Skocz do zawartości




- - - - -

Żarówki H4 "xenonopodobne"


62 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   bydle


  • Postów: 714
  • Na forum od: 13 sie 2008
  • Miejscowość: Kalisz-Minden
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:350Z

Napisano 16 kwietnia 2009 - 00:12

danmal napisał:

na żółto świecą

mowisz o tych samych zarowkach czy roznych modelach?

Ogolnie sa zarowki dajace żółte siwatlo, poniewaz przy żółtym swietle oko ludzkie najlepiej dostrzega szczegoly i rozpoznaje kolory



#12 Offline   danmal


  • Postów: 67
  • Na forum od: 24 wrz 2008
  • Miejscowość: Augustów/Olsztyn

Napisano 16 kwietnia 2009 - 09:23

Cytat

mowisz o tych samych zarowkach czy roznych modelach?

O tych samych, zależnie od pory dnia i tak jak mówi kolega mdyczyk również od kąta patrzenia na klosz kolor na jaki świecą się zmienia ;-)

Trochę dziwna sprawa ale z tego co czytałem tutaj i na innych stronkach nic lepszego od nich nie znajdę także temat poszukiwania żarówek w moim przypadku jest już zamknięty :hmm:

Podobno Osra Nighbreaker też są dobre, ale niestety nie są trwałe, a wymiana żarówki kosztującej 40 PLN co 2-3 miesiące nie bardzo mi się uśmiecha :slinka:

#13 Offline   mbaszyns


  • Postów: 310
  • Na forum od: 27 gru 2007
  • Miejscowość: był Wrocław, Kraków, teraz okolice Wieliczki..
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Kia Sorento 3.3 V6 2007

Napisano 18 kwietnia 2009 - 20:37

danmal napisał:

Z tymi philipsami to dziwna sprawa ogólnie bo raz są prawie białe innym razem ostro na żółto świecą

a porównywałeś warunki w jakich odniosłeś takie wrażenie?
Bo odczuwanie koloru świecenia żarówek zależy od wielu czynników - na przykład od pory dnia, zachmurzenia, napięcia akumulatora itd.
Osobiście też używam Philipsów X-treme i jak na razie jestem z nich bardzo zadowolony.

#14 Offline   danmal


  • Postów: 67
  • Na forum od: 24 wrz 2008
  • Miejscowość: Augustów/Olsztyn

Napisano 18 kwietnia 2009 - 23:22

Tak zauważyłem, że im jaśniej jest na zewnątrz tym żarówki świecą bardziej na żółto w słoneczny dzień jest po prostu tragedia :?

Ale, za to wieczorem jest o wiele lepiej :ok: szczególnie gdy w okolicy jest dużo latarni wtedy świecą ładnym białym światłem :)

Sprawa ze świeceniem na żółto ma z wiązek z kloszami, bo moje żarówki wsadzone do hondy civic kumpla ( cleary ) świecą o wiele bielszym światłem :roll:

Oprócz tego mojego narzekania na barwę światła też jestem z nich zadowolony- oświetlają drogę o wiele lepiej niż zwykłe żarówki :ok:

#15 Offline   scOti


  • Postów: 232
  • Na forum od: 17 kwi 2009
  • Miejscowość: Łódź
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201 2.0

Napisano 19 kwietnia 2009 - 00:32

ja polecam Osram Night Breaker, świecą białym swiatłem, dalej niż normalne przy zachowaniu standardowego wat'arzu

#16 Offline   neonlight


  • Postów: 369
  • Na forum od: 07 sty 2009
  • Miejscowość: Kozienice

Napisano 19 kwietnia 2009 - 11:27

"oświetlają drogę o wiele lepiej niż zwykłe żarówki :ok:" droge i moje oczy z naprzeciwka tez....:ok: ale luz luz.nie bede wam przeszkadzal ku[pie sobie okulary przeciw sloneczne zebym mogł w nocy spokojnie :ok:

#17 Offline   scOti


  • Postów: 232
  • Na forum od: 17 kwi 2009
  • Miejscowość: Łódź
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201 2.0

Napisano 20 kwietnia 2009 - 00:13

jesli swiatla sa dobrze ustawione to nie oslepiaja, a prawda jest taka ze najbardziej oslepiaj xenony zaladane na wlasna reke, bez regulacji, wymaganych homologacji, spryskiwaczy itp

#18 Offline   mbaszyns


  • Postów: 310
  • Na forum od: 27 gru 2007
  • Miejscowość: był Wrocław, Kraków, teraz okolice Wieliczki..
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Kia Sorento 3.3 V6 2007

Napisano 20 kwietnia 2009 - 07:45

neonlight napisał:

"oświetlają drogę o wiele lepiej niż zwykłe żarówki :) " droge i moje oczy z naprzeciwka tez....:)

to nie tak - żarówki poważnych producentów (Philips, Osram, Tungsram, GE, Narva) muszą trzymać poziom (przepisy), w szczególności strumień świetlny i geometrię włókna. Gdy się porówna strumień świetlny (ilość światła) takich żarówek +50..+80..+90% to one wcale dużo więcej światłą nie dają (muszą w granicach normy, dość wąskiej - więcej nie mogą). One przede wszystkim mają tak ustawioną geometrię włókna, aby skierować światło tam gdzie jest ono naprawdę potrzebne.
A tanie żarówki (zwłaszcza te "super-hiper-duper rally HID blue") nie dość, że nie dają tyle światła ile powinny wg. normy, tylko znacznie mniej, to jeszcze światło to pada wszędzie, tylko nie tam, gdzie jest naprawdę potrzebne.

#19 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 20 kwietnia 2009 - 09:32

a motory standardowo maja mocniejsze oswietlenie niz samochody i nikt nie narzeka :-P

#20 Offline   neonlight


  • Postów: 369
  • Na forum od: 07 sty 2009
  • Miejscowość: Kozienice

Napisano 20 kwietnia 2009 - 16:34

mbaszyns dzieki za wytłumaczenie wlasnie sie zastanawialem czy sa na to jakies normy.szafa w zyciu mnie zaden motor nie oślepil.ale moze dla tego ze mało ich spotykam w nocy.poza tym maja jedno a nie dwa światła jak samochody








Podobne tematy Zwiń