Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] Elektryczne szyby, moduł komfortu, instalacja


146 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   matstarling


  • Postów: 477
  • Na forum od: 26 lis 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 października 2009 - 11:42

bienias87 napisał:

A powiedzcie mi jeszcze czy to normalne ze moge otwierac i zamykac szyby bez zaplonu przy otwartych drzwiach ?
Jak drzwi sa zamkniete to szyby nie rusze a jak otwieram to moge ruszyc szyby.

Jak najbardziej normalne;)



#12 Offline   codec


  • Postów: 493
  • Na forum od: 08 wrz 2007
  • Miejscowość: Darłowo
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 03 października 2009 - 15:04

MAGNUM-DXi12 czyli o takie buty chodzi :zeby: to jeśli oryginalny moduł komfortu nie reaguje a masz wolny kanał w pilocie, to możesz dokupić "uniwersalny moduł domykania szyb" i wczepić go pod przyciski sterowania szybami. miałem tak zrobione w białej :drive: na dzień dzisiejszy innego rozwiązania nie widzę. jak się zrobi lepsza pogoda będę zakładał nowy alarm w aucie to przy okazji przetestuję różne opcje

[ Dodano: Sob Paź 03, 2009 16:04 ]

bienias87 napisał:

Bede musial sobie sam wykminic modul komfortu.
to przy okazji będziesz musiał wymienić całą instalację sterowania szybami - bez tego ani rusz. zależy co chcesz zyskać zakładając moduł, bo jeśli samo domykanie szyb, to proponuję również uniwersalny moduł domykania szyb

http://www.allegro.pl/listing/search.ph ... kania+szyb

#13 Offline   MAGNUM-DXi12


  • Postów: 1 327
  • Na forum od: 15 sie 2008
  • Miejscowość: Limanowa
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 października 2009 - 18:49

codec napisał:

masz wolny kanał w pilocie, to możesz dokupić "uniwersalny moduł domykania szyb" i wczepić go pod przyciski sterowania szybami
Nie. Takie rozwiąznie nie wchodzi w grę :zeby: Myślałem że można jakoś przerobić tzn podłączyć to pod oryginalny moduł, ale jak się nie da to trudno :drive: Szkoda.

#14 Offline   codec


  • Postów: 493
  • Na forum od: 08 wrz 2007
  • Miejscowość: Darłowo
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 03 października 2009 - 19:53

będę kombinował, może da radę. założyłem właśnie do :drive: nowy alarm z funkcją komfort i dodatkowym kanałem

#15 Offline   bienias87


  • Postów: 152
  • Na forum od: 15 lip 2009
  • Miejscowość: Łomża
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 października 2009 - 10:54

ja mam sterownik centralnego z opcja komfortu i opcja dodatkowego kanału np. na otwieranie bagażnika.

Chcę zbudować układ który będzie symulował otwarcie drzwi (żeby uaktywnić szyby) i jak w razie potrzeby będę mógł otworzyć sobie szyby zanim dojdę do samochodu (dobre na lato) i opcje domykania.

Zastanawiam się tylko czy czepiać się szyberdachu w tym co będę robił.

A wiek ktoś jak reaguje moduł komfortu jak szyby są zamknięte i chce je domknąć ? sprawdza czy są zamknięte czy po prostu odpala zamykanie męczac przy ty silniki szyb.

#16 Offline   codec


  • Postów: 493
  • Na forum od: 08 wrz 2007
  • Miejscowość: Darłowo
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 04 października 2009 - 16:27

nie jest to trudne. musisz kupić dodatkowy, uniwersalny moduł domykania szyb. na wyjściach modułu do silników wystarczy zamienić + z - i moduł będzie realizował funkcję otwierania a nie domykania. do tego potrzebujesz przekaźnik czasowy z regulacją do 30 sek. moduły uniwersalne pracują na zasadzie "przeciążenia", więc nie "męczą" silników podnośników. koszt takiego bajeru ok 80 zł.
z dodatkowego kanału będziesz mógł otwierać szyby automatycznie, a z funkcji komfort przy zamykaniu, zamykał oryginalnym modułem komfortu :P w sumie fajna opcja - może zrobię u siebie :)

#17 Offline   bienias87


  • Postów: 152
  • Na forum od: 15 lip 2009
  • Miejscowość: Łomża
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 października 2009 - 20:45

Taki temat jest w audi. Opcja fajna bo nie wsiada sie do takiej parówy w samochodzie jak jest gorąco. Kupie moduł domykania szyb i zrobię go tak żeby działał w dwie strony.

Jak się nie mylę to te moduły mają opcje sterowania + i -. Nie wiem do końca jak jest to w :?: ale wydaję mi się że do dodatkowego kanału otwierania trzeba dodać przekaźnik który będzie przełączał polaryzację na kablu który podaje sygnał na szyby.

Czyli domyślnie układ podaje np. - na kabel zasilający szyby (jak się zamyka samochód) a jak podam sygnał otwierania to przekaźnik zacznie podawać + na szyby.

Jak to co napisałem będzie nie zrozumiałe to mogę schemat narysować jak ja to widzę.

#18 Offline   michal55yh


  • Postów: 1 333
  • Na forum od: 10 sty 2009
  • Miejscowość: Bolesławiec (jeleniog.)
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:EX Mercedes-Benz W210 E270 CDI
  • Inne auto:Kia Sportage III

Napisano 04 października 2009 - 20:55

W nowszych MB także to jest, przy wciśnięciu i przytrzymaniu klawisza na pilocie do otwierania auta szyby i szyberdach otwierają się i analogicznie zamykają. Fajny gadżet.

#19 Offline   codec


  • Postów: 493
  • Na forum od: 08 wrz 2007
  • Miejscowość: Darłowo
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 04 października 2009 - 21:09

bienias87 nie spotkałem się z takim modułem (uniwersalnym czy w124) który by realizował otwieranie i domykanie automatyczne. aby zmienić polaryzację +/- na jeden podnośnik elektryczny musisz użyć 2 przekaźników. biorąc pod uwagę, że szyb jest 4 masz już 8 sztuk. do tego dochodzi jeszcze 1 który będzie załączał moduł komfortu (symulacja otwartych drzwi). instalacja na 9 przekaźnikach to trochę przesada, więc ja wolał bym dołożyć gotowca uniwersalnego i tylko fizycznie w miejsce + przyczepić - :?:

#20 Offline   bienias87


  • Postów: 152
  • Na forum od: 15 lip 2009
  • Miejscowość: Łomża
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 października 2009 - 21:36

Mi chodziło o to żeby dać jeden moduł uniwersalny i w nim zamieniać ten + i - . wtedy ponosimy koszt jednego modułu i jednego przekaźnika który będzie zamieniał bieguny.


Dołączona grafika

w tym przypadku
(podmieniać polaryzację na kablu brązowym)








Podobne tematy Zwiń