Skocz do zawartości




* - - - - 1 głosy

[w201/w124] Dyferencjał - wymiana oleju


121 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 08 października 2008 - 19:42

mercvagen, jeszcze trocin dosyp :ok: zalej taki jak zaleca producent, jak to nie pomoże to most do naprawy albo :ok:



#12 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 08 października 2008 - 19:47

mercvagen napisał:

ale moze spróbować wlac jakis inny olej (jaki? ten SAF-XJ 75W-140?) i ceramizer, to juz chyba nic nie zaszkodzi.

Jeżeli Ci na aucie nie zależy, możesz jakiś olej tranformatorowy (bardzo gęsty) zalać. Pewnie go wyciszy, ale opory będa znaczne...

#13 Offline   mercvagen


  • Postów: 139
  • Na forum od: 20 lis 2007
  • Miejscowość: Konin

Napisano 08 października 2008 - 19:55

No wiem ale, jednak przed wymianą był prawie nie słyszalny, kolega co to robi tylko :ok: mi wymieniał olej i wcześniej pytałem go czy mam kupić w aso to mi odpowiedział że on zawsze leje taki a taki olej i jest OK. Teraz to bym zrobił tak: sprawdził bym czy jest odpowiedni stan i czy olej jest klarowny, jeśli by tak było to bym nie wymieniał a jeśli już to tylko z aso i nie inaczej.
Teraz robię tak, kupie olej w aso i dodam tego ceramizera szkodzić nie będzie i zobaczymy co dalej. Oby było jak przed wymiana. Na tym oleju zrobiłem jakieś góra 800km więc chyba dodatkowych szkód nie powinno byc.

#14 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 08 października 2008 - 19:57

mercvagen napisał:

Teraz robię tak, kupie olej w aso

I nic nie dodaj do niego, to nic nie pomoże

#15 Offline   mercvagen


  • Postów: 139
  • Na forum od: 20 lis 2007
  • Miejscowość: Konin

Napisano 08 października 2008 - 20:07

No dobra zrobie wymianę ale jesli bedzie wył to wówczas jako ostateczność dodam ten ceramizer. Kiedyś go dodałem do silnika mondeo i faktycznie przestał brać olej.
Wiadomo cudów nie ma, ale zastanawiające jest już samo to, że olej niby o tej samej specyfikacji robi taką różnice.
Dam znać o efektach, bo to pewnie może się jeszcze nie jednemu tu przydać. :ok: Nasze dziewczyny się starzeją niestety

#16 Offline   jackie01


  • Postów: 3 694
  • Na forum od: 08 sty 2007
  • Miejscowość: Świętokrzyskie
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 października 2008 - 20:10

mercvagen, spróbuj z tym ceramizerem i daj info. Rozwiejemy wątpliwości.

#17 Offline   mercvagen


  • Postów: 139
  • Na forum od: 20 lis 2007
  • Miejscowość: Konin

Napisano 08 października 2008 - 20:29

Tak najprościej. Wszelkie dodatki uszlachetniacze to tak jak śmietanka do kawy czy cukier do herbaty.
Jednemu smakuje i bez tego nie wypije innemu odwrotnie.
Ja np. całe życie bez cukru i jak ktoś by mi tylko umoczył w mojej herbacie łyżeczkę od herbaty w której była odrobina cukru to bym juz tego nie wypił.
Albo witaminy które człowiek może spożywać w różnych naturalnych postaciach ale jednak farmakologia robi tego od groma.
Ale jednak zauważmy że są specyfiki pomagające czy wspomagające i nie da się ich znaczenia i skuteczności podważyć ale również udowodnić że pomogły.
Dla przeciwwagi można np. mówić że mycie to tylko woda a nie tam jakieś szampony itp.
Albo olej to olej czy paliwo ON to zawsze takie samo... a jednak....
No ale jeśli już tak medycznie to wyrostek trzeba wyciąć i żadne medykamenty ( na razie ) nie pomogą. Czyli jeśli jest uszkodzone łozysko to żaden smar czy inne mazidło tego nie naprawi, ale jednak uciszy (chyba?).
Ale się rozmniemanologowałem...

#18 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 08 października 2008 - 20:51

mercvagen napisał:

Wszelkie dodatki uszlachetniacze to tak jak śmietanka do kawy czy cukier do herbaty.

To walory smakowe decydują o tym, czy ktoś używa czy nie. Natomist w przypadku wszelkich doktorów i innych specyfików - właściciel auta szuka jak tanij kosztem załatać dziurę lub oszukać przyszłego nabywcę auta. Nic one nie pomagają co najwyżej powodują dodatkową powłokę (często teflonową) na mechanizmach w celu zmniejszenia luzów. Jednak taka powłoka niejednokrotnie podczas remontu okazuje się zbędna, nie do usunięcia i dyskwalifikuje cały zespół.

NIE STOSOWAĆ tych cudów co to za 20 PLN zrobią remont :star:

#19 Offline   mercvagen


  • Postów: 139
  • Na forum od: 20 lis 2007
  • Miejscowość: Konin

Napisano 08 października 2008 - 21:40

Masz racje ale te teflonowe to chyba juz zanikły. Pamiętam czasy ich nagminnego stosowania jako dodatki do paliw i oleju (czasy supertakon prusakolep). Faktycznie zapychały filtry i kanały olejowe co równało sie wzrostem cisnienia oleju przy jednoczesnym niedosmarowaniu i przyspieszonym zużyciu, szybkim wykończeniu sprawnych dotychczas mechanizmów.
To chyba wówczas zapoczątkowano i sypano trociny do mostów, to podobno było tzw. lepsze zło od tych doktorów (omen nomen stosowali to tzw starzy dobrzy mechanicy).

#20 Offline   Ukaniu


  • Postów: 676
  • Na forum od: 30 maj 2007
  • Miejscowość: Jaktorów
  • Mercedes:W201 2.6 - M103
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:A8 D2 4,2

Napisano 08 października 2008 - 22:28

Najlepszy dodatek do oleju to dwusiarczek molibdenu w najwyższym stopniu granulacji.
Dodawany fabrycznie do olejów LiquiMoly, można kupić w POCH i dosypać samemu - niestety jest drogi.








Podobne tematy Zwiń