Skocz do zawartości




* * * * * 1 głosy

Śruby tulei pływającej


52 odpowiedzi w tym temacie

#51 Offline   Sid


  • Postów: 426
  • Na forum od: 28 lip 2013
  • Miejscowość: Piaseczno
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 10 lutego 2020 - 22:55

Wyświetl postUżytkownik carl00s dnia 10 lutego 2020 - 22:46 napisał

SGF to najstarszy niemiecki producent przegubów gumowych, dostarcza na linie OE dla wszystkich dookoła, a LMI, Febi, Corteco, Sasic - wszyscy oni swego czasu pakowali produkty SGF do swoich pudełek. Powinieneś cieszyć się że masz to co masz bo od jakiegoś czasu LMI pakuje coś innego.

Przegapiłem ten symbol, racja . To jest dokładnie to co mam na tym pierwszomontażowym. A nabyło mi się chyba właśnie drugie takie z rozbiórki w stanie dobrym. Są jeszcze firmy "niszowe" w Niemczech, które produkują dobra części. Ale i u nas są też "rzemielśnicy" - oni są na wagę złota teraz - czy małe firmy robiące takowe rzeczy / części różne i bardzo dobre. Nie pamięta, mam gdzieś namiar, w Katowicach czy gdzieś tam jest firma co ogarnia między innymi produkty/części gumowe i chyba węże też różne. Kiedyś rozmawiałem z nimi, byli w stanie zrobić jak im się podesłało na wzór. Jest szansa, że nie wpakują materiału "ekologicznego" które to albo lobią zjadać zwierzaki - fretki gryza przewody/izolacje,węże bo dodawane są oleje roślinne a one maja węch jeszcze lepszy niż pies i co...pewnego ranka nie ma teleranka. Samochód nie pojedzie ....
Niemiecki Trucktek jest też OK, przypomniałem sobie https://www.trucktec...osobowe/czesci/

Użytkownik Sid edytował ten post 10 lutego 2020 - 22:58




#52 Offline   rzel


  • Postów: 224
  • Na forum od: 07 sty 2017
  • Miejscowość: rzeszowskie
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 lutego 2020 - 23:05

A użytkuje ktoś elementy gumowe z Tedgum ? Tuleje pływajace też mają w ofercie.

Użytkownik rzel edytował ten post 10 lutego 2020 - 23:05


#53 Offline   Sid


  • Postów: 426
  • Na forum od: 28 lip 2013
  • Miejscowość: Piaseczno
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 10 lutego 2020 - 23:30

Wyświetl postUżytkownik rzel dnia 10 lutego 2020 - 23:05 napisał

A użytkuje ktoś elementy gumowe z Tedgum ? Tuleje pływajace też mają w ofercie.

Właśnie, tą firmę miałem na myśli. Do nich dotarłem ooooo dużo lat temu i coś od nich zamawiałem ale już nie pamiętam. Gdzieś z południa oni są Katowice i okolice :):), oni tez maja chyba te co wyżej była fotka, przegub wału Kardana. Raczej mają OKi, robią coś tez gdzieś na montaże, coś mi kiedyś się jakieś takie info znalazło

Użytkownik Sid edytował ten post 10 lutego 2020 - 23:34









Podobne tematy Zwiń