Skocz do zawartości




HUMOR - filmy i zdjęcia



1520 odpowiedzi w tym temacie

#61 Offline   davmix


  • Postów: 2 456
  • Na forum od: 24 cze 2008
  • Miejscowość: Kalisz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E320 CDI

Napisano 13 lipca 2008 - 08:44

Nie coś ty wcale nie popatrz na nią trzy razy. Też na początku mi się nie podobała ale jak na nią popatrzyłem to... podoba mi się jeśli nic nie odwalą w środku to będzie bardzo dobrze.
A Audi i BMW będą mogły się schować bo BMW wg mnie wygląda tak jakoś śmiesznie a Audi zbyt staro.



#62 Offline   Boss


  • Postów: 2 865
  • Na forum od: 21 sty 2007
  • Miejscowość: Charleroi, Belgia
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:BMW E46 318 Ci Coupe

Napisano 13 lipca 2008 - 09:18

No to ja powiem tak: to co Audi robi ostatnio z autami - to poezja. Zobaczcie na nową A4, szczególnie wersja kombi :mrgreen: Co do Mercedesa - zauważyliśmy że odchodzi od tradycji, a idzie od jakiegoś czasu "za modą". Ale tak trzeba niestety, konkurencja nie śpi, a kierowcy jakoś chcą jeździć tymi okrągłymi, niekiedy śmiesznymi kształtami (jak wyszła ostatnia "7", to brechtałem z klapy bagażnika przez kilka dni, no ale... taka moda). Chociaż uważam że nowa C-klasa jest bajeczna (z wyglądu, bo jechać tym nie było mi dane).

#63 Offline   Szop


  • Postów: 1 813
  • Na forum od: 23 gru 2007
  • Miejscowość: Leszno
  • Mercedes:W124 2.5D turbo - OM602
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 3.0E - M103 (1992)
  • Trzeci Mercedes:W124 2.5D - OM605 (1994)
  • Inne auto:Citroen Saxo 1.1 Bic 2001

Napisano 13 lipca 2008 - 12:25

Boss napisał:

to co Audi robi ostatnio z autami - to poezja
Nie tylko A4, również A6 to bogini piękności w swojej klasie. Technicznie Audi to również rewelacja; można rzecz, że Audi na dzień dzisiejszy przejęło funkcję, którą pełniły Mercedesy z lat 1960-1990 - motoryzacyjnej doskonałości :mrgreen:

Boss napisał:

idzie od jakiegoś czasu "za modą"
Co innego moda, co innego odstraszanie klientów. BMW też poszło tą drogą i wraca do starej szkoły, bo eksperymenty okazała się porażką. Człowiek wydający grubo ponad 300 tyś. złotych na limuzynę to w 99% człowiek starszy, ustatkowany, patrzący innymi kategoriami. Szuka spokoju, elegancji, komfortu. Nic dziwnego, że A8 prowadzi w rankingach sprzedaży ;-)

#64 Offline   davmix


  • Postów: 2 456
  • Na forum od: 24 cze 2008
  • Miejscowość: Kalisz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E320 CDI

Napisano 13 lipca 2008 - 14:01

A co sądzicie o nowe E-klasie?? Też wam wydaje się dziwna bądź śmieszna?? Dołączona grafika

#65 Offline   qoompel


  • Postów: 1 095
  • Na forum od: 23 lut 2008
  • Miejscowość: Koło/Umień
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 lipca 2008 - 14:28

Szop napisał:

nowa seria 7 BMW wygląda niesamowicie pociągająco i pod tym względem Mercedes może jej czyścić buty
Żeś teraz dowalił :pad: To właśnie E65 jest jak dla mnie stylistyczną klapą. O ile tył może się podobać, to przód z tymi śmiesznymi lampami jak dla mnie wygląda komicznie.

