Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Wymiana sprzętu Audio


51 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   Adamo


  • Postów: 14
  • Na forum od: 17 wrz 2008
  • Miejscowość: Limanowa

Napisano 31 października 2008 - 22:49

Okablowanie mam, zdaje sobie sprawę że za te pieniądze nie kupię niczego nadzwyczajnego ale bardzo wygórowanych wymagań to ja nie mam... Chciałbym jednak zeby wszystko jakoś ze sobą grało...



#22 Offline   frytas13


  • Postów: 77
  • Na forum od: 27 wrz 2008
  • Miejscowość: Łódź
  • Inne auto:Daewoo Nexia

Napisano 03 listopada 2008 - 12:52

Tyle sprzętu za takie pieniądze to niestety nie da rady kupić. Ja planuje nagłośnić jakoś autko ale mając do dyspozycji póki co podobną kwotę nawet nie myślę o skrzyni i wzmacniaczu tylko raczej o porządnych głośnikach.

Niestety z takim funduszem nie zdziałasz cudów. Raczej zrezygnuj ze skrzyni i dopały a zainwestuj w przód odseparowany lub opcja gorsza głośniki przód i w tylną półkę jeśli nie chcesz rzeźbić z odseparowanym w drzwiach.

#23 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 03 listopada 2008 - 13:12

Adamo, najpierw określ jaki rodzaj sceny chcesz uzyskać w aucie.Prawidłowa scena to praktycznie sam przód gdyż dźwięk jest jak na prawdziwym koncercie czyli cały dźwięk jest przed tobą i opcja druga ja to nazywam misz masz muzyka jest dookoła.Najlepszy efekty jest gdy właśnie przód gra i z tyłu jest w bagażniku basik w mercedesie może być go mało gdyż przeszkadza zbiornik ,ale wtedy dajesz wygłuszenie i efekt się poprawia.Jeżeli ciągle będzie dla twoich uszu go za mało wtedy dajesz kick basy w tylną półkę i na pewno będzie go już za dużo.Więc najpierw zastanów się co chcesz uzyskać potem w jaki sposób wszystko poukładać w aucie i następnie sprawdź budżet.Wybór firmy nie jest sprawą skomplikowaną gdyż głośniki do 60 \80 vat dają dźwięk do słuchania muzyki a powyżej już można otworzyć okienko podczas jazdy i muzę będzie dalej słychać :jump:

#24 Offline   Adamo


  • Postów: 14
  • Na forum od: 17 wrz 2008
  • Miejscowość: Limanowa

Napisano 03 listopada 2008 - 18:28

Wygórowanych wymagań to ja nie mam... A może inaczej, na razie nie stać mnie na takie nagłośnienie jakbym to chciał :? Puki co głośniki w przodzie zostają takie jakie są, do tyłu potrzebuję takie które wejdą w fabryczne otwory, bez żadnego cięcia i tutaj pytanie, co wybrać? W tej chwili to jest najpilniejsze.
Do bagażnika myślałem o czymś tego typu:

http://allegro.pl/item468487308_blaupun ... kabli.html

http://allegro.pl/item467659595_magnat_ ... ml#gallery

http://allegro.pl/item470339226_blaupun ... ml#gallery

Ewentualnie:

http://allegro.pl/item467739775_zest_ak ... ml#gallery

Od razu zaznaczę że nie znam się na tym, moja przygoda z car audio się dopiero rozpoczyna i dlatego proszę o pomoc.

Pozdrawiam!
Adam

#25 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 04 listopada 2008 - 09:37

Z tego co planujesz to najlepszym rozwiązaniem jest opcja nr 4 czyli jbl ,ale nr 1 też jest dobrym rozwiązaniem.Tuby z góry odrzucam gdyż jest to najgorszy bas jaki w aucie można stworzyć,a ten blaupunkt wynalazek też bym sobie podarował.Najlepszym rozwiązaniem właśnie są obudowy closed czyli zamknięte zajmują mało miejsca w bagażniku i mają odpowiedni dźwięk.Tylko widzę że na razie coś będzie pukało gdzieś i muzyki w aucie też nie będzie musisz zacząć od znalezienia czystej muzy w środku a bas dobrać na sam koniec.Najlepszym rozwiązaniem jest zbudować dźwięk w środku i dopiero znaleźć pukadełko i przed zakupem zrobić odsłuch :/

#26 Offline   jackie01


  • Postów: 3 694
  • Na forum od: 08 sty 2007
  • Miejscowość: Świętokrzyskie
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 listopada 2008 - 09:46

Adamo, odpuść sobie na razie bagażnik. Zrób dobrze zestaw odseparowany na przód napędź to wzmacniaczem i będziesz zadowolony. Wtedy zbierz znów kase i kup jakąś skrzynke.

#27 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 04 listopada 2008 - 11:06

wydaje mi sie ze dobry glosnik 16cm zamontowany w odpowiednio przygotowanych drzwiach da Ci wiecej przyjemnosci ze sluchania niz ktoras z tych skrzynek/tub ktore pokazales... jezeli bedziesz sie upieral to ostatnia propozycja jest najrozsadniejsza biorac pod uwage parametry mocowe oraz skutecznosc glosnika, doloz do tego od razu jakies 75zl na zakup tasmy dekarskiej i wyklej nia przynajmniej klape bagaznika, duzo zyskasz

#28 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 04 listopada 2008 - 13:27

Adamo, sam widzisz że zdanie jest jednoznaczne najpierw środek a na koniec pukadło zrób przyjemność swoim uszom a nie oczom.I nie działaj jak większość dresów że najpierw słychać\c łubudubu , a później jakiś pan próbuje coś śpiewać :/ .Wszystkie elementy jeżeli dobierzesz sam i będziesz robił od początku do końca cały zestaw muzyka naprawdę da ci wielką frajdę.Elementy na budowę zestawu w drzwi nie wyniosą jakichś ogromnych kwot musisz kupić panele lub zrobić je samemu no i wygłuszenie.Pracy jest sporo ,ale zaczynając od drzwi pasażera autko cały czas jeździ :/

#29 Offline   Adamo


  • Postów: 14
  • Na forum od: 17 wrz 2008
  • Miejscowość: Limanowa

Napisano 04 listopada 2008 - 17:09

Dzięki za pomoc. Pomysł z głośnikami w drzwiach mi się podoba, ale to planuje w przyszłość...
Pierwszym zakupem jakiego dokonam będą głośniki na tylną półkę. Potrzebuję takich które wejdą w oryginalne otwory, beż żadnego ich powiększania. Mogę na to w tej chwili przeznaczyć powiedzmy do ok. 200 zł za parę. Co możecie mi polecić"

#30 Offline   jackie01


  • Postów: 3 694
  • Na forum od: 08 sty 2007
  • Miejscowość: Świętokrzyskie
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 listopada 2008 - 18:30

Adamo napisał:

Co możecie mi polecić"

Zestaw na przód :/

Nie odkładaj tej roboty na póżniej bo niepotrzebnie wydasz kase na tył :roll:
Jak masz tak robić to zostaw tak jak jest - więcej kasy w kieszeni ;-)








Podobne tematy Zwiń