Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Mycie tapicerki bagażnika z oleju silnikowego


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   marcin_z1


  • Postów: 79
  • Na forum od: 02 lis 2007
  • Miejscowość: Oświęcim

Napisano 10 sierpnia 2008 - 20:22

Wstyd się przyznać ale 2 msc. temu po wymianie oleju zostało mi około 0,7 l. Wsadziłem sobie do schowka w bagażniku ( kombi ). Po kilku dniach otwieram schowek, a tam..........olej wylany. :czerwona: :star: :P Szybko Kercher, płyny środki itp.Moje pytanie:
Czym ten olej usunąć ???
Niby to wyprałem bardzo dokładnie i kilka razy, ale dalej wykładzina tłusta i nic się tam wsadzić nie da. Pomocy
Pozdrawiam



#2 Offline   dzinks3


  • Postów: 182
  • Na forum od: 26 sty 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 10 sierpnia 2008 - 20:34

Spróbuj rozpuszczalnikiem a póżniej vanishem Ja tak robię jak wyleje mi się ropa. No ale to nie to samo co olej. Ale mam nadzieję, że pomoże

#3 Offline   Barttek


  • Postów: 114
  • Na forum od: 09 sie 2008
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Napisano 10 sierpnia 2008 - 20:55

1.) absorbent do oleju: dostępny w lepszych warsztatach i w straży pożarnej
to pochłaniacz oleju w formie granulatu
2.) środek czyszcząco/zmywający: zmywacz na bazie rozpuszczalnika lub acetonu
3.) odkurzacz przemysłowy: usuń to na mokro

#4 Offline   Czaszka


  • Postów: 23
  • Na forum od: 06 sie 2008
  • Miejscowość: Sztum

Napisano 10 sierpnia 2008 - 21:47

jak kolega BarTec napisał skontaktuj sie ze strażakami powinni ci pomóc jest taki płyn do neutralizacji substancji ropopochodnych nazywa sie AS ten w granulacie tez oki ale z wykładziny ci tego nie zbierze płyn ten jest w 100% bezpieczny bo można go stosować nawet na plamy oleju na wodzie wiec jak tym spryskasz i wypierzesz potem tapicerkę to śladu nie będzie

#5 Offline   Paweł w201


  • Postów: 29
  • Na forum od: 20 lip 2008
  • Miejscowość: Legnica

Napisano 10 sierpnia 2008 - 22:58

Dołączona grafika
Polecam ten proszek wcierasz po 30min. odkurzasz i najgorsze plamy schodzą, żadnej wody nic na mokro, nizej widać efekty jak po pierszyn odkurzaniu nie zejdzie to drugi i trzeci raz próbować do skutku. Ja na początku prałem płynem do naczyć, potem Vanisch w płynie (ten zwykły) i na końcu Vanisch w proszku. Jak bym odrazu urzył tylko tego w proszku to też pewnie plamy by zeszły jest o wiele lepszy od zwykłego Vanischa w płynie. Na moich fotelech i kanapie zostało moze kilka nie dużych plamek a widać na pierwszym zdjęciu jakie były brudne. Polecam!!!

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

#6 Offline   marcin_z1


  • Postów: 79
  • Na forum od: 02 lis 2007
  • Miejscowość: Oświęcim

Napisano 14 sierpnia 2008 - 06:36

"sorbent" od strażaków wypróbowany, ale efekt mizerny. Środek ten działa na " kałuże" ( np. oleju) , ale gdy olej wsiąknie w wykładzinę to niestety d..pa :E :( :D

#7 Offline   karoor


  • Postów: 304
  • Na forum od: 12 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 14 sierpnia 2008 - 06:47

marcin_z1 miałem podobny problem bo rozlał mi sie kiedyś ATF i plama tez zrobiła sie ogromniasta... Zaryzykowałem i użyłem środka do mycia silników, spryskałem chwile odczekałem i po plamie ani śladu. Potem jeszcze Wanishem tak dla kosmetyki i zapachu :-)








Podobne tematy Zwiń