Skocz do zawartości




- - - - -

Skaczące kombi


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Czarek_88


  • Postów: 77
  • Na forum od: 26 sie 2009
  • Miejscowość: Gostynin
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 sierpnia 2009 - 09:29

Witam jestem nowy na forum
Chciałem sie poradzić odnośnie mojego nowo zakupionego MB 124 250D kombi
1 sprawa Auto skacze (tył) jak żaba . Amortyzatory po 75% tył O co chodzi?
Ktoś mi podpowiadał że podobno Nivo sie zawiesiło nie znam się dlatego pytam sie znawców tematu.

2 sprawa przy wciskaniu pedału sprzęgła prz zmianie biegów słychać i czuć takie za przeproszeniem pier......cie z tyłu..
Prosiłbym o pomoc Dzięki Wielkie



#2 Offline   Carlsson


  • Postów: 10
  • Na forum od: 26 sie 2009
  • Miejscowość: Gdynia

Napisano 27 sierpnia 2009 - 10:42

Po pierwsze z tego co się orientuje to przy Nivo mało miarodajne jest sprawdzanie amortyzatorów procentowo, sprawdź jak wyglądają amortyzatory czy nie spocone, gdyż ostatnio oglądając jedno kombi z nivo i robiąc jazdę próbną auto skakało jak kangur, po oględzinach wyszło że jeden amor wylany, a za twardość sprzedający obwiniał świeży płyn w układzie, nie wiem na ile to jest prawdą i w tej kwestii warto żeby wypowiedział się któryś ze stałych użytkowników auta z nivo.

#3 Offline   ryszardon


  • Postów: 48
  • Na forum od: 25 lis 2007
  • Miejscowość: Sulęcin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 sierpnia 2009 - 11:13

Witam.Prawdopodobnie masz "gruszki" do wymiany.Wpisz do wyszukiwarki hasło nivo i stanie się jasność wielka.

#4 Offline   vietrzyk


  • Postów: 754
  • Na forum od: 21 maj 2008
  • Miejscowość: Konin
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 27 sierpnia 2009 - 13:34

Za twardość nie odpowiada nowy płyn tylko akumulatory NIVo -tzw. gruszki,

W niwo nie ma amortyzatorów przy kołach tylko siłowniki, to gruszki spełniają rolę tłumika nierówności,

walenie przy zmianie biegów to wał, łączniki wału, podpora, poduszki mostu do sprawdzenia na początek

Poza tym to przeczytaj regulamin i używaj :slinka: bo to było kilkanaście razy, naprawdę warto - ciekawa lektura.

Dziwne że jeszcze mod nie zauważył dublującego się tematu ;-)

#5 Offline   Czarek_88


  • Postów: 77
  • Na forum od: 26 sie 2009
  • Miejscowość: Gostynin
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 sierpnia 2009 - 14:05

Co do opcji Szukaj Wpisałem Nivo i były podobne problemy opisane i wyjaśniane ale swojego nie znalazłem.
Amortyzatory nie mają żadnych wycieków.
Możliwa jest też opcja że sie zacioł ten zawór do regulacji ciśnienia w nivo?
Co do walenia przy zmianie biegów...To nie jest tak że za każdym razem czuć te walenie ,jeżeli szybko się wciśnie sprzęgło to dopiero Wali:p
Słyszałem że może być do wymiany Sprzęgło gumowe?

#6 Offline   ryszardon


  • Postów: 48
  • Na forum od: 25 lis 2007
  • Miejscowość: Sulęcin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 sierpnia 2009 - 17:04

Temat nivo jest bardzo dokładnie opisany na forum,tylko należy czytać ze zrozumieniem.W dziale FAQ jest jest temat:EPC on-line,po wpisaniu kodu VIN dowiesz się sporo o budowie swojego samochodu.Rysunki układu przeniesienia napędu też tam znajdziesz.

#7 Offline   yanosik


  • Postów: 43
  • Na forum od: 18 gru 2008
  • Miejscowość: Żnin

Napisano 27 sierpnia 2009 - 20:52

Czarek_88 napisał:

Amortyzatory nie mają żadnych wycieków.
Możliwa jest też opcja że sie zacioł ten zawór do regulacji ciśnienia w nivo?

Najpierw zadajesz pytanie, a potem sam na nie odpowiadasz :shock:
Wiem, że chcesz się trochę pocieszyć, przyjmując, że coś się tylko "zacięło" - ale koledzy wcześniej dokładnie napisali co jest przyczyną jakich zachowań kombiaka z Nivo:
-auto jest strasznie "miękkie" i dupa mu skacze od gleby w kosmos - uszkodzone (wylane) siłowniki!!!
-auto jest strasznie twarde i nie "wybiera" nierówności, tylko skacze jak wóz drabiniasty - uszkodzona grucha (gruchy)!!!
AMEN!!!

Co do pierwszej opcji, czyli siłowników - mozna wymienić tylko jeden, ten uszkodzony, zakładając używany (nowy - koszt ok 1000-1400 zł) - i jak dobrze trafisz, to kilka latek pojeździsz
Natomiast co do gruch, to koniecznie wymieniasz obie i przede wszystkim NOWE!!! (uzywki - 150 zł, nówki - 260 zł - więc samo się narzuca rozwiązanie). Wymieniajac tylko jedną, w dodatku uzywaną, prędzej czy później spotkasz się z takim samym problemem, jak ja ;)
(Jak w cześniej wspomniano - SZUKAJKA nie boli - na tym forum jest morze informacji o NIVO!!!)
w124-nivo-sprawdzenie-regulacja-vt695,30.htm - tu jest mój post, kiedy również robiłem sobie nadzieję, że "coś się zacięło" :E
potem jednak po stwierdzeniu usterki założyłem używana gruchę 150 zł + robocizna + olej (razem ok 300 zł), co w końcu zaowocowało tym, że po niedługim czasie, wkurw...ny na maxa skaczącą dupą samochodu zaowocowało zakupem i wymiana gruch na NOWE...i teraz cieszę się ;) prawdziwą, komfortową jazdą - jak to w prawdziwym :/

Więc nie myśl więcej i nie kombinuj, i słuchaj "starszych" :ok: , a unikniesz kosztów i problemów :ok:
Pozdrawiam!!!

#8 Offline   vietrzyk


  • Postów: 754
  • Na forum od: 21 maj 2008
  • Miejscowość: Konin
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 27 sierpnia 2009 - 21:45

endgültig ende ;-)

#9 Offline   Czarek_88


  • Postów: 77
  • Na forum od: 26 sie 2009
  • Miejscowość: Gostynin
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 28 sierpnia 2009 - 14:50

Oki dzięki Wielkie
Zobaczymy co da sie zrobic ale narazie brak funduszy i mechaników w okolicy do takiego cuda...:star:








Podobne tematy Zwiń