Skocz do zawartości




- - - - -

[w201/w124] Świecąca się kontrolka ABS



96 odpowiedzi w tym temacie

#61 Offline   DawidU89


  • Postów: 75
  • Na forum od: 26 wrz 2008
  • Miejscowość: CK

Napisano 27 września 2008 - 23:37

A co mi poradzicie ?
Podczas jazdy po dolkach zapala mi sie ABS :] mam zawieszenie sportowe
kilometry te do kasowania i obrotomiez nie dziala bo widze ze tez sie o to pytacie :slinka:



#62 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 27 września 2008 - 23:50

Jakbyś poczytał, to byś wiedział - czujniki przy kołach do przeczyszczenia, jak nie pomoże to srebrny przekaźnik pod lupę. Obrotomierz chyba faktycznie jest powiązany z tym przekaźnikiem, ale licznik kilometrów to zupełnie inna bajka i z prądem nie ma nic wspólnego.

#63 Offline   DawidU89


  • Postów: 75
  • Na forum od: 26 wrz 2008
  • Miejscowość: CK

Napisano 28 września 2008 - 00:09

Czytalem ale nie zaszkodzi zapytac moze ktos cos rozkmini bylo z chodzacym obrotomierzem a u mnie niedziala myslalem ze ma to jakies powiazanie...

#64 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 28 września 2008 - 00:19

Tak, ma - srebrny przekaźnik. Tyle, że obrotomierz może być równie dobrze niepodłączony, albo inaczej uszkodzony. W sumie to raczej już do Ciebie należy wybór co Twoim zdaniem będzie kosztowało mniej roboty, i to najpierw sprawdzić: do wyboru masz wspomniany przekaźnik i czujniki przy kołach. :slinka:

Żeby nie było nieporozumień:
W dalszych postach w tym temacie jest mowa o "czarnym module" i jego związku z obrotomierzem i czujnikiem na wale - tyle że to dotyczy Diesla, bo w benzyniakach było to inaczej rozwiązane.

#65 Offline   patrykmerc


  • Postów: 28
  • Na forum od: 19 wrz 2008
  • Miejscowość: Polska

Napisano 02 października 2008 - 21:18

Abs wogóle dizałą jak przychamujesz na trawie ??? jeśli nie a świeci CI kontrolka po lewej stronie w komorze silnika za akumlatorem jest taki przekażnik z taką przeżroczystą klapką pod którą jest bezpiecznik wyjmij go rozbierz od spodu i przelutuj wszysktie ścieżki na płytce a najlepiej przelutuj i dołuż drut na każdą sciezke. Włóż go spowrotem i jeśli nic się nie zmieni to szukaj w czujnikach przy tarczy hamulcowej sprawdź kable czy nie są poprzecierane. Ta przekażnik nie wiem na 100% czy w w201 jest po lewej stronie ;-)

#66 Offline   deczka


  • Postów: 10
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: opole

Napisano 29 maja 2009 - 18:05

czesc wszystkim jak sprawdzic czujniki od abs czy sa dobre????? wizualnie je sprawdzalem i wygladaja na dobre nie przetarte ani nic , :?: mozna je jakos miernikiem sprawdzic ?
mam jeszcze jedno pytanko czy abs jest jakos polaczony z asr bo u mnie jest tak ze po przejechaniu kilkunastu metrow dwie kontroli na raz sie zapalaja co o tym myslicie?

#67 Offline   Devcrk


  • Postów: 580
  • Na forum od: 30 sie 2008
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 30 maja 2009 - 17:02

U mnie te wyglądały na dobre, ale abs wyłączał się po najechaniu na doły. Padnięty był kabel czujnika przód prawy. Wyciąłem stary kabel, (tam idzie zwykły 2 żyłowy) wlutowałem nowy odcinek i gruuubo zaizolowałem. Na razie miesiąc działa bez problemu

#68 Offline   Devcrk


  • Postów: 580
  • Na forum od: 30 sie 2008
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 30 maja 2009 - 20:15

Hmm wyjaśnijcie mi jedno:

ABS - zapobieganie blokowana kół
ASD - blokada tylnego mostu w przypadku poślizgu jednego z kół
ASR - ???

Czasami też spotykam na forum skrót ASB, co to ?

#69 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 30 maja 2009 - 20:37

ASB,
automatyczna skrzynia biegów
ASR - ???
zapobiega poślizgowi kół najczęściej przy ruszaniu
:pub:

#70 Offline   yamczarek


  • Postów: 5
  • Na forum od: 24 cze 2009
  • Miejscowość: Olsztynek

Napisano 25 czerwca 2009 - 18:53

witam mam problem troche podobny do tego z tematu,otorz podczas jazdy blokuje sie ASB pozostaje na jakims biegu i przez jakis czas nie przelacza towarzyszy temu swiecenie -hamulca recznego,abs i ets-u i nie dziala zegar predkosci i jeszcze komunikat o zurzytych klockach hamulcowych po jakims czasie wszystko mija i wraca do normy,jest to bardzo uciazliwe szczegolnie jak sie zablokuje na niskim biegu a tu trzeba popedzic,myslicie ze wymiana filtru i oleju pomoze?ile oleju potrzebuje?posiadam E290 w210 z ´97 roku w automacie








Podobne tematy Zwiń