Skocz do zawartości




- - - - -

[W201/W124] Automatyczna Skrzynia Biegów- awarie i usterki



1602 odpowiedzi w tym temacie

#61 Offline   sek60


  • Postów: 92
  • Na forum od: 07 gru 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 05 stycznia 2010 - 21:28

zwracam honor ;-) może jakos 140 ma inaczej.



#62 Offline   Tomo750


  • Postów: 14
  • Na forum od: 07 lis 2008
  • Miejscowość: Kołobrzeg

Napisano 06 stycznia 2010 - 10:12

piotrek.m5 u mnie to ślizganie jest z 2 na 3, ale nie zawsze. Ślizga się kiedy przed zmianą biegu odpuszczam gaz (jak nie odpuszczam to zmienia normalnie). Jak zmienisz "sprężynkę" to daj znać bo bardzo mnie interesuje co dolega mojej ASB. Dodam jeszcze, że jak było cieplej to żadnego ślizgania nie było. Może to wina zimnego oleju w skrzyni ? Ale to akurat dziś sprawdzę.

#63 Offline   mutucar89


  • Postów: 13
  • Na forum od: 03 sty 2010
  • Miejscowość: Poznań

Napisano 07 stycznia 2010 - 00:42

witam to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. ;-)
Chyba tutaj najlepiej się podpiąć pod temat. Nie dawno nabyłem W124 3.0d w automacie, ponieważ mój poprzedni samochód padł. :sciana:

Problem tkwi w dziwnym zachowaniu przy zmianie biegów na małych prędkościach i małym odchyleniu przepustnicy. Odczuwa się to tak jakby zmienił bieg przy tym dostawając kopa w tył(szarpnięcie). Szczególnie objawia się to podczas ruszania spod świateł;/ Myślałem o luzach na wale albo zużyciu gum, wszystko sprawdzone i okazało się, że wporządku.
Czytałem jednak na jakieś zagranicznej stronie, że przyczyną może być jakiś przewód podciśnienia, albo błąd mechanika podczas regulowania krućców na pompie.
zaznaczam, że przy większych prędkościach i większym obciążeniu biegi zmieniają się bez zarzutu.
ktoś spotkał się z takim problemem? będe wdzięczny za każdą pomoc. Pozdrawiam serdecznie

#64 Offline   piotrek.m5


  • Postów: 5 595
  • Na forum od: 27 paź 2008
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 stycznia 2010 - 16:11

Nie wiem czy wszyscy tak mają ale a moich obydwu :sciana: też było takie zjawisko-przy bardzo delikatnym przyspieszaniu skrzynia potrafi szarpnąć. Jak się troszkę dynamiczniej przyspiesza jest ok.
Rozwiązaniem może być źle wyregulowane podciśnienie modulacji. Skoro zjawisko nie występuje ciągle i przy każdym obciążeniu to można wnioskować że podciśnienie dochodzi do ASB i przewody są szczelne
A bardzo ci to przeszkadza? Ja przyjąłem że te skrzynie juz tak maja i nie zwracam na to uwagi ;-) Przy normalnym przyspieszaniu zjawisko nie wystepuje

#65 Offline   Dagon


  • Postów: 27
  • Na forum od: 11 sie 2009
  • Miejscowość: Goleniów/Szczecin

Napisano 07 stycznia 2010 - 16:57

mutucar89, w moim w124 tez tak jest i to chyba raczej normalne zjawisko, bo u paru osob ktore znam i maja ;) z asb ze starszych rocznikow jest podobnie

#66 Offline   mutucar89


  • Postów: 13
  • Na forum od: 03 sty 2010
  • Miejscowość: Poznań

Napisano 08 stycznia 2010 - 00:06

Znaczy ja się już do tego przyzwyczaiłem i przestało mi to przeszkadzać, ale jak wiozę kogoś to wiecie. Dla pasażera jest to delikatnie mówiąc odczuwalne. Może i macie racje, że jest to normalne, fakt przy bardziej dynamicznym przyspieszaniu to zjawisko nie występuje. Chyba przejade się do serwisu mercedesa ( i po dobrej znajomości ) zapytam, może wtedy będę mądrzejszy i z pewnością was poinformuje. Dzięki Dagon, piotrek.m5 za odpowiedź.

#67 Offline   piotrek.m5


  • Postów: 5 595
  • Na forum od: 27 paź 2008
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 stycznia 2010 - 10:48

mutucar89, wątpię że w ASO ktoś ci coś konkretnego powie na ten temat :roll:

#68 Offline   Lukaszowe


  • Postów: 70
  • Na forum od: 14 maj 2008
  • Miejscowość: Warszawa\Marki

Napisano 08 stycznia 2010 - 12:54

u mnie występuje taki sam objaw więc chyba to normalne :)

#69 Offline   miqolaj


  • Postów: 654
  • Na forum od: 09 sie 2008
  • Miejscowość: Białystok
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 stycznia 2010 - 16:46

nie powinno szarpac jesli wszystko jest w porzadku.

kolega ma SLC z 70lat i tamta skrzynia chodzi plynnie, bez wzgledu na obciazenia. to samo w moim 320coupe i 300td - zero szarpniec.

moze to nie byc wina samej skrzyni a kazdego elementu przeniesienia napedu oraz poduszek dyfra i tylnej belki (mialem tai objawy w satarym 200D ze szarpniecie bylo przez wyrobione poduszki)

#70 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 08 stycznia 2010 - 17:53

miqolaj napisał:

moze to nie byc wina samej skrzyni a kazdego elementu przeniesienia napedu oraz poduszek dyfra i tylnej belki (mialem tai objawy w satarym 200D ze szarpniecie bylo przez wyrobione poduszki)
Oczywiście -wszelkie luzy w przeniesieniu napędu, czy niedoskonałości zawieszenia zespołu napędowego mogą wywołać szarpnięcia w przełączaniu. Przykład spoza marki -w moim stareńkim Audi około 2 lata temu wyrobiony wiekiem przegub z luzami wywoływał wyraźnie szarpnięcia przy przełączaniu biegów(oczywiście ASB). Po wymianie przegubu -ok. Teraz się drugi przegub odzywa i szarpnięcia powróciły. Nie są duże ale dla mnie, właściciela auta, wyczuwalne i powiązane w sposób oczywisty z przegubem.








Podobne tematy Zwiń