Skocz do zawartości




- - - - -

pytanie dotyczace porady sprzetowej. Zmiana calego systemu.


21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Pedro


  • Postów: 45
  • Na forum od: 19 paź 2009
  • Miejscowość: Augustów

Napisano 17 listopada 2009 - 19:35

Witam, w moim nowo zakupionym nieszczesnym Mercu postanowilem wymienic sprzet audio. Mam jeszcze oryginalne radio i oryginalne glosniki. Ktorych juz nie daje sie sluchac.

z tego wzgledu ze jakis czas temu tanio nabylem sprzet:

-wzmacniacz ALPINE MRV - F250
-radio ALPINE CDE - 9845RB

Chcialbym do tych zabawek dowalic glosniki, ktore bylyby wystarczajace dla ucha. Dobre jakosciowo, w przystepnej cenie. Nie mam zbyt wielkiego nakladu na sprzet, wiec wstrzele sie raczej w srednia polke. Oczywiscie do tego jakies kable, wszystko co jest mi potrzebne zeby to jakos w miare porzadnie gralo.



#2 Offline   jackie01


  • Postów: 3 694
  • Na forum od: 08 sty 2007
  • Miejscowość: Świętokrzyskie
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 17 listopada 2009 - 19:53

Cytat

Chcialbym do tych zabawek dowalic glosniki,

Zasadnicze pytanie - gdzie i jak chcesz je zamontować :zolta: W seryjne miejsca czy chcesz zbudowac system odseparowany na przodzie ktory polecam ? :sciana:

#3 Offline   Pedro


  • Postów: 45
  • Na forum od: 19 paź 2009
  • Miejscowość: Augustów

Napisano 17 listopada 2009 - 20:34

jezeli udzielisz amatorowi wszelkich wskazowek, pojde na Twoj plan :zolta: W seryjne miejsca pozatym chyba tez moglbym zamocowac cos grajacego prawda? :sciana:

#4 Offline   Siwy


  • Postów: 1 124
  • Na forum od: 18 mar 2008
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W209 CLK 270 CDi 05r
  • Trzeci Mercedes:W212 250 CDi 2010r
  • Inne auto:Toyota Rav4 06r 2.0 D4D

Napisano 17 listopada 2009 - 23:54

Pedro, Jeżeli chcesz montować w oryginalne miejsca to polecam ci zestaw odseparowany 13 cm Helix dark blue po małej rzeźbie otworów zamontujesz je bez problemu tweetery możesz dać na słupek przedni. Wzmacniacz widzę że masz dobry Alpine z serii V12 którą bardzo polecam :mrgreen: radyjko też wystarczające. Teraz Kable jeżeli chodzi o sygnałówki (czincze) to polecam sinsulive lub dietza kabel głośnikowy średnica 2x1,5mm do tej mocy głośników będzie wystarczająca. Kabel zasilający wystarczy o średnicy 25mm2 plusa jaki minusa powinieneś poprowadzić prosto z akumulatora. Do tego oprawkę z bezpiecznikiem myślę że starczy 50A (amper). Długości kabli zależą od tego gdzie będziesz chciał zamontować wzmacniacz bagażnik czy też inne miejsce np. pod siedzeniem.

#5 Offline   Pedro


  • Postów: 45
  • Na forum od: 19 paź 2009
  • Miejscowość: Augustów

Napisano 18 listopada 2009 - 08:20

Siwy, wiem ze jestes w temacie :mrgreen: dzieki ze tutaj zagladnales. Wiesz, ja dopiero zaczynam z samochodami. Zawsze bylem informatykiem, lecz to mi sie juz znudzilo :ok:

Po pierwsze, powiedz mi co to jest "zestaw odseparowany"
Po drugie, raz bralem sie za rzezbe bo kupilem wlasnie glosniki 13 cm i nie mialem za bardzo pomyslu czym wyciac metal pod takim kontem. Jakim narzedziem to zrobiles?
Po trzecie, gdybys mial jakies instrukcje, ilustracje, zdjecia jak to ma byc fachowo zrobione to bardzo bym prosil :) Koniecznie chce to zrobic sam, chce sie tego nauczyc :)

za wzmacniacz i radio dalem 300 zł, to chyba nie tak zle co? :)

