Skocz do zawartości




- - - - -

Z jakiej firmy polecacie łożyska koła na przód?


20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   daawidd95


  • Postów: 10
  • Na forum od: 05 cze 2012
  • Miejscowość: Wisła Mała
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 22 września 2012 - 10:46

Witam, zastanawiam się z jakiej firmy kupić łożysko koła na przód. Z tego co wiem i widze to najdroższe są łożyska SKF i FAG. Znacie moze jakies inne, lepsze firmy?



#2 Offline   pueblo


  • Postów: 810
  • Na forum od: 11 maj 2011
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:W140 400SE M119 1992

Napisano 22 września 2012 - 11:08

lepszych nie ma, możesz kupić łożysko Ruville'a - oni pakują FAG'a ;) to samo łożysko a będzie taniej. SNR też jest bardzo dobry.

#3 Gość_kloss72_


  • Na forum od: --

Napisano 22 września 2012 - 16:10

Ja bym na FAGa postawił, spotykałem je nawet w silnikach do konstrukcji latających. Rouville pakuje czasem to, czasem tamto. Zarówno Koyo jaki Kyo, a Japan v.s China to jednak różnica. Kiedyś niezłe były łożyska Optimala.
Przednie łożysko to zresztą mały problem(wymiana) no i cena niższa niż tył. Tak czy czy siak łożyska do naszych aut(kół) są relatywnie niedrogie i sporo wytrzymują.

#4 Offline   pueblo


  • Postów: 810
  • Na forum od: 11 maj 2011
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:W140 400SE M119 1992

Napisano 22 września 2012 - 16:37

Wyświetl postUżytkownik kloss72 dnia 22 września 2012 - 16:10 napisał

Rouville pakuje czasem to, czasem tamto. Zarówno Koyo jaki Kyo,

przez 2 lata sprzedawania gratów tej firmy nie spotkałem się z łożyskiem nie będącym produktem FAG'a do niemieckiego auta - a mam nawyk zaglądania do każdego pudełka zanim dam je klientowi ;)

#5 Gość_kloss72_


  • Na forum od: --

Napisano 22 września 2012 - 16:48

A mnie wystarczyło miesiąc, kilka zakupów i pożegnałem się z tą firmą -nie lubię loterii, a kolega, który jej jednak bronił pożegnał się trzy miesiące potem po upadku pompy wodnej od Rouville'a do w124 300D 24v(auto trafiło na nasze forum już z inną pompą). Pisałem już o tym chyba na forum. Rouville to już nie to co kiedyś, jak wiele firm zresztą. Taki Topran kiedyś coś tam oferował, Teraz to jest Hans Pries Topran i oferuje kłopoty.
Każdy montuje co chce, więc nie będę się tu spierał -wiem co widziałem w pudełkach. Koyo założyłem, Kyo oddałem (w IC), bo nie chcę znowu pękniętych rolek w łożysku po dwóch tygodniach jazdy ;)
Fakt, ze to już ponad dwa lata minęło więc może coś się zmieniło. Ale oczekiwać zmian na lepsze bym się nie odważył :E

Wyświetl postUżytkownik pueblo dnia 22 września 2012 - 16:37 napisał

a mam nawyk zaglądania do każdego pudełka zanim dam je klientowi ;)

To ruch chyba w sklepie niewielki, skoro możesz czytać oznaczenia na każdej części jaką sprzedajesz ;) Nie zrozum mnie źle -uważam, że przekombinowałeś argument na potrzeby dyskusji ;)
Sumując -jeżeli tam będzie FAG to polecam, lecz pudełko bym w sklepie starannie przejrzał na wszelki wypadek

#6 Offline   pueblo


  • Postów: 810
  • Na forum od: 11 maj 2011
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:W140 400SE M119 1992

