Skocz do zawartości




Opel Signum CDTI - Carl00s


40 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   michal93


  • Postów: 938
  • Na forum od: 04 mar 2011
  • Miejscowość: Białystok
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Audi A4 1.9 TDI

Napisano 30 listopada 2015 - 23:30

Jak ma być drogo skoro to silnik fiata.



#22 Offline   carl00s


  • Postów: 2 003
  • Na forum od: 22 lut 2009
  • Miejscowość: Koszalin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 grudnia 2015 - 07:49

Silnik fiatowski, fakt. Czy tanie, czy drogie? Nie wiem, oddaję do ASO więc mogę przekłamywać - wiadomo., ale np. za kompletny rozrząd z pompą wody, wymianą oleju i filtra, wymianą chłodziwa, wymianą uszczelniacza wału, poprawieniem kilku pierdół pod maską i wymianą wszystkich możliwych opasek zaciskowych oraz sprawdzeniem reszty auta pod kątem wymaganych wymian zapłaciłem 1700 PLN. W zamian dostałem 2 strony A4 faktury, kilka wskazówek odnośnie użytkowania, umyte auto - łącznie z podwoziem, dostęp do historii serwisowej mojego auta online, dostęp do promocji, 40% rabatu na części i 15 na robociznę o ile będę serwisował auto w tym ASO - wiadomo, klienta trzeba przekonywać. No jeśli to jest drogo, to ja się pytam jak można to zrobić taniej?

Co do sporu 7er vs. Peugeot jakikolwiek - takie porównanie ma sens tylko w momencie, kiedy ktoś toleruje obie marki. Jak dla mnie (z kilkoma wyjątkami typu Kia Optima) auta francuskie, włoskie, azjatyckie - to szajs i 10 metrowym kijem nie tykam, nie policzę nawet ilu ludzi odprawiłem z kwitkiem, bo "Carlos, pomóż, coś mi puka, ogarniemy? Nie, bo się brzydzę". Nie jest istotne jak bardzo wygodne mogą one być, czy jak bardzo fapili na ich widok krytycy, czy ile nagród za cośtam dostały w magazynie Autoświat i jakich pierdół naopowiadał na ich temat Clarkson. Po prostu nie jest to moja grupa krwi, a niektórych modeli to się brzydzę jeszcze bardziej jak nieswojego penisa.

#23 Offline   majsterus


  • Postów: 4 467
  • Na forum od: 10 lis 2011
  • Miejscowość: wielkopolskie
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:drugi to za dużo
  • Trzeci Mercedes:skuter chińczyk
  • Inne auto:i rower

Napisano 01 grudnia 2015 - 08:17

Technologia azjatycka - honda, toyota zawsze była o krok do przodu przed Europą. Miałem Opla mam VW, mam Hondę, miałem Toyotą i poziom wykonania, precyzja bije Opla na dzień dobry, potem leci VW. W sumie to przygoda z oplem skończyła się na Kadecie, któremu przywróciłem drugie życie....:D potem grzebałem w Astrze, Corsie B potem C i....stwierdzam...nie. Nie odpowiada mi ta technologia. Gdy wsiadłem do Corsy C to myślałem, że jestem piekle, tak ciemno i ponuro...ale tutaj jest prawie identycznie :D Horror, finezji i polotu kompletnie brak :D.

#24 Offline   carl00s


  • Postów: 2 003
  • Na forum od: 22 lut 2009
  • Miejscowość: Koszalin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 grudnia 2015 - 09:13

Może w nich nawet pachnieć piżmem, być ze spiżu, robić loda zaraz po zapięciu pasa, a z głośników non stop lecieć gotycka wersja Planet Gustava Holsta. Może też parzyć najlepsze latte w kraju, mieć fiu bździu na tapicerce, żeby nie było ponuro i podsufitkę w kolorach tęczy.
Obojętnie.
A ja nadal brzydziłbym się to dotykać, nawet 10 metrowym kijem i jak miałbym tym jeździć prywatnie, to chyba zostałbym drugim Korzeniowskim.

#25 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 01 grudnia 2015 - 09:17

Ja tam lubię francuzy -szczególnie ręczny na przód i takich "mądrych" rozwiązań jest bez liku
Opla omijam jak ognia , ale faktem jest ze signum i insigna to udane modele , ale właśnie z silnikami fiata

#26 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 01 grudnia 2015 - 12:17

carl00s, to jakieś tanie to ASO,bo w Warszawie to za uszczelnienie wału i od srony skrzyni biegów w Agili, mechanik chciał 1700zł ,do ASO to ja już nawet nie dzwoniłem ,,ale jeśli jest to ten sam silnik co w Ducato ,to super.

Użytkownik melfio1 edytował ten post 01 grudnia 2015 - 12:18


#27 Offline   michal93


  • Postów: 938
  • Na forum od: 04 mar 2011
  • Miejscowość: Białystok
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Audi A4 1.9 TDI

Napisano 01 grudnia 2015 - 15:19

melfio1,To nie ten silnik.

NI wiem gdzie ty tego mechanika znalazłeś za zerwanie skrzyni biorę 200-250 zależy co za auto. Uszczelniacz to jakieś 20-50zł...

#28 Offline   carl00s


  • Postów: 2 003
  • Na forum od: 22 lut 2009
  • Miejscowość: Koszalin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 02 grudnia 2015 - 08:20

To nie ten silnik, michal93 dobrze mówi. Co do ceny - Warszawa rządzi się widać swoimi chorymi prawami. U mnie na prowincji ( :E) ceny są widać bardziej ludzkie.
Niestety, mój Opel mnie dzisiaj zawiódł. Zjadł cały akumulator, nie zostało nic, nawet nie dygnął rozrusznikiem... Ale to po części moja wina, ostatnio moja Ola jeździła nim tylko do pracy, w te i spowrotem jakieś 5 kilometrów w mieście, więc akku nawet nie miał się jak podładować. A ja jakoś nie miałem ochoty go trochę przepałować po trasie. Dzisiaj chyba zanabędę nowe akku.
No i dotarła do mnie paczuszka z Wysp, a w niej całkowicie nowe, wielorazowe, cudownie przydatne urządzenie diagnostyczne zwane opcomem. Jak tylko podłącze nowe akku to będę diagnozował jak szalony! :E

#29 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 02 grudnia 2015 - 11:19

Zanim kupisz nowe aku sprawdź lepiej co go rozładowało,żebyś nowego aku nie popsuł .

#30 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 02 grudnia 2015 - 19:28

Wyświetl postUżytkownik majsterus dnia 01 grudnia 2015 - 08:17 napisał

przygoda z oplem skończyła się na Kadecie, któremu przywróciłem drugie życie
Znasz może przypadkiem Foresta i/lub innych chłopaków z dawnego Kadett Garage?








Podobne tematy Zwiń