Skocz do zawartości




[C124] seweryn24 300 CE 24V


53 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   seweryn24


  • Postów: 406
  • Na forum od: 10 sie 2014
  • Miejscowość: Północ
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL 320 R129 1995r.

Napisano 12 sierpnia 2016 - 14:59

Cześć!

Po długich poszukiwaniach w końcu kupiłem! :)
Niechętnie wyjeżdżam po samochód gdzieś dalej, bo w praktyce im dalej po niego jadę, tym większym okazuje się padłem. Ile to już razy słyszałem o tym jaki to sprzedawany egzemplarz nie jest "kolekcjonerski" i "idealny"...

Tym razem było inaczej, krótka treściwa rozmowa ze sprzedającym i byłem już w drodze do Wronek/k.Poznania. Podróż trwała prawie 5 godzin, nie chciałem nawet myśleć o tym jak bardzo będę wkru***ony gdy na miejscu zastane kolejny "kolekcjonerski" wrak.
Na miejscu byłem chwile po godzinie 23, przywitał mnie bardzo miły Pan o posturze faceta którego nie chciałbym spotkać w ciemnej uliczce :D. Szybka wymiana uprzejmości i otwarcie garażu - w nim widać już kształty Coupe okrytej pokrowcem z logo Mercedesa.

Po zdjęciu pokrowca i szybkich oględzinach wiedziałem że auto będzie już moje, dawno nie widziałem Mercedesa w takim stanie.
Jazda próbna tylko mnie w tym utwierdziła, samochód prowadzi się jak nowy, jestem pewien że przebieg 137 tyś jest autentyczny.

Zdekodowany VIN.

Model - 300 CE 24V
Kolor nadwozia - 199 Czarny
kolor wnętrza - 261 Czarne skóry
Nr. zamówienia - 0 0 571 12625 (Szwajcaria)
Silnik - 104.980
Skrzynia - 722.359
Lampy - Hella
Kierunki - Bosch

240 - Termometr zewnętrzny
241 - przedni lewy fotel regulowany elektrycznie, z pamięcią
258 - ?
260 - bez znaczka modelu na pokrywie bagażnika
300 - schowek w przednim panelu
301 - wykończony drewnem schowek z tyłu
412 - dach odsuwany i uchylany elektrycznie
420 - skrzynia automatyczna 4-biegowa
430 - zagłówki tylne
440 - tempomat (cruise control)
441 - elektrycznie regulowana kolumna kierownicza
471 - układ ASR
531 - antena elektryczna
540 - roleta elektryczna szyby tylnej
543 - zasłona przeciwsłoneczna z podświetlanym lusterkiem
552 - system ostrzegawczy przy próbie kradzieży dla Szwajcarii
570 - składany podłokietnik z przodu
580 - klimatyzacja
592 - szyby atermiczne, tylna ogrzewana, klejona (laminowana), przednia z paskiem przeciwsłonecznym
620 - system kontroli spalin
630 - trójkąt ostrzegawczy wg norm ECE
650 - ?
801 - rok modelowy 1991
814 - aktywny subwoofer
823 - dodatkowe wyposażenie/części/ osprzęt dla Szwajcarii

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika



#2 Offline   denys1313


  • Postów: 174
  • Na forum od: 10 mar 2014
  • Miejscowość: Radomsko
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W123 2.0D 1983
  • Trzeci Mercedes:W220 5.0 1999
  • Inne auto:Audi 80 2.0 1992

Napisano 12 sierpnia 2016 - 16:01

Coupe to jednak coupe. Niech służy ;)

#3 Offline   tragarz


  • Postów: 252
  • Na forum od: 14 wrz 2011
  • Miejscowość: Piła
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 12 sierpnia 2016 - 20:33

Tak blisko mnie i niewiedzialem o takim rarytasie

#4 Offline   Leon90


  • Postów: 849
  • Na forum od: 27 gru 2014
  • Miejscowość: Lubin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes W212

