Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] 2.0E '89 brak wspomagania kierownicy (nieregularnie)


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Lukasz1990Orange


  • Postów: 86
  • Na forum od: 15 lut 2020
  • Miejscowość: Loty
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Mondeo MK4. Fiat 126p

Napisano 27 września 2020 - 21:04

Witam.
Jak w temacie.
Zauważyłem że raz na jakiś czas zanika mi wspomaganie kier. Uwaga.... Tylko w lewą stronę ;) i uwaga - te zaniki nie są regularne (przynajmniej na razie nie mogę znaleźć żadnej analogi).
Rzecz jasna w czasie jazdy ciężko wyłapać kiedy funkcjonuje ono poprawnie a kiedy nie. Ale na parkingu czy pod domem jest łatwiej wyczuć różnice. Raczej na krótko po odpaleniu śmiga normalnie. Gorzej jest jak już się trochę po mieście pokręci. Ale też nie zawsze.
Obserwacja i objawy są zauważone niedawno więc może jeszcze się uda coś lepszego ustalić.

Żadne niepokojące stuki czy syczenie spod maski nie dochodzą. Maglownica nie cieknie. Żadnych innych wycieków też nie zauwazylem.

Miał ktoś podobna przygodę może albo ktoś wie gdzie szukać?

Przez najbliższych kilkanaście dni nie będę miał możliwości dać auta do mechanika.

Teraz mi się przypomniało o odpowietrzaniu pompy wspomagania. Czytałem kiedyś że wystarczy przy odkręconym wieczku pokręcić na maks w lewo i maks w prawo kilka razy i po sprawie. Prawda to? To cala procedura?



#2 Offline   andrzejrz


  • Postów: 526
  • Na forum od: 30 gru 2017
  • Miejscowość: Rzewnie
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:208D kaczka
  • Trzeci Mercedes:W124 2,5d 1986 rok
  • Inne auto:Mercedes 123 2szt i Garbus

Napisano 28 września 2020 - 05:13

Tak,to prawda z tym odpowietrzaniem.Ja kręcę po trzy razy do oporu w lewą i prawą

#3 Offline   SuperBuster11


  • Postów: 448
  • Na forum od: 04 mar 2015
  • Miejscowość: Brzeg
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 28 września 2020 - 10:06

Najlepiej po wymianie płynu podnieść przód auta, chociażby jedną stronę na lewarku i pokręcić kierownicą kilka razy, bez włączonego silnika, żeby pompa na sucho nie chodziła przez te pierwsze sekundy, kiedy układ był pusty. Potem można opuścić samochód i odpowietrzać dalej na włączonym silniku.

Użytkownik SuperBuster11 edytował ten post 28 września 2020 - 10:06









Podobne tematy Zwiń