Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] Elektryczne szyby, moduł komfortu, instalacja


146 odpowiedzi w tym temacie

#51 Offline   codec


  • Postów: 493
  • Na forum od: 08 wrz 2007
  • Miejscowość: Darłowo
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 14 lutego 2010 - 08:14

roxa to może ci mój odsprzedam? prawdę mówiąc, to będzie on u mnie leżał i leżał i leżał, bo nie mam czasu tego ruszyć :ok:
MAGNUM-DXi12 no to jeśli tak, to zamów pierwszy lepszy alarm dwukanałowy i będziesz miał opcję domykania niezależną od zamykania - na dodatkowym kanale. nie patrz na długość impulsu takich alarmów, bo możesz sobie sam przedłużyć przekaźnikiem czasowym. z drugiej strony patrząc, to po cholerę szukać alarmu z impulsem podawanym jednocześnie z otwieraniem ?? przecież domykanie szyb działa niezależnie i wystarczy zasymulować (dołożyć dodatkowy przekaźnik) otwarcie drzwi kierowcy i możesz je domykać kiedy tylko chcesz :hahaha:
otwarcie drzwi kierowcy równoznaczne jest z dostarczeniem + sterującego na moduł, który pozwala na manipulację elektrycznymi szybami. + sterujący znajduje się w jednej z mniejszych kostek w module komfortu



#52 Offline   wilhelmk


  • Postów: 41
  • Na forum od: 29 lip 2009
  • Miejscowość: Toruń
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 2.8 E-Klasse

Napisano 14 lutego 2010 - 09:55

Koledzy ja mam inny problem. W swojej coupe dołożyłem sobie elektryczne tylne szyby. Instalacje zrobiłem sam według schematu. Funkcja domykania szyb działa na szyby ale tylko przednie. Dlaczego? dodam jeszcze, że w moim module w gnieździe B nie mam dwóch pinów.
taki moduł:
http://www.allegro.pl/item923202791_mod ... _oryg.html
czy to może być przyczyną? za co te dwa brakujące piny odpowiadają? Mam drugi moduł który ma komplet pinów, ale nie podłączałem bo i tak nie wiem gdzie podpiąć te piny. Jakieś pomysły? a może ktoś ma rozpiskę każdego pinu modułu?

#53 Offline   MAGNUM-DXi12


  • Postów: 1 327
  • Na forum od: 15 sie 2008
  • Miejscowość: Limanowa
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 14 lutego 2010 - 10:07

codec napisał:

przecież domykanie szyb działa niezależnie i wystarczy zasymulować (dołożyć dodatkowy przekaźnik) otwarcie drzwi kierowcy i możesz je domykać kiedy tylko chcesz
otwarcie drzwi kierowcy równoznaczne jest z dostarczeniem + sterującego na moduł, który pozwala na manipulację elektrycznymi szybami. + sterujący znajduje się w jednej z mniejszych kostek w module komfortu

Niestety to nie działa, ponieważ próbowałem tak zrobić. W prosty sposób można to sprawdzić że nie będzie działać. Mianowicie zamknij z kluczyka zamek, później ponownie przekręć kluczyk i podaj impuls na kabel do domykania. Niestety nie będzie to działać :pub: Trzeba by było otworzyć auto, zamknąć i w tym samym czasie podać impuls komfort.
Nie jestem elektrykiem i nie wiem jak to rozgryźć żeby w końcu działało tak jak sobie życzę :hahaha:

Jedynie co mnie zastanawia to przekaźnik w skrzynce bezpieczników, bo do póki nie „stuknie” tzn nie wyłączy się to jeżeli szybko podam impuls to szyby idą w górę (oczywiście zaraz po zaryglowaniu), ale jeżeli się wyłączy (rozłączy) to mogę sobie podawać i nic…

Jeszcze nie wiem jak to zrobię, ale jak będę miał natchnienie i będzie już ciepło to muszę to zrobić, bo normalnie nie daje mi to spokoju:(

Dzięki za porady, jak byś miał jeszcze pomysł to pisz proszę :ok:)

Pzodrawiam

[ Dodano: Nie Lut 14, 2010 10:07 ]
wilhelmk, Podejrzewam że te dwa dodatkowe piny są do opcji automatycznego opuszczania szyby. Z przodu taka opcja jest, ale np W124 z tyłu już jej nie ma i może dlatego są wolne...
Jeżeli wszystko zrobiłeś wg schematu to domykanie powinno działać. Sprawdź czy wszystko podpiąłeś wg tego schematu który posiadasz.