Napisano 12 sierpnia 2016 - 22:22

Rozczarowałeś mnie kolego swoim zakupem. Preferowałeś w swoim temacie dotyczącym zakupu silniki 3.2 a tu nagle jednostka 3.0 24 V, która jest najbardziej podatną na awarię i mało popularną. Mimo, że silnik sprawia frajdę z jazdy to szybko może pokazać kaprysy ciężkie do usunięcia ale nieważne, to w końcu Twój wybór i Twoja gotówka. Coupe bardzo ładne lecz jest typowym przykładem, że ładny detaling i cofnięty licznik wabi potencjalnych amatorów "niskich przebiegów". Przebieg czyni cuda :) Nie pokazałeś całego fotela kierowcy. Pokrowiec z gwiazdką na aucie zadziałał jak "czary mary" :) dałeś się uwieść jak małolat :) Dawno nie widziałeś takiego Mercedesa w takim stanie bo dawno nie oglądałeś prawdziwych Mercedesów tylko czytałeś to co wypisują ludzie w internecie :) Mercedes ma przebieg około 250-300 tys km mimo wszystko życzę bezawaryjności i dużo zadowolenia. Nie obraź się ale odnoszę wrażenie, że napaliłeś się. Powodzenia i raz jeszcze zadowolenia. Oby służył jak najdłużej.

Użytkownik Leon90 edytował ten post 12 sierpnia 2016 - 22:41


#5 Offline   majsterus


  • Postów: 4 467
  • Na forum od: 10 lis 2011
  • Miejscowość: wielkopolskie
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:drugi to za dużo
  • Trzeci Mercedes:skuter chińczyk
  • Inne auto:i rower

Napisano 12 sierpnia 2016 - 23:18

Etam...bardzo ładne cupe...silnik jest dobry, podobno fajniejszy niż 12V. Trochę braków jest..ale do zrobienia. Prawa strona nie wygląda oryginalnie. Nie wiem jaka kwota była położona na stole za ten wehikuł...aAle ogólnie ładne auto. Przebieg to `uber` 200kkm :D

#6 Offline   seweryn24


  • Postów: 406
  • Na forum od: 10 sie 2014
  • Miejscowość: Północ
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL 320 R129 1995r.

Napisano 12 sierpnia 2016 - 23:28

Wyświetl postUżytkownik Leon90 dnia 12 sierpnia 2016 - 22:22 napisał

(...) Coupe bardzo ładne lecz jest typowym przykładem, że ładny detaling i cofnięty licznik wabi potencjalnych amatorów "niskich przebiegów". Przebieg czyni cuda :) Nie pokazałeś całego fotela kierowcy. Pokrowiec z gwiazdką na aucie zadziałał jak "czary mary" :) dałeś się uwieść jak małolat :) Dawno nie widziałeś takiego Mercedesa w takim stanie bo dawno nie oglądałeś prawdziwych Mercedesów tylko czytałeś to co wypisują ludzie w internecie :) Mercedes ma przebieg około 250-300 tys km mimo wszystko życzę bezawaryjności i dużo zadowolenia. Nie obraź się ale odnoszę wrażenie, że napaliłeś się. Powodzenia i raz jeszcze zadowolenia. Oby służył jak najdłużej.

Jak będę potrzebował wróża to wiem do kogo się odezwać ;)

Wyświetl postUżytkownik majsterus dnia 12 sierpnia 2016 - 23:18 napisał

Etam...bardzo ładne cupe...silnik jest dobry, podobno fajniejszy niż 12V. Trochę braków jest..ale do zrobienia. Prawa strona nie wygląda oryginalnie. Nie wiem jaka kwota była położona na stole za ten wehikuł...aAle ogólnie ładne auto. Przebieg to `uber` 200kkm :D

Prawa strona była malowana, mi jednak ten przebieg zdaje się autentyczny. Od spodu samochód wygląda jak nowy, grama rdzy.
Co do ceny to powiem tylko tyle że była na tyle atrakcyjna, że gdyby kosztował 10 tyś więcej też bym go kupił :D

