Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] E230 brak mocy na LPG + szarpanie


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   kondziq


  • Postów: 10
  • Na forum od: 30 cze 2009
  • Miejscowość: Biała Podlaska

Napisano 30 czerwca 2009 - 20:48

Witam serdecznie Wszystkich uzytkownikow ;) Byc moze bylo juz gdzies wspomniane na forum o moim problemie... ale moze wytlumacze co dzieje sie w moim mesiu... otuz:
Posiadam mercedesa 124 E230 z gazem i mam pewien problem: podczas przyspieszania na gazie na jakim kolwiek biegu samochod szarpie i nie ma mocy... tak jakby za malo gazu bylo podawanego do Silnika... nie wiem jaka jest przyczyna.... moze mi ktos pomoze?
odrazu wspomne o tym ze mialem problem z gasnieciem i wolnymi obrotami ale zostaly wymienione gumy i przeczyszczony silniczek krokowy:))



#2 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 czerwca 2009 - 20:49

kondziq, a szukales juz na forum opisow podobnych usterek?

#3 Offline   kondziq


  • Postów: 10
  • Na forum od: 30 cze 2009
  • Miejscowość: Biała Podlaska

Napisano 30 czerwca 2009 - 20:55

wlasnie szukalem ale nie znalazlem konkretnej odpowiedzi...;)

#4 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 30 czerwca 2009 - 22:54

może za mało gazu dostaje nie chce pisać bo nie pamiętam gdzie zwiększa sie ilość gazu ,ale chyba na reduktorze ,ale chyba najlepiej to podjedż do gaziaża to nie jest trudna operacja.
kiedyś miałe gaz w :D ;)

#5 Offline   kondziq


  • Postów: 10
  • Na forum od: 30 cze 2009
  • Miejscowość: Biała Podlaska

Napisano 01 lipca 2009 - 08:42

myslalem ze to da sie samemu wyregulowac... ale chyba jednak bede musial podjechac do gazownika...;) aj same problemy z tym gazem w mesiu... jak nie urok to sracz...a :D :PP
a moze mial ktos podobny problem? i chce sie podzielic informacja jak to naprawil?;):D:D bylbym wdzieczny....:D :D bo na benzynce ladnie ciagnie uuuuu az sie kapcie grzeją :P ale na gazie odrazu dostaje takiego zamulenia i zaczyna szarpac....;) ;)

#6 Offline   pycho4


  • Postów: 11
  • Na forum od: 27 kwi 2009
  • Miejscowość: Siedlce

Napisano 05 lipca 2009 - 09:16

Proponuję zająć sie elektryką tzn świece kable wn kopułka palec itd. Na benzynie będzie chodził cyklon natomiast rządzi się swoimi prawami A wiem to z autopsji.Posprawdzaj to i bedzie ok ;-)

#7 Offline   kondziq


  • Postów: 10
  • Na forum od: 30 cze 2009
  • Miejscowość: Biała Podlaska

Napisano 05 lipca 2009 - 20:31

dzieki wielkie za rade...:D :)) posprawdzam to i zobaczymy co bedzie dalej.... byc moze to tylko kwestia regulacji... bo pobawilem sie troszke parownikiem i pokretlem przy butli gazowej i jest lepiej juz nie szarpie... ale nadal ma brak mocy... :(( i nie idzie tak jak wczesniej :( :)

#8 Offline   se7en


  • Postów: 67
  • Na forum od: 27 maj 2009
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 05 lipca 2009 - 21:06

Sprawdź czy nie bierze gdzieś lewego powietrza, zwłaszcza jeśli wcześniej strzelił.

#9 Offline   Stuku


  • Postów: 47
  • Na forum od: 19 kwi 2009
  • Miejscowość: Olsztyn

Napisano 12 lipca 2009 - 21:31

Moim zdaniem konieczna jest wizyta u dobrego gazownika. Niestety wiele osób zapomina o tym że mająć lpg trzeba od czasu do czasu pojechać do zakładu, wymienić filterki, wyregulować itp. Niestety ale silniki z LPG wymagają nieco więcej troski :star:

Cytat

bo pobawilem sie troszke parownikiem i pokretlem przy butli gazowej

Zapewniam Cię że zabawa drugim pokrętłem jest bez znaczenia dla Twojego problemu. Co najwyżej możesz sobie zakręcić gaz :star:

#10 Offline   kondziq


  • Postów: 10
  • Na forum od: 30 cze 2009
  • Miejscowość: Biała Podlaska

Napisano 12 lipca 2009 - 22:42

no wczesniej strzelil ale zostaly wymienione wszystkie gumy doporwadzajace i zostal uszczeloniony silnik wiec nie powinien dostawac lewego powietrza... no i chyba bede musial tak zrobic... :star: a teraz jeszcze doszla wymiana chlodnicy bo pekla ;) ale juz po problemie ;)) teraz tylko wyregulowac gaz tak mi sie wydaje...;D zobaczymy jak bedzie po wizycie u gazownika:)) Dzieki wielkie za odpowiedzi... :E jakby cos bylo nie tak :star:) napisze co bylo przyczyna...:D ale to dopiero za 2 tyg :D (wczasy) hihi :D ;)








Podobne tematy Zwiń