Skocz do zawartości




- - - - -

Na gazie ok, na benzynie głupieje


29 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   Lord Zekanda


  • Postów: 2 423
  • Na forum od: 22 lut 2011
  • Miejscowość: wieś której nazwa nic wam nie powie
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 marca 2011 - 22:24

Wszystko jest wywałkowane na forum N-ąt razy, nawet chyba jest temat regulacja wolnych obrotów poszukaj.



#22 Offline   viarus81


  • Postów: 7
  • Na forum od: 28 mar 2011
  • Inne auto:passat b3 x3

Napisano 01 kwietnia 2011 - 21:46

doszedlem do sedna sprawy teraz tylko musze wyrególować przepustnice bez kompa jak to zrobic?

#23 Offline   viarus81


  • Postów: 7
  • Na forum od: 28 mar 2011
  • Inne auto:passat b3 x3

Napisano 02 kwietnia 2011 - 10:02

panowie potrzebna pomoc co może jeszcze byc wszystko proste nic nie dziurawe .Pruba adaptacji przepustnicy myslalem ze sie powiodla do 50C trzymal równiutko obroty 1tys ,po przekroczeniu wzrosłona na 2tys i nie spadało do 80C po osiagnieciu tych stopni wyłaczyłem silnik i ponowna próba odpalenia nie powiodła sie na zimnym pali jak zły gdy osiaga powyżej 60C niechce zagadac nawet .może ktoś miał taki przypadek co to moze byc z tymi obrotami i nie odpaleniem po osiagniecu stopni

#24 Offline   michal93


  • Postów: 938
  • Na forum od: 04 mar 2011
  • Miejscowość: Białystok
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Audi A4 1.9 TDI

Napisano 04 kwietnia 2011 - 13:28

Witam ja mam taki problem. Odpalam zimne auto po nocy. Pali od strzała pracuje równo ma 700 obrotów i wszystko cacy do puki nie nacisnę gazu. Daje gazu mocno dusi się i gaśnie. Daje lekko to powoli się wkręca na obroty i lekko strzela. przekraczam 1500rpm gaz w podłogę i silnik się kręci normalnie i jest git do czasu aż nie spadnie znów poniżej 1500. Co to może być? Auto ma LPG, jak się rozgrzeje to wszystko jest super ale Ma około 1000rpm. Zimny na gazie wkręca się od razu. Ale jeśli nie osiągnę około 60 stopni to auto ma bardzo nisko wolne obroty około 700 i potrafi zgasnąć. Zimny zaś nie ma ich w ogóle na LPG. Jak się nagrzeje ma około 1200. czasem 1000 zależy. Tak poza tym to wszystko jest git. Pomoże ktoś?

#25 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 24 maja 2011 - 19:39

Sprawdż ustawienie potencjometru klapy jest na forum opisane. Z tą śrubą to delikatnie małe ruchy duże zmiany.

#26 Offline   Arek-81


  • Postów: 105
  • Na forum od: 31 maj 2008
  • Miejscowość: Mogilno
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Ś.P. W201 Avantgarde Azzurro :)
  • Inne auto:SLK R170 2.0K

Napisano 06 lipca 2011 - 21:44

Podepnę się pod ten temat
Po jeździe na gazie, wyłączeniu silnika na benzynie i ponownym odpaleniu na benzynie (bezproblemowym) przy lekkim dodaniu gazu dusi się, telepie i roztacza aromat benzyny :drive: (zalewa go?). Obroty jałowe trzyma prawidłowe a po muśnięciu gazu lub zdjęciu wtyczki ze "stycznika przepustnicy" - ten z kółkiem na którym opiera się linka gazu zaczynają się problemy. Po przejechaniu kilku km wszystko wraca do normy. Od razu zaznaczam, że nie strzela itp. 3 lata miałem spokój i nagle się zaczyna. Ma ktoś jakiś pomysł?

#27 Offline   Arek-81


  • Postów: 105
  • Na forum od: 31 maj 2008
  • Miejscowość: Mogilno
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Ś.P. W201 Avantgarde Azzurro :)
  • Inne auto:SLK R170 2.0K

Napisano 26 lipca 2011 - 21:33

Podbijam, bo mam nowe informacje :D Dziś spróbowałem jazdy na gazie i potem znów miałem taki problem ale zauważyłem, że kiedy wciskałem gaz mocniej i gwałtowniej to wariowała wskazówka temperatury cieczy chłodzącej. Generalnie wyglądało to tak - obroty w górę -> wskazania temp. w dół. Podejrzewałem już wcześniej elektrykę (jakiś przekaźnik albo coś) ale nie mam pojęcia co to może być. Może teraz się coś rozjaśni.

#28 Offline   tosca303


  • Postów: 5
  • Na forum od: 16 mar 2011

Napisano 24 marca 2012 - 02:31

koledzy mam takie pytanie mam prolem z moim mercedes 1.8 wtrysk mechaniczny na gazie wszystko ladnie chodzi ale gdy przylacze na benzyne i puszcze noge z gazu automatycznie gasnie pomocy

#29 Gość_savant_


  • Na forum od: --

Napisano 24 marca 2012 - 07:36

Chyba niezbyt to dla Ciebie pilne, nie zadałeś sobie trudu skorzystania z dotychczasowego dorobku forum. A jest tego w cholerę -jakby każda wypowiedź o problemach tego wtrysku z gazem, czy bez była biletem MPK to chyba nie musiałbyś nawet Mercedesa kupować :E
Do tego opis problemu, po co to piszesz, jak nie wynika z tego nic?! Na podstawie tego co napisałeś mogę zaproponować -wlej sobie benzyny :)
Resztę masz na forum.

#30 Offline   miki1331


  • Postów: 22
  • Na forum od: 10 lut 2012
  • Miejscowość: ?
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 26 kwietnia 2012 - 21:26

szczerze miałem podobnie wszyscy stwierdzili KE padło wymieniłem było to samo winna była klapka przepływomierza o ile dobrze mówie ta klapka jak przepustnica wygladajaca *metalowa płtyka okragła ) była wigieta wymieniłem i autko zaczeło równo pracowac i znineły problemy ona sie wigina po strzałach gazu :)








Podobne tematy Zwiń