#7 Offline   majsterus


  • Postów: 4 467
  • Na forum od: 10 lis 2011
  • Miejscowość: wielkopolskie
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:drugi to za dużo
  • Trzeci Mercedes:skuter chińczyk
  • Inne auto:i rower

Napisano 13 sierpnia 2016 - 00:06

No to ile? Dawaj na pv...:D

#8 Offline   Leon90


  • Postów: 849
  • Na forum od: 27 gru 2014
  • Miejscowość: Lubin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes W212

Napisano 13 sierpnia 2016 - 05:16

Zadbane Mercedesy 124 z przebiegiem 300 tys km też mogą nie mieć grama rdzy. Zwyczajnie kupiłeś bo niski przebieg zobaczyłeś na zegarach. Pokaz progi pod zaślepkami, silnik, kolektory, podwozie, zawieszenie, tylny wózek, most, tłumiki oraz bok fotele kierowcy. Będzie chwila prawdy :)

Użytkownik Leon90 edytował ten post 13 sierpnia 2016 - 05:18


#9 Offline   seweryn24


  • Postów: 406
  • Na forum od: 10 sie 2014
  • Miejscowość: Północ
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL 320 R129 1995r.

Napisano 13 sierpnia 2016 - 12:05

Leon90, Tu nie chodzi tylko o przebieg, gdyby miał na blacie 300k i był w tym stanie nie zastanawiałbym się ani chwili nad zakupem. ;)
Byłem na oględzinach co najmniej setki Mercedesów, kilka razy nawet z wykwalifikowanym rzeczoznawcą. Potrafię odróżnić podpicowany samochód, od tego w którym nic nie było szykowane do sprzedaży.

Nie chce mi się pajacować ze zdjęciami. Byłem wczoraj na stacji kontroli pojazdów i diagnosta powiedział mi że samochód musi być po renowacji, bo od spodu wszystko wygląda jak nowe, wydech nie ma nawet rdzawego nalotu, wszystkie gumy łącznie z tymi od wózka wyglądają jak nowe wszystko ma logo mb. Dyfer się poci.. Tyle że kwota za jaką go kupiłem nie starczyła by na wymianę całego spodu i komplet nowych uszczelek wokół szyb na oryginalnych częściach.

Przeprowadzałem już u siebie w warsztacie kompleksową renowacje Coupe z silnikiem 320 (zapraszam do galerii na forum 124coupe), jak również beczki w Coupe z silnikiem 2.8. Wiem ile co kosztuje. Odnosząc się do tego co napisałeś kilka postów wyżej to myślę że z naszej dwójki to nie ja nie jestem teoretykiem. ;)

#10 Offline   Leon90


  • Postów: 849
  • Na forum od: 27 gru 2014
  • Miejscowość: Lubin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes W212

Napisano 13 sierpnia 2016 - 16:22

W porządku seweryn24 jeżeli tak uważasz to dobrze, że auto spełnia Twoje oczekiwania. Ja i zapewne wielu innych forumowiczów chciałoby popatrzeć na ładnie zadbane podwozie w 124 z tak niskim przebiegiem, bo jest to rzadkim widokiem. Myślę, że zrobisz kilka zdjęć i wrzucisz tu na forum. To chyba nie będzie kłopotem zrobić parę fotografii jeżeli Mercedes jest w tak idealnym stanie jak zapewniasz. Zrobienia zdjęcia miejsca na lewarek nie wymaga poświęcenia całego dnia. Wystarczy wyjąć zaślepkę i cyknąć fotografię :) Myślę, ze mając tak zadbany okaz nikt nie powstydziłby się pokazać tych miejsc w 124. Ja czekam na relację zdjęciową i myślę, że inni forumowicze również.

Użytkownik Leon90 edytował ten post 13 sierpnia 2016 - 16:26









Podobne tematy Zwiń