#6 Offline   Siwy


  • Postów: 1 124
  • Na forum od: 18 mar 2008
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W209 CLK 270 CDi 05r
  • Trzeci Mercedes:W212 250 CDi 2010r
  • Inne auto:Toyota Rav4 06r 2.0 D4D

Napisano 18 listopada 2009 - 10:47

Zestaw odseparowany to głośnik midbassowy i tweeter (sykacz) osobno do tego jest zwrotnica zestaw wygląda tak
Otwór zawsze powiększałem pilnikiem raz płaski raz okrągłym na przemian wiadomo trochę się trzeba namachać ale efekt z 13 cm głośnika jest dużo lepszy jak z 10 cm więc warto :mrgreen:.
Zdjęć niestety nie mam ale jak masz jakieś pytania możesz pisać tutaj lub na PW.
A za wzmacniacz i radio dałeś dobrą cenę za sam wzmacniacz prawie trzeba tyle zapłacić :ok:

#7 Offline   Pedro


  • Postów: 45
  • Na forum od: 19 paź 2009
  • Miejscowość: Augustów

Napisano 18 listopada 2009 - 10:59

A jeżeli chodzi o tylną półkę? Ona jest przystosowana do 13 cm prawda? z tego co pamiętam. Wiesz, nie znam się na elektronice, nie wiem nawet do czego służy zwrotnica itp. Zapewne wiele pomocnych informacji znajdę w FAQ. Nie wiem którędy najlepiej puścić kable.

To mnie zaskoczyłeś tym wzmacniaczem, patrzyłem na allegro to był wiekszy MRV-300 za niecałe 300 zł. Mojego ani jednego nie widzialem :roll: To nowy sprzęt jest, także dobrze było łyknąć taka okazje :ok:

#8 Offline   Siwy


  • Postów: 1 124
  • Na forum od: 18 mar 2008
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W209 CLK 270 CDi 05r
  • Trzeci Mercedes:W212 250 CDi 2010r
  • Inne auto:Toyota Rav4 06r 2.0 D4D

Napisano 18 listopada 2009 - 11:15

Pedro, Jeżeli chodzi o tylną półkę to jak zamontujesz dystans z mdf-u to wjedzie głośnik 16,5 cm ja u kolegi montowałem na takich dystansach pasują idealnie do w124 :ok:.
Zwrotnica ma na celu rozdzielenie sygnału do poszczególnych głośników tak aby każdy głośnik odtwarzał te pasmo z którym sobie radzi najlepiej i przez to głośnik nie spali ci się przy większych mocach np pod wzmacniaczem. Jeżeli chcesz mieć wzmacniacz w bagażniku to kable zasilające puść prawym progiem, a sygnałówki lewym musisz tak zrobić po to aby nie było zakłóceń :ok:

#9 Offline   Pedro


  • Postów: 45
  • Na forum od: 19 paź 2009
  • Miejscowość: Augustów

Napisano 18 listopada 2009 - 11:24

To będzie moja pierwsza zabawa w te klocki już jestem podjarany :ok: Jak zdążyłem zauważyć, nie ma tu nic skomplikowanego. Jeżeli chodzi o starą instalację, jak juz mówiłem mam oryginalne radio, wszystkie kable również. Więc wszystko idzie do wywalenia? Nie potrafię podłączyć radia :oops: mam odpowiednie kostki, ale nie mam pojęcia jak je podlączyć.

Jakie głosniki 16,5 byś polecił? Dzięki za info z tymi dystansami, sam bym na pewno na to nie wpadł :ok:

#10 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 18 listopada 2009 - 11:26

Pedro napisał:

już jestem podjarany
tak to sie zaczyna, a pozniej kase wydana na klocki zaczynasz liczyc w tysiacach :ok:








Podobne tematy Zwiń