Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] dziwne dźwięki spod podwozia, bieg jałowy, diesel


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 19 kwietnia 2010 - 06:23

Witam,

jechałem dziś do pracy i zaniepokoiła mnie taka rzecz: stałem na światłach i spod podwozia (chyba) słyszałem taki dziwny dźwięk, jakby coś na wale (??) było i "chrobotało" (sorry, ale nie wiem, jak to nazwać :czujnik: ) w równych odstępach czasu. Trzymałem nogę na hamulcu i też to czułem pod stopą, ale nie wiem, czy to nie ogólnie jakieś wibracje, czy coś z układem hamulcowym. Na kolejnych światłach tego już nie było, potem znów..

Dodam, że mam problemy ze wspomaganiem (czasem bardzo słabo działa i cały płyn jest zassany do układu, czasem nie..) oraz z hamulcami - jakby się zapowietrzały. Może ma to jakiś związek?



#2 Offline   Czaro


  • Postów: 729
  • Na forum od: 25 kwi 2008
  • Miejscowość: Starogard Gdański
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 19 kwietnia 2010 - 07:34

Skoro chrobocze na postoju, to otwórz maskę i sprawdź, czy to nie czasem pompa wspomagania (skoro pracowała bez płynu) lub pompa podciśnienia (starego typu rozsypuje sie łożysko igiełkowe).
Może hałasuje na wciśnietym sprzęgle - mogłoby to byc łożysko oporowe.
Czy chrobotanie ma jakiś związek z wciskaniem pedału sprzęgła?

tklich napisał:

hamulcami - jakby się zapowietrzały
rozumiem, że sa słabsze, ale czy pedał hamulca chodzi lekko, czy staje się twardy?
Czemu tych hamulców ani wspomagania jeszcze nie naprawiłeś?

#3 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 19 kwietnia 2010 - 07:39

Nie, nie trzymałem sprzęgła, tylko hamulec. No i ten objaw dopiero dzisiaj zauważyłem, a właściwie wczoraj, ale myślałem, że mi się wydawało.

Hamulce zrobię w tym tygodniu, czasu nie miałem. A pedał hamulca robi się twardy. Wspomaganie też od razu postaram się naprawić..

#4 Offline   Czaro


  • Postów: 729
  • Na forum od: 25 kwi 2008
  • Miejscowość: Starogard Gdański
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 19 kwietnia 2010 - 07:50

Skoro

tklich napisał:

pedał hamulca robi się twardy
to znaczy, że wysiada wspomaganie hamulców. I jeśli
gruby przewód podciśnieniowy jest szczelny, znaczy że cos z pompą. Jeśli w pompce tylko stuka dekielek, to nic poważnego nie grozi silnikowi, ale jeśli chrobocze z jej środka (łożysko sie rozsypuje) to nie radze Ci nawet odpalać tego silnika, bo igiełki wpadają do srodka i mogą poważnie uszkodzić silnik.

#5 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 19 kwietnia 2010 - 11:17

Kurde, no to w takim razie dzisiaj do mechanika po pracy jadę... Mam nadzieję, że to nic poważnego:/

[ Dodano: Pon Kwi 19, 2010 12:17 ]
Właśnie wróciłem od mechanika, najprawdopodobniej to jakiś napinacz paska klinowego, jak przytrzymał, to nie warczało. Mam nadzieję, że tylko to i pompa cała :czujnik:








Podobne tematy Zwiń