Skocz do zawartości




- - - - -

Żarówki H4 "xenonopodobne"


62 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Mr.Hate


  • Postów: 101
  • Na forum od: 07 sty 2009
  • Miejscowość: Kobielnik
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 1.8E

Napisano 10 stycznia 2009 - 13:57

Witam!
Ja kupiłem sobie takie żarówki H4 na allegro xenon super white, na zdjęciu super wszystko i musze powiedzieć że światło dają nawet fajnie białe ale patrząc od przodu na lampy widać po prostu kolor zwykłej żarówki co strasznie szpeci!
Czy możecie mi doradzić jakie H4 dają na prawde fajny efekt? Może ktoś z was miał podobny problem albo kupił podobne na allegro?
Pozdrawiam:
Michael :hmm:

Dołączona grafika

http://moto.allegro.pl/item525047171_tu ... eckie.html
nie wiem czy od deo użytkownika ale na pewno na allegro i troche więcej dałem!



#2 Offline   bartek124


  • Postów: 46
  • Na forum od: 17 lip 2008
  • Miejscowość: Gliwice

Napisano 11 stycznia 2009 - 10:45

Mr.Hate, przyznam, ze troche nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Ale nie o to chodzi. nie rozumiem ludzi, którzy kupują zarówki a'la xenon. mase testów juz bylo takich zarówek i opinia jest jednoznaczna: to skifa totalna. albo moc za duza (może popierniczyć lampy), albo strumien swiatla nie takie, a bańki pomalowane przez chinioli na niebiesko po prostu skutecznie skutecznie tłumią światło. chcesz miec zarówki zeby fajnie auto wyglądało a nie interesuje Cie to czy zarówki te oślepiają jadących z naprzeciwka, albo pieszych??
chcesz miec dobre zarówki, ktore odmladzają auto, to albo kup sobie prawdziwe lampy xenonowe, albo zakup philips GT150 (chyba tak jakoś)

#3 Offline   Mr.Hate


  • Postów: 101
  • Na forum od: 07 sty 2009
  • Miejscowość: Kobielnik
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 1.8E

Napisano 11 stycznia 2009 - 15:17

Dzieki wielkie za opinie i rade !
Pozdrawiam

#4 Offline   neonlight


  • Postów: 369
  • Na forum od: 07 sty 2009
  • Miejscowość: Kozienice

Napisano 13 kwietnia 2009 - 13:12

a no własnie"oślepianie jadacych z naprzeciwka) jedziesz na drogowych a widac Cie jak bys jechal na dlugich dajesz drugiemu po oczach a on nie widzi gdzie jedzie.z powodu "złej widoczności "juz mialem jeden wypadek.osobiscie wogole nie jestem za zmiana na ksenony.Ty widzisz o wiele lepiej.ok.ale minus taki ze kazdy kogo mijasz widzi o wiele gorzej.takie jest moje zdanie.pozdrawiam

#5 Offline   Childek


  • Postów: 217
  • Na forum od: 10 kwi 2009
  • Miejscowość: Wrocław --- Wisła

Napisano 13 kwietnia 2009 - 15:26

neonlight napisał:

edziesz na drogowych a widac Cie jak bys jechal na dlugich

drogowe = długie ... mijania = krótkie :ok:

A co do światełek to również jestem za klasycznymi rozwiązaniami (czyt. odpowiednie dla danych lamp i instalacji)

#6 Offline   neonlight


  • Postów: 369
  • Na forum od: 07 sty 2009
  • Miejscowość: Kozienice

Napisano 13 kwietnia 2009 - 15:56

no pomylilo mi sie :ok: .:)pozdro

#7 Offline   bydle


  • Postów: 714
  • Na forum od: 13 sie 2008
  • Miejscowość: Kalisz-Minden
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:350Z

Napisano 15 kwietnia 2009 - 09:25

ksenon ma prawo racji bytu jak jest oryginalnie zakladany...

ja polecam kupic dobre zarowki np Philips POWER2NIGHT - moim zdaniem najlepsze zarowki jakie sa dostepne i nie potrzeba zadnych ksenonow a juz tym bardziej...'zenonow' ksenopodobnych

#8 Offline   mdymczyk


  • Postów: 289
  • Na forum od: 13 paź 2008
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 15 kwietnia 2009 - 17:24

Popieram, te markowe żarówki +cośtam są naprawdę ok.

W jednym aucie u mnie w domu (Nexia) jeżdżą Philipsy +50%. Mimo starych reflektorów i ogólnie kiepskiego ich kształtu, widać ogromną poprawę w stosunku do zwykłych żarówek. Kolor też jest przyjemniejszy (choć ciągle nie jest niebieski co uważam za zaletę). Co do żywotności to od 1,5roku nic się nie stało.

U siebie mam Philips +80% chyba, Xtra Power czy jakoś tak (na allegro za 60pln komplet). Jeżdżą od paru tysięcy, świecą super.

#9 Offline   danmal


  • Postów: 67
  • Na forum od: 24 wrz 2008
  • Miejscowość: Augustów/Olsztyn

Napisano 15 kwietnia 2009 - 17:54

Też mam philipsa Xtereme Power i jestem z nich średnio zadowolony, są mocniejsze niż zwykłe żarówki ale jednak nie są idealnie białe, a takich właśnie szukam nie interesuję mnie niebieskie świecenia jak w ksenonach tylko właśnie białe światło :hmm:

Z tymi philipsami to dziwna sprawa ogólnie bo raz są prawie białe innym razem ostro na żółto świecą :roll:

#10 Offline   mdymczyk


  • Postów: 289
  • Na forum od: 13 paź 2008
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 15 kwietnia 2009 - 22:56

danmal napisał:

Z tymi philipsami to dziwna sprawa ogólnie bo raz są prawie białe innym razem ostro na żółto świecą
Dla mnie kolor jest niezbyt istotny, więc w ogóle nie brałem go pod uwagę. Sporo zależy od kąta, pod którym patrzysz na reflektor.

Co do Philipsów nasunęła mi się jeszcze jedna refleksja - po wymianie na te XP nawet w dzień zacząłem dostrzegać snop światła np. na znakach odblaskowych. Trochę mnie to przeraziło (bo oślepianie innych nie jest fajne), ale jak potem świeciłem kontrolnie na ścianę to one mają tak bardzo ostro (jak na H4) odcięty snop powyżej pewnego punktu.








Podobne tematy Zwiń