Szop napisał:

Nowe A8 urzeka za to prostotą i klasyczną elegancją, tutaj również nowej "Esce" dużo brakuje. W sumie po raz kolejny (po W221) zrobili auto dla nikogo
Mercedes poszedł trochę inną drogą tworząc W221. Postanowiono zrobić trochę awangardową stylizację, co na początku (pomijając tylną część nadwozia) mi się nie podobało. Teraz dostrzegłem to, co konstruktorzy i styliści mieli w wyobraźni. Stworzyli całkiem odmienne auto od W220. Wdrożenie całkowicie nowego designu chyba można zaliczyć jako pozytywną akcję ;-)
Drogi kolego - nie chodziło Ci czasem o W211 ? :-P

Szop napisał:

Człowiek wydający grubo ponad 300 tyś. złotych na limuzynę to w 99% człowiek starszy, ustatkowany
Jeśteś pewny, że masz na myśli dzisiejsze czasy ? :)

Jeśli chodzi o te śmieszne fotki:
- rzekomy projekt S-klasy to modyfikacja zdjęć Lexusa i innych dziwności :ok:
- klasa E z następnego pseudo zdjęcia, to przerabiana C-klasa z tyłem trochę od 3-er i Astona Martina.
Nie ma to jak bogata wyobraźnia kilku domowych projektantów. Mercedes nigdy nie popełni czegoś takiego.

#66 Offline   davmix


  • Postów: 2 456
  • Na forum od: 24 cze 2008
  • Miejscowość: Kalisz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E320 CDI

Napisano 13 lipca 2008 - 14:58

qoompel napisał:

Nie ma to jak bogata wyobraźnia kilku domowych projektantów.
Właśnie mylisz się kolego jeśli ktoś by sobie takie coś zrobił w domu to nie pisały by o tym gazety na całym świecie a mercedes już kilka lat tamu zapowiedział że odchodzi od okularów i wraca do bardziej kwadratowych lini tak jak to było kiedyś.

#67 Offline   Szop


  • Postów: 1 813
  • Na forum od: 23 gru 2007
  • Miejscowość: Leszno
  • Mercedes:W124 2.5D turbo - OM602
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 3.0E - M103 (1992)
  • Trzeci Mercedes:W124 2.5D - OM605 (1994)
  • Inne auto:Citroen Saxo 1.1 Bic 2001

Napisano 13 lipca 2008 - 15:05

qoompel napisał:

Żeś teraz dowalił :ok:
Tylko że ja nie mówię o E65.. Mówię o nowym BMW 7 na 2008 rok.

qoompel napisał:

Mercedes poszedł trochę inną drogą tworząc W221
No i źle zrobił. Audi pozostało konserwatywne i to procentuje. BMW dostrzegło swój błąd i wraca do korzeni. Ja to kupuję ;-)

qoompel napisał:

Jeśteś pewny, że masz na myśli dzisiejsze czasy ?
A coś się zmieniło? Przegapiłem coś? Nagle studenci marketingu i zarządzania zaczęli robić oszałamiające kariery poza naszą Ojczyzną? :pad: Może i granica wieku się trochę obniżyła, bo państwo się rozwija, ale bez przesady.

qoompel napisał:

Jeśli chodzi o te śmieszne fotki:
Co do pierwszej, spójrz najpierw na F700, potem na nową S; ja widzę wiele wspólnego. Druga to nie żaden Aston Martin, tylko tyłek od B-klasy (bardzo niepozytywne skojarzenie), przód to nic innego jak nowa, bardziej kwadratowa interpretacja "okularów". Mercedes zrobił już W210 i W221, więc jest zdolny do wszystkiego :)

qoompel napisał:

nie chodziło Ci czasem o W211 ?
W211 ma w sobie więcej elegancji i tradycji niż W221, które jak dla mnie to jeden wielki "pisofszit", podobnie jak E65 :P

#68 Offline   qoompel


  • Postów: 1 095
  • Na forum od: 23 lut 2008
  • Miejscowość: Koło/Umień
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 lipca 2008 - 15:27

davmix napisał:

Właśnie mylisz się kolego jeśli ktoś by sobie takie coś zrobił w domu to nie pisały by o tym gazety na całym świecie
Uwierz mi, że jeśli gdziekolwiek ktoś znajdzie przypadkowo jakieś ciekawe zdjęcie, to od razu ten obraz obiega cały świat z najczęściej różnymi opisami :D

Szop napisał:

Tylko że ja nie mówię o E65.. Mówię o nowym BMW 7 na 2008 rok.
OK, ale to jeszcze gorzej, bo to rzekomo nowe 7-er ma grill jak ryj dzika :ok: Jednakże zgadzam się, że ta niby S-klasa na jednej stronie z nową 7-ką wygląda jak wieloryb (od razu kojarzy mi się z tymi ohydnymi Lexusami...) :D

Szop napisał:

Może i granica wieku się trochę obniżyła, bo państwo się rozwija, ale bez przesady
Chodziło mi raczej o sferę mniej legalną niż porządni studenci marketingu. Znam z mojej okolicy kilkanaście osób mających auta luksusowe (większość kupiona w salonie), i zapewniam Cię, że 90% tych osób ma mniej niż 40 lat.

