Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] Szyberdach - nie działa



145 odpowiedzi w tym temacie

#101 Offline   toma53


  • Postów: 9
  • Na forum od: 27 mar 2012
  • Miejscowość: stalowa wola
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:4-matic
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 marca 2012 - 08:06

dzieki za wstawkę podpiołem tak jak pisalo i nic dalej nie działa
:(



#102 Offline   toma53


  • Postów: 9
  • Na forum od: 27 mar 2012
  • Miejscowość: stalowa wola
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:4-matic
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 marca 2012 - 07:00

dzisiaj to sprawdzę
wystąpił następny bubel , cieknie woda przy pedale hamulca tzw ręcznego (nad lewą nogą tam gdzie w manualu jest pedał sprzęgła [ja mam automata] ) jak nie urok to sraczka .......

#103 Offline   piotrek.m5


  • Postów: 5 595
  • Na forum od: 27 paź 2008
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 marca 2012 - 07:34

Masz zatkany odpływ z szyberdachu albo nieszczelną przednią szybę. Zacznij od odetkania odpływu. Weź sobie 1,5m w miarę sztywnego drutu albo starą linkę od prędkościomierza i pchaj w lewą rynienkę szybra w kierunku lewego przedniego słupka

#104 Offline   toma53


  • Postów: 9
  • Na forum od: 27 mar 2012
  • Miejscowość: stalowa wola
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:4-matic
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 marca 2012 - 07:39

obstawiam że to szyba bo i pokazala się woda na siedzeniu pasarzera w przedniej jego części
ale odpływy też przetkam jak znajde :hmm: bo za bardzo nie wiem gdzie są

#105 Offline   ronin.jubei


  • Postów: 3
  • Na forum od: 30 mar 2010
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W201 2.0 - M102
  • Rocznik:1985
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 23 stycznia 2013 - 20:27

Witam

Mam pytanie, które jeszcze się nie pojawiło: Czy do mojej 190 z 1985 z elektrycznym szyberdachem (tylko odsuwany) mozna wstawić szyberdach z funkcją odsuwania i uchylania?
Zdaję sobie sprawę, że może być kłopot z przełącznikiem - ja mam go na kokpicie, a w wersji uchylnej jest zintegrowany z lampką. Taką lampkę też mam.

Jeśli tak, to czy wierzchnią puszkę (pokrywę) można przełożyć, aby uniknąć różnicy kolorów?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

#106 Offline   Krzysiek 190 E


  • Postów: 77
  • Na forum od: 31 sie 2013
  • Miejscowość: Celejów
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 15 marca 2014 - 21:25

Mam problem z szyberdachem w moim mecenasie. Zaczeło się od tego, że mimo iż mam szyberdach uchylny i rozsuwany dzialala tylko opcja calkowitego otworzenia. jakos szczególnie mi to nie przeszkadzało do czasu kiedy jakies 2 tyg temu szyberdach zamknołem a potem juz nie moglem go otworzyc. Problem mijal po otwieraniu awaryjnym z bagaznika lecz po kilku razach wracał ponownie. Wczoraj postanowilem temu zaradzic i zdemontowalem podsufitke z szybra przeczyscilem prowadnice i nasmarowałem, ustawiłem fazy, Lecz to nie pomoglo. otwozyłem go ponownie awaryjnie i zobaczylem ze na lince brakuje zabkow na odcinku ok 6 cm wiec postanowilem usterke zlikwidowac. a mianowicie znalazlem mocną spreżyne z drutu o srednicy identycznej jak w orginale. wkrecilem ja w brakujace miejsce i sprawdzilem o dziwo moglem dach uchylic i otwozyc a wiec wszystko dzialalo jak nalezy. Do czasu gdy szyberdach zamknolem i nie moglem go otworzyc moglem tylko uchylic. Awaryjnie tez nie dalo raady go ruszyc slyszalem aby jak przeskakiwalo sprzegielko gdy krecilem pokretlem w bagazniku. Tu pojawia się moje pytanie jak wyjac linke gdy szyber jest zamkniety i awaryjne otwieranie odmuwilo posluszenstwa ?. Przepraszam za wszystkie niejasnosci i dlugi wywód :E

#107 Offline   milik


  • Postów: 15
  • Na forum od: 07 kwi 2014
  • Miejscowość: Chrzelice
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 maja 2015 - 18:03

Uporałem się z podsufitką żeby zobaczyć dlaczego mój szyber nie działa jak powinien. Okazało się że jakimś cudem odkręciły się dwie śrubki trzymające jakiś uchwyt z linką przykręcony do dachu. Po dokręceniu śrub szyber dalej nie działa jak powinien.
Ruszać się rusza, ale np. po naciśnięciu przycisku w kierunku zamykania powinien dojść do końca dosunąć się i przerwać zamykanie, natomiast mój szyber nie przerywa tylko się uchyla. Zdarza się też, że po naciśnięciu otwierania słychać silnik i nic się nie dzieje, dopiero muszę odkręcić ten wcześniej wspomniany uchwyt i dopchać linkę ręcznie w kierunku silnika wtedy tak jakby linka wskakiwała na miejsce i silnik zaczyna ciągnąć dach.
Nie mam już do tego siły normalnie, może tutaj ktoś ma pomysł co z tym nie tak?

#108 Offline   m104


  • Postów: 4 488
  • Na forum od: 24 kwi 2012
  • Miejscowość: /dev/null/
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 maja 2015 - 19:02

Uszkodzony "ślimak" na lince, umożliwiający jej przesuwanie. W momencie, jak trafi wytartymi zębami na pokrętło regulacji faz, wszystko się rozjeżdża i dlatego uchyla się, zamiast zakończyć na zamykaniu.

#109 Offline   milik


  • Postów: 15
  • Na forum od: 07 kwi 2014
  • Miejscowość: Chrzelice
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 maja 2015 - 19:27

Czyli trzeba wymienić linkę od szybra? Tylko gdzie ją kupić oprócz ASO bo tam pewnie kosztuje majątek.

#110 Offline   m104


  • Postów: 4 488
  • Na forum od: 24 kwi 2012
  • Miejscowość: /dev/null/
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 maja 2015 - 19:31

Szukaj używanych. Tylko najpierw wysuń ją z pancerza i sprawdź, czy moja teoria jest prawdziwa.








Podobne tematy Zwiń