#54 Offline   wilhelmk


  • Postów: 41
  • Na forum od: 29 lip 2009
  • Miejscowość: Toruń
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 2.8 E-Klasse

Napisano 14 lutego 2010 - 11:15

oto schemat z jakiego korzystałem:
http://www.autolib.diakom.ru/CAR/Merced ... S/3833.pdf
tylko, że w nim nie są opisane wszystkie piny. zastanawiam się czy może nie wystarczy zmostkować tych wolnych pinów z gniazdka B z analogicznymi we wtyczce A. nie robię tego bo szkoda było by popsuć dobry moduł.

#55 Offline   szymtro


  • Postów: 530
  • Na forum od: 07 cze 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Trzeci Mercedes:ex, trafił na strażacką
  • Inne auto:WB63128, Baby Blos, EFI

Napisano 14 lutego 2010 - 13:27

A do czego w module komfortu są piny: D2, D6, E1? Po co moduł komfortu steruje pinem E4?

#56 Offline   codec


  • Postów: 493
  • Na forum od: 08 wrz 2007
  • Miejscowość: Darłowo
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 14 lutego 2010 - 16:43

wilhelmk napisał:

w gnieździe B nie mam dwóch pinów
w moim module na 4 szyby i szyber jest komplet pinów, więc może to być przyczyną

MAGNUM-DXi12 napisał:

Trzeba by było otworzyć auto, zamknąć i w tym samym czasie podać impuls komfort
a spróbuj tak: otwórz drzwi, rygiel zamka (ten który haczy o słupek) przestaw śrubokrętem na "zamknięty" - symulując zamknięte drzwi, przekręć w tak otwartych drzwiach kluczyk na "zamknij centralny" i przytrzymaj w tej pozycji. jeśli szyby zaczną się domykać, znaczy, że możesz zasymulować otwarte drzwi dostarczając + na moduł
przekaźnik w skrzynce bezpieczników działa w dwojaki sposób: jak przekręcisz kluczyk załącza sterowanie modułem i jak otworzysz drzwi kierowcy również ten przekaźnik się włącza, niezależnie od tego czy jest kluczyk w stacyjce czy nie - sprawdź, bo tego jestem pewien na 99.9%
no i jeszcze pytanie: czy po wyjściu z auta, jak zamykasz kluczykiem drzwi i przytrzymasz to domykają się szyby i szyber? sprawdź to po obu stronach auta w obu drzwiach

[ Dodano: Nie Lut 14, 2010 16:43 ]
wilhelmk mam moduł komfortu na 4 el szyby + szyber z coupe na oddanie. za stoowkę może być Twój nr :star: 124 820 26 26

#57 Offline   wilhelmk


  • Postów: 41
  • Na forum od: 29 lip 2009
  • Miejscowość: Toruń
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 2.8 E-Klasse

Napisano 14 lutego 2010 - 17:32

Kolego CODEC ja już posiadam drugi moduł z kompletem pinów który mogę u siebie założyć. Co z tego skoro te dwa piny pozostaną wolne? nie wiem gdzie je podłączyć. nie mam schematu w którym jest rozpiska WSZYSTKICH pinów modułu. mógłbyś sprawdzić gdzie idą kable z gniazda B 4 i 5? lub jeśli posiadasz schemat to byłbym zobowiązany.

#58 Offline   MAGNUM-DXi12


  • Postów: 1 327
  • Na forum od: 15 sie 2008
  • Miejscowość: Limanowa
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 14 lutego 2010 - 17:35

codec, Może jutro uda mi się spróbować zrobić tak jak piszesz, tylko jak chciałem to zrobić (chyba było to dwa miesiące temu) to drzwi miałem otwarte (bo wtedy przekaźnik podaje impuls na sterownik) i była lipa... Tak czy inaczej każda porada/wskazówka jest pomocna i będę próbował...

Domykanie szyb z kluczyka działa, z drzwi kierowcy, pasażera nie wiem, bo zamiast wkładu założyłem zaślepkę, i z bagażnika też domyka ;) Co więcej! Nawet otwiera jak przytrzymam kluczyk przy otwieraniu ;)

#59 Offline   codec


  • Postów: 493
  • Na forum od: 08 wrz 2007
  • Miejscowość: Darłowo
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 14 lutego 2010 - 19:54

a do którego przewodu w module podłączałeś dłuższy impuls komfortu wychodzący z alarmu?

#60 Offline   MAGNUM-DXi12


  • Postów: 1 327
  • Na forum od: 15 sie 2008
  • Miejscowość: Limanowa
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 14 lutego 2010 - 21:30

Dokładnie Ci nie powiem, ponieważ nie pamiętam... Ale coś mi się wydaje że żółto niebieski? To było jakie 2 lub 3 miesiące temu.








Podobne tematy Zwiń