Skocz do zawartości




- - - - -

[w210] drgania, wibracje przy przyspieszaniu w prędkości 20-30 km/h


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Offline   YuSuzuki


  • Postów: 121
  • Na forum od: 11 mar 2008
  • Miejscowość: Jaworzno
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Maluch

Napisano 27 czerwca 2018 - 20:31

Witam
Samochód w210 E420. Prze przyspieszaniu występują drgania w przedziale 20-30 km/h. Gdy przyspieszam drgania zaczynają się od około 20 km/h i kończą się przy 30 km/h. Drgania są podobne jakby przejeżdżało się przez granicę miast (białe linie, taka tarka).
Nie ma różnicy czy 1, czy 2 bieg zawsze wibracje czuć przy takiej samej prędkości.
Wibracje są mocniejsze jak auto jest napięte, czyli mocniej przyspieszam lub np. jadę pod górkę.
Drgania są także mocniej odczuwalne kiedy auto jest gorące (większe napięcie metalu).
Czasami (jakieś 10% przespieszań) drgania w ogóle nie występują.
Wibracje te wydobywają się na wysokości podłokietnika lub z tyłu (trudno zlokalizować).
Wydaje mi się, że po kupnie samochodu tego nie było. Zacząłem to odczuwać po zmianie wydechu - kiedy auto było cichsze, ponieważ buczało przez dziurawy wydech i brak katalizatorów. Zostały wspawane nowe katalizatory (nowe, nieoryginalne).
W aucie uszczelniony został także most.
Być może przez buczenie nie wyczuwałem tych drgań, ale to być może. Z drugiej strony, gdyby to był wydech to byłoby to odczuwalne przy różnych prędkościach, obrotach silnika, a nie tylko 20-30 km/h. To na pewno też nie wina kół (wymieniane razem z oponami).

Dziękuję za pomoc.










Podobne tematy Zwiń