Skocz do zawartości




- - - - -

[w124/w201] Stukanie przy wciskaniu pedału sprzęgła.


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   wielki3333


  • Postów: 279
  • Na forum od: 29 maj 2007
  • Miejscowość: Łeba
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 sierpnia 2010 - 19:15

jak w temacie kiedy wciskam pedał sprzęgła słychać takie stuknięcie na zgaszonym i na odpalonym i w czasie jazdy też jest słyszalne ,może ktoś to przerabiał?



#2 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 13 sierpnia 2010 - 19:30

Przydałoby się więcej informacji -czy stukanie dochodzi z wnętrza(więc pompka podejrzana i mechanika pedała w tym sprężyna wspomagająca), czy z zewnątrz/spod spodu auta. To drugie wskazuje już kierunek samego sprzęgła(a więc tarcza, docisk, łożysko oporowe, ewentualnie widełki), bądź wysprzęglik w co wątpię(chyba za drobny, by go było słychać podczas jazdy ale nie da się wykluczyć jego współudziału).
Czy ma to miejsce:
-zawsze
-czasem
-na zimnym
-na ciepłym
Czy stuka na dole ruchu, u góry, może w połowie skoku. Może nieregularnie?
Czy coś robiono przy temacie sprzęgła, czy zaczęło się nagle, czy coś to poprzedziło(strzał ze sprzęgła, żeby "popiszczeć"), czy może narastało na przestrzeni tygodni...? Itp. itd. Pisz -nie wstydź się. :hmm:
Napęd(przeniesienie w sensie most, wał i skrzynia) chyba odpada -skoro to słychać, gdy auto nie pracuje.

#3 Offline   wielki3333


  • Postów: 279
  • Na forum od: 29 maj 2007
  • Miejscowość: Łeba
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 14 sierpnia 2010 - 11:12

Słychać je wewnątrz i na zewnątrz, jest takie wyczuwalne pod nogą. Zaczęło się nagle po odpaleniu ciepłego auta -wciskam sprzęgło i słyszę ten stuk. Jest on mniej więcej w połowie skoku, a może ciut niżej. Jak kilka razy nacisnę na pedał to jakby troszkę cichł ten stuk. Nie wiem co jeszcze mogę dodać pytajcie a ja odpowiem.

#4 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 14 sierpnia 2010 - 17:07

Jeszcze na wszystkie moje pytania nie odpisałeś. Najważniejsze dla mnie jest to, czy coś robiono przy sprzęgle i czy czujesz czasem lekką "domyślność" pedału sprzęgła. To znaczy, czy czasem przy jego wciskaniu nie masz uczucia, że pedał się tego spodziewał i nieco lżej, jakby Ci pomagając, leci ku podłodze? Biegi, nic o nich nie piszesz, nie haczą?

#5 Offline   wielki3333


  • Postów: 279
  • Na forum od: 29 maj 2007
  • Miejscowość: Łeba
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 14 sierpnia 2010 - 18:53

wsiadam dziś do auta i nic już nie stuka,jak się pojawiło tak zniknęło ,tylko co to mogło być czy coś się sypie?Przy sprzęgle nic nie robiono przy sprzęgle domyślności raczej nieczuję

#6 Offline   wielki3333


  • Postów: 279
  • Na forum od: 29 maj 2007
  • Miejscowość: Łeba
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 sierpnia 2010 - 12:53

byłem dziś w mieście i stukanie powróciło

#7 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 18 sierpnia 2010 - 13:55

Spodziewałem się tego szczerze mówiąc -miałem do czynienia z takim przypadkiem ale nie miałem możliwości zrobić nic więcej niż pobieżne oględziny niestety...Tam też wracał problem, czasem na całkiem zimnym silniku przed rozruchem porannym było stukanie, czasem dopiero po mocnym nagrzaniu. Tam jednak pedał sprzęgła wykazywał "nadludzkie" właściwości o których uprzednio pisałem. Straciłem kontakt z pojazdem i właścicielem(wybył na wyspy)








Podobne tematy Zwiń