Skocz do zawartości




- - - - -

[S124] Specyficzny dźwięk przy utracie prędkości


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   VDIV


  • Postów: 9
  • Na forum od: 10 sty 2021
  • Miejscowość: wwa
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 lutego 2021 - 08:00

Witam,

Przeszukałem forum zarówno przez szukajkę jak i niemalże ręcznie (albowiem czytam wszystkie interesujące mnie posty), jednak nie znalazłem odpowiedzi na ten specyficzny problem.

Pacjent: S124, 1990 250D z usuniętym nivomatem.

Od jakiegoś tygodnia przy utracie prędkości (piszę w ten sposób, ponieważ występuje to przy użyciu hamulca jak i redukcji biegu) towarzyszy mi dziwny dźwięk z tyłu auta. Dziwny, bo za pierwszym razem, myślałem, że załączyła mi się tylna wycieraczka - jest to specyficzny pojedynczy dźwięk, podobny do tego, który wydają niekiedy wycieraczki śmigające po szybie.

Dodatkowo dźwięk ten występuje bardzo losowo, próbując go "powtórzyć" nie udaje się to, lekkie hamowanie, silne hamowanie, redukcje z dużej prędkości - czasem kompletnie nic się nie dzieje, a czasem właśnie występuje ten dźwięk.

Sprawdziłem łączniki, wał, poduszki, podporę - wszystko wygląda ok. Niestety nie mogę zidentyfikować źródła tego dźwięku.

Dodam, że paka jest pusta (jedyne co się w niej znajduje to zapas (który notabene też sprawdziłem, czy nie siedzi jakoś luźno) i narzędzia.

Dzięki i pozdrawiam.



#2 Offline   VDIV


  • Postów: 9
  • Na forum od: 10 sty 2021
  • Miejscowość: wwa
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 lutego 2021 - 08:53

Problem namierzony - wywalone tuleje mocowania tylnego wózka.

Pozdrawiam








Podobne tematy Zwiń