czolem, wiem ze dosyc stary temat ale mozesz opisac czy po tym zabiegu cos sie poprawilo? pozdr

#73 Offline   T34


  • Postów: 337
  • Na forum od: 09 kwi 2013
  • Miejscowość: Polska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 października 2022 - 21:24

A jakie masz objawy że chcesz docierać te zaworki?








Podobne tematy Zwiń