Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Wycieraczki reflektorów



268 odpowiedzi w tym temacie

#51 Offline   Kudłaty


  • Postów: 442
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 11 kwietnia 2008 - 14:41

Powiem szczerze, że średnio ogarniam to co napisałeś, może zacznij jeszcze raz od początku, a uzyskasz odpowiedz.



#52 Offline   skmh


  • Postów: 489
  • Na forum od: 13 lis 2007
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 11 kwietnia 2008 - 14:57

Oki inaczej gdzie w 124 znajduje sie kostka podłączenia wiązki od reflektorów kierunków ,klaksonu , bo to ta sama co od wycieraczek .

A swoją drogą racja trochę zamotałem :oops: przepraszam

#53 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 11 kwietnia 2008 - 16:17

skmh, jak chcesz miec tak jak w oryginale (czyt: masz oryginalna wiazke) to moze TO Ci pomoze. CO prawda S-klasse, ale podpiecie chyba jest takie samo. Jesli masz robiona to smialo mozesz wziąć zasilanie glowne z wtyczki lampy prawej :jump:

Poprawiono błędy

#54 Offline   skmh


  • Postów: 489
  • Na forum od: 13 lis 2007
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 11 kwietnia 2008 - 20:39

Charlie9, Mam oryginalną wiązkę .Zakupiłem całą wiązke przodu z instalacją lamp ,kierunkowskazów ,kierunków itp. Dzięki :hmm:


Scalono posty



Panowie gzdzie znajduje sie Combination switch - czy to jest przekażnik zespolony poprostu .Upewniam się bo chyba rozszyfrowałem gdzie co podłączyć i tak przewód szaro-czerwony pod bezpiecznik 3 a fioletowo-żólty pod przewód szary wychodzący z w/w combination switch , i stąd moje pytanie co to .
Zamieszczam link do schematu z diakomu
http://www.autolib.diakom.ru/CAR/Merced ... S/4097.pdf

#55 Offline   maki.pl


  • Postów: 148
  • Na forum od: 27 gru 2007
  • Miejscowość: Grudziądz

Napisano 13 kwietnia 2008 - 12:58

Wydaje mi sie ze jest to wlacznik wycieraczek (kirunkowskazow, dlugich). Po niemiecku brzmi Kombi-Schalter co w tlumaczeniu na angielski znaczy combination switch.

#56 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 kwietnia 2008 - 21:11

Ten przewod idzie do sterowania pompka spryskiwacza przedniej szyby - dlatego "wychodzi" od wlacznika zespolonego wycieraczek przy kierownicy. Mozna to obejsc i wlutowac sie przy kostce silniczka pompki :mrgreen:

#57 Offline   skmh


  • Postów: 489
  • Na forum od: 13 lis 2007
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 01 maja 2008 - 23:17

Dokładnie tak zrobiłem zólty pod starą instalkę od silniczka wlutowałem a a szaro czerwony pod 3 bezpiecznik i wszystko działa jak powinno http://mb201-124.eu/...tyle_emoticons/default/hooray.gif

#58 Offline   Kolica


  • Postów: 83
  • Na forum od: 03 lip 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 października 2008 - 09:54

To ja też odświeże. Wszystko chyba już wiem, ale zastanawia mnie cały czas jeszcze jedna rzecz. Mianowicie, posiadam oryginalną wiązke, i wtyczki pompek są już zmostkowane, więc po co jest ta wtyczka z damskim i męskim wyjściem?

Pytanie brzmi do czego jest to wejście(męskie) zaznaczone na graficzce? Co się tam podłącza? :ok:
Wiązka oryginalna nie ma wtyczki prawego kierunku. Jak dzwoniłem do gościa to mówi, że prawy kierunek idzie osobno. Jakieś pomysły?

Dołączona grafika

#59 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 października 2008 - 16:24

Kolica, potrzebujesz jeszcze jeden silniczek (pompke). Ta druga wtyczka jest wlasnie do jej podlaczenia. Pompka wchodzi w to ladnie zaslepione sruba miejsce ;-)

#60 Offline   Kolica


  • Postów: 83
  • Na forum od: 03 lip 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 października 2008 - 09:10

Hmm.. Widzę że się nie zrozumieliśmy :? Wiem że musie być druga pompka.
Charlie otwórz poprzednie zdjęcie i tam jest zaznaczona na zielono wtyczka. Nie ta co jest w ręku tylko zaznaczona.

Spróbuje zapytać jeszcze raz. Na zdjęciu poniżej wtyczka zaznaczona nr. 1 ma 2 wejścia, damskie, które wchodzi do pompki i męskie(bolce) które u mnie zostaje wolne. Facet u którego kupowałem powiedział że ono powinno zostać puste, nie podłączone do niczego? :E

Przy okazji zapytam o drugą sprawę. Na tym samym zdjęciu jest cała wiązka prawej strony, tzn. 2 wtyczki od pompek spryskiwaczy, wtyczka od reflektorów, i wtyczka od silniczka wycieraczki. Wtyczki od kierunkowskazu prawego nie ma, co troszkę niepokoi, bo po lewej stronie wiązka posiada wtykę z kierunkiem. Wtyczka prawego kierunku idzie osobnym kablem który nie jest w wiązce? Trochę to bezsensu, ale wiele by to wyjaśniło.
Dołączona grafika

Dzięki za pomoc.








Podobne tematy Zwiń