Napisano 22 września 2012 - 16:59

Wyświetl postUżytkownik kloss72 dnia 22 września 2012 - 16:48 napisał

To ruch chyba w sklepie niewielki, skoro możesz czytać oznaczenia na każdej części jaką sprzedajesz
chyba trochę przesadzasz - zaglądniecie do pudełka i odczytanie producenta łożyska zajmuje nie wiem - 10 sekund? chyba że nie masz stawów w palcach;D i też nie zrozum mnie źle - nie bronie firmy na zabój bo jeść mi nie dają ale FAG to FAG - nie ważne w jakim pudełku ;) i zaglądam do każdego pudełka z każdą częścią :) bo raz że klient widzi że dbasz o jego interes i sam chcesz wiedzieć co mu sprzedajesz a dwa że eliminuje to sytuacje w której klient wraca i uparcie twierdzi że w pudełku był ziemniak :) no i po latach kojarzysz jak wygląda jaka część do jakiego auta a nie jak wygląda pudełko od niej :) ktoś mówi rezystor do dmuchawy od dajmy na to jakiegoś MB i wiesz czego szukasz :) poza tym ustalmy że w sklepie z częściami nie am natłoku ludzi jak u rzeźnika za komuny;) są tzw. autobusy tylko :) zresztą dyskusje o częściach to można prowadzić wiele godzin ;)

Użytkownik pueblo edytował ten post 22 września 2012 - 17:01


#7 Gość_kloss72_


  • Na forum od: --

Napisano 22 września 2012 - 17:58

Miałbym kilka ripost na Twoją wypowiedź ale szczerze to mi się nie chce no i czemu miałoby to służyć poza bałaganem nie wiem ;) Radę jednak, by sprawdzać z czym odeszliśmy od lady powtórzę, dyktuje mi ją doświadczenie. Również z Rouvillem powtórzę -uwaga, może być różnie, sam widziałem i już o tym pisałem. Wszystko zależy pewnie z kim i kiedy, na ile zawrą umowę. W końcu to rasowy pakowacz....
Kto chce nich sobie weźmie to pod uwagę. Widok chińskiego łożyska(Kyo mnie zmyliło, przeczytałem co chciałem -Koyo) z pękniętymi i złuszczonymi rolkami jakoś specjalnie budujący nie jest, pomimo, że nie jest to kasa "być albo nie być"(...na weselu Oli K. :E )
FAGa polecę -nie miałem nigdy problemów, SKF też nie zawiódł, Optimala kilka osób jednak skrytykowało znajomych, choć sam nie miałem problemów. SNR mi polecano, chyba komuś to zakładałem, lecz jakoś bez echa przeszło dla mnie.

#8 Offline   pueblo


  • Postów: 810
  • Na forum od: 11 maj 2011
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:W140 400SE M119 1992

Napisano 22 września 2012 - 18:11

Wyświetl postUżytkownik kloss72 dnia 22 września 2012 - 17:58 napisał

Miałbym kilka ripost na Twoją wypowiedź ale szczerze to mi się nie chce no i czemu miałoby to służyć poza bałaganem nie wiem
z chęcią poczytam, może ktoś W KOŃCU nauczy mnie mojej pracy :) a to że sam musisz sprawdzać co kupujesz świadczy tylko o niskich kompetencjach ludzi którzy Ci sprzedają części ;) btw. FAG SKF SNR KOYO - zakładaj spokojnie ;)

#9 Offline   Bob


  • Postów: 674
  • Na forum od: 08 sie 2007
  • Miejscowość: Pisz
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 września 2012 - 18:26

Ja w przednich piastach mam Optimala, śmigam na tym już trzy lata i jest ok. Wiadomo nie jest to najwyższa półka ale jeśli wpadły by Ci w ręce, możesz zakładać.

#10 Gość_kloss72_


  • Na forum od: --

Napisano 22 września 2012 - 19:31

Wyświetl postUżytkownik pueblo dnia 22 września 2012 - 18:11 napisał

a to że sam musisz sprawdzać co kupujesz świadczy tylko o niskich kompetencjach ludzi którzy Ci sprzedają części ;)

Ty się od nich, konkretniej od kilku moich kumpli, odstosunkuj łaskawie z tymi zaocznymi werdyktami :wpysk: Niektórzy po naście lat robią w branży i wiedzą to i owo. Pewnie nawet kilku zauważyło, że nikt nie jest nieomylny :E
Na wiele rzeczy nie mamy wpływu, a pisanie, że wszystko ma się pod kontrolą i zawsze jesteśmy czujni, cacy, mili, nigdy nie znużeni i zawsze dokładni profi jest po prostu nie na miejscu...

Kończymy OSTATECZNIE to ot, bo zamknę wątek nie wnikając w czyjeś tam urazy -sugerowałem przecież bezsens takich dyskusji, firmy polecane padły już też po kilkakroć.
A posty poza tematem znikną jak dane o prawdziwym wykonawcy z niektórych części moto biznesu :P








Podobne tematy Zwiń