Skocz do zawartości




- - - - -

(r129)witam!Szukam jakis wskazowek i porad.


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   radik110


  • Postów: 13
  • Na forum od: 26 mar 2011

Napisano 26 marca 2011 - 11:14

moja historia z mercedesami zaczela sie jakies 17 lat temu. pierwszy moj mercedes to model 119 2.2 d. nastepny to 123 2.0 i kolejny 3.0 rewelacyjny z reszta i kazdy sie zemna zgodzi ze to niezniszczalny model. potem juz mialem 124 rozne ostatnim czasem posiadalem s500 long z 89 roku piekny dynamiczny ale zabujca kieszeni jesli chodzi o spalanie. no i moj ostatni mercedes to 3.0 d model 210 z 96 roku. teraz chce kupic sl i wlasnie tu chce zapytac uzytkownikow co mi polecaja. interesuje mnie model z okolic 93 roku do 98. te wydaja mi sie najladniejsze z tego modelu. tylko teraz niewiem ktory z tych ktore mozna abyc jest najbardziej ekonomiczny. bo o awaryjnosci w mercedesach do roku 99 nie bede dyskutowal poniewaz z moich doswiadczen to sporadyczne przypadki. prosze zaproponujcie mi cos jesli posiadacie takie auta :E czekam na informacje z gory dziekuje.



#2 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 27 marca 2011 - 12:19

Prawdę powiedziawszy to już chyba w tym dziale udało nam się odpowiedzieć na większość tego typu pytań. Myślę, że jak poczytasz te wątki to będziesz miał wystarczającą wiedzę by nie wybrać złego modelu/egzemplarza dla siebie.

Najwięcej informacji masz w tym wątku:
poszukiwania-sl500-w-polsce-vt12698.htm

Poradnik dla kupującego (niestety artykuł już wykasowali):
poradnik-kupujacego-sl500-ostatni-niezawodny-vt11471.htm

Tutaj masz o spalaniu i o wyborze silnika (bo ten temat poruszyłeś w innym wątku):
spalanie-sl280-sl300-sl320-sl500-sl600-vt14211.htm

Podobny wątek o silnikach poniżej 500:
sl300-sl320-sl280-opinie-porady-spalanie-vt14144.htm

R129 500SL w "zakupie kontrolowanym" w TVN Turbo:
r129-w-zakupie-kontrolowanym-vt4311.htm

Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania to "wal śmiało" :smiech2:

#3 Offline   radik110


  • Postów: 13
  • Na forum od: 26 mar 2011

Napisano 27 marca 2011 - 14:39

dzieki za informacje. ja jestem tu swierzak i niezbyt wiem jak szukac tych watkow. napisales tam ze nie znasz sl ktory spala 9 l. ja w sumie tez nie ale takie rzeczy wyczytalem dlatego o tym pisalem,a mysle ze chodzi o spalanie na trasie :) a te 14 litrow to jest srednie zuzycie paliwa? jesli chodzi o to dlaczego stoja w garazu te auta to uwierz ze znam duzo takich pajacow co kupuja auta a potem stoja bo paliwozerne sa, pojechali na zachod troche zarobili kupili auta nie tylko sl ale z duzymi silnikami a potem stoja w garazu. zaraz sprawdze te watki jeszcze raz dzieki. bede w kontakcie jak bede mial pytania. wole sie dopytac. a ty jakie auto kupiles wkoncu? ale ten model ktory jest na allegro teraz to sam przyznaj ze ladna sztuka. :ok:

#4 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 27 marca 2011 - 15:53

O spalaniu masz cały wątek więc nic nowego już nie uda mi się dopowiedzieć. Przeczytaj. Masz podane linki więc nic nie musisz szukać.