Szop napisał:

Druga to nie żaden Aston Martin, tylko tyłek od B-klasy, przód nowa interpretacja "okularów"
Każdy może mieć różne interpretacje, nieprawdaż ? ;)

Szop napisał:

Mercedes zrobił już W210 i W221, więc jest zdolny do wszystkiego
W221 też mi się nie podobało, dopóki się nie przejechałem (szkoda, że jako pasażer) :P

Szop napisał:

W221, które jak dla mnie to jeden wielki "pisofszit", podobnie jak E65
S-klasa jest dobra, chociaż nie odpowiada mi kijek przy kółku :)
Za drugą część wypowiedzi masz piwo :pad:

#69 Offline   Szop


  • Postów: 1 813
  • Na forum od: 23 gru 2007
  • Miejscowość: Leszno
  • Mercedes:W124 2.5D turbo - OM602
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 3.0E - M103 (1992)
  • Trzeci Mercedes:W124 2.5D - OM605 (1994)
  • Inne auto:Citroen Saxo 1.1 Bic 2001

Napisano 13 lipca 2008 - 15:40

qoompel napisał:

że 90% tych osób ma mniej niż 40 lat.
Moim zdaniem wynika to z tego, że większość ludzi przestała się bać takich terminów jak "kredyt" czy "leasing". W drugim przypadku jednak auto nie jest Twoje, ale to bardzo dobry sposób na luksusowe auto, zakładając, że jest firma i obrót :-) Ludzi, których stać na wydanie 300 tyś. w gotówce jest wciąż niewielu.

qoompel napisał:

rzekomo nowe 7-er ma grill jak ryj dzika
Czy ja wiem?

qoompel napisał:

sferę mniej legalną
Wciąż po cichu liczę, że za nich się kiedyś wezmą..

qoompel napisał:

Każdy może mieć różne interpretacje, nieprawdaż ?
Jasne, ale patrząc bardziej praktycznie, łatwiej i taniej jest zbudować coś z własnych i masowo produkowanych części, czyż nie? :-) A tak w ogóle to Aston obecnie należy do..?

qoompel napisał:

Za drugą część wypowiedzi masz piwo :pad:
No to jeszcze dla rozluźnienia atmosfery bardzo praktyczne E65: http://pics.dj-x.net/bmw7.jpg

#70 Offline   qoompel


  • Postów: 1 095
  • Na forum od: 23 lut 2008
  • Miejscowość: Koło/Umień
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 lipca 2008 - 16:36

Szop napisał:

Czy ja wiem?
Dzik jak nic! :D

Szop napisał:

Wciąż po cichu liczę, że za nich się kiedyś wezmą
Jak to mawiają: "Każdy orze jak może" :pad: Większość z w/w to bardzo mili ludzie :P

Szop napisał:

patrząc bardziej praktycznie, łatwiej i taniej jest zbudować coś z własnych i masowo produkowanych części
Świat motoryzacji widziało już niejedno :ok:

Szop napisał:

A tak w ogóle to Aston obecnie należy do..?

WikiPedia napisał:

Od 1994 do 2007 roku Aston Martin był częścią Premier Automotive Group, własnością Ford Motor Company. 12 marca 2007 został sprzedany spółce w skład której wchodzi: David Richards (właściciel firmy Prodrive), John Sinders oraz kuwejckie spółki Investment Dar i Adeem Investment. Ford zachował 15% udziałów.

A z tym 7-er pickup, to dopiero widać prawdziwe zastosowanie luksusowych produktów od BMW - auta, do wożenia dzików :)








Podobne tematy Zwiń