Skocz do zawartości




- - - - -

[R170] Zacięty zamek bagażnika - niedziałający centralny.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Offline   bgkce


  • Postów: 2
  • Na forum od: 21 mar 2014
  • Miejscowość: Katowice
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes SLK R170

Napisano 22 marca 2014 - 17:17

Witam wszystkich,

Problem dotyczy SLK 230 z 1998.

Po ostatniej ulewie, przestało działać mi sterowanie centralnym zamkiem. Udało mi się znaleźć informacje (a raczej potwierdzić moje obserwacje), że SLK zbiera dużo wilgoci w bagażniku, a przez to awarii mogła ulec pompa sterowania centralnym. Wskazuje też na to fakt, że wybija mi bezpieczniki odpowiedzialne za tą funkcję.

Główny problem leży w fakcie, że mój bagażnik prawdopodobnie ładnych parę ostatnich lat nie był otwierany z klucza i wchodzi on tylko do połowy, nie dając się przekręcić.

Proszę o sugestię jak dostać się do bagażnika w obecnej sytuacji. Czy jest szansa manualnie wymusić otwarcie zamka centralnego? Może jedynym rozwiązaniem jest (niestety) wywiercenie zamka? Od 2 dni regularnie traktuję ten zamek WD40. Wiem, że czarów tym preparatem nie zdziałam, ale może choć trochę przybliży mnie do sukcesu (ponoć znajomemu ruszyło dopiero po 4 dniach). Jeden z warsztatów stwierdził (na odległość), że jest szansa wpuścić powietrze pod ciśnieniem do instalacji centralnego żeby wymusić otwarcie wszystkich zamków - może macie z tym jakieś doświadczenie?



Pozdrawiam wszystkich.
Bartosz










Podobne tematy Zwiń