Mój samochód możesz obejrzeć w tym wątku:
essirs-sl500-1995-vt3519.htm

Samochód ładny, ale pamiętaj, że to jest silnik 5.0 rozwiercony do 6.0 przez AMG. Jak policzysz sobie wszystkie koszta związane z zakupem samochodu, a później z jego przywiezieniem i opłacaniem, to entuzjazm nagle opada :)

#5 Offline   radik110


  • Postów: 13
  • Na forum od: 26 mar 2011

Napisano 27 marca 2011 - 17:25

powiem ci ze masz gust. ja tez twierdze ze auto w cabrio musi miec jasna tapicerke. :D to masz smoka ze tak powiem. on jest na austriackich tablicach zdaje sie. tam go kupiles? i ile cie kosztowal ze ten entuzjazm ci opadl ;) ale fajny jest. ja nad tym 500 litrowym czerwonym sie bardzo zastanawiam tam link podalem do allegro.widziales go? co o nim myslisz?

#6 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 27 marca 2011 - 21:23

Nie wiem o którym mówisz, bo coś źle wkleiłeś link. Po prostu wklej z paska adresowego a forum wygeneruje link.

Samochód kupiłem w Szwajcarii. Masz to napisane w pierwszym poście. Chyba nie chce ci się czytać...

#7 Offline   radik110


  • Postów: 13
  • Na forum od: 26 mar 2011

Napisano 28 marca 2011 - 05:31

czytale dobrze ten watek zanim cokolwiek jeszcze zaczalem pisac na tym forum.wiele rzeczy tu czytalem ale nie zwrocilem uwagi ze to twoj post byl. sory. obrze wkliknalem link tam tylko ten jeen samochod jest. nie przygladalem sie tablica dobrze zwrocilem uwage tylko na krzyzyk a austria ma takie. bede bardziej uwazny nastepnym razem. a ogladales to auto na allegro?

DODANO:
a sa jakies zloty wogole tych aut? kiedys bylem swoja s 500 long, ale nic specjalnego taki zlot w koszalinie. chyba malo naglosniony byl o ile wogole byl poza tym regionem.

DODANO:
przysle pozniej fotki jednego samochodu jest troszke walony w dupe i lekko z przodu. szczerze jeszcze bym sia nad nim zastanowil facet dorzuca cala karoserie od 600 bez silnika i bez przodu za 14 tys. z wloch auto przyjechalo. ale juz zwatpilem w te auto praktycznie zainspirowal mnie przebieg 71 000 ale po rozmowie z facetem cos juz w to nie wierze. :pub: ale zdjecia wrzuce co mi tam. ja nie lubie rozbitkow lubie zylety ale tu patrzylem tez pod katem zrobienia interesu.

#8 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 28 marca 2011 - 12:50

Raczej nie licz na zrobienie interesu na R129, tym bardziej jak nie masz doświadczenia w tym modelu. Tam bardzo wiele części tylko wygląda na takie same, a różnią się drobiazgami. Poza tym drobiazgi potrafią też bardzo dużo kosztować. Odbudowa takiego samochodu prawie zawsze jest droższa niż kupno zadbanego egzemplarza.

Najprawdopodobniej pojawi się kilka (a może nawet całkiem sporo) R129 na VIII Zlocie w Osjakowie. Tutaj masz link do wątku o zlocie:
viii-oficjalny-zlot-osjakow-24-26-06-2011r-vt20127.htm

#9 Offline   radik110


  • Postów: 13
  • Na forum od: 26 mar 2011

Napisano 29 marca 2011 - 19:45

masz racje niemam zbytnio doswiadczenia w tym modelu. praktycznie znam mercedesy dobrze nawet bardzo dobrze, ale ten model jest mi faktycznie obcy. poslucham twojej rady bo poco mam sie sparzyc. fakt jest ze lepiej kupic pozadne auto. ten zlot ciekawa sprawa ale niestety ja poza krajem w tym czasie. ale moze kupie cos do tego czasu. zebys wiedzial ze ciazko kupic. jak tak czytam te posty twoje to wydaje mi sie ze nawet jak juz znajde jakas sztuke to jeszcze moge byc niezadowolony. ale ja chce kupic dobrze moge poczekac.

#10 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 30 marca 2011 - 21:40

radik110, na siłę nie staram się znaleźć "dziury w całym". To są używane samochody, a do tego drogie w utrzymaniu dlatego bardzo wielu właścicieli nie dbało należycie o swoje R129. Gdy się kupuje to często emocje biorą górę nad rozsądkiem, dlatego czasem warto sprowadzić na ziemię :czujnik:








Podobne tematy Zwiń