Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] 2.2 150KM PB + LPG


38 odpowiedzi w tym temacie

#31 Offline   piotrek.m5


  • Postów: 5 595
  • Na forum od: 27 paź 2008
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 17 września 2012 - 22:29

Powodzenia ;) :ok:



#32 Offline   tRawski


  • Postów: 854
  • Na forum od: 08 gru 2009
  • Miejscowość: Radziejów
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 280TE 1993 -->swap 320TE
  • Trzeci Mercedes:W124 300TE 1992 4MATIC

Napisano 17 września 2012 - 23:37

ale jaja :)
tato81,to już może kup zagazowane 2.2?
Roczna instalacja raczej szkód nie poczyniła w silniku...
O ile trafisz auto z gazem w miare nie dawno zakładanym...

#33 Gość_kloss72_


  • Na forum od: --

Napisano 18 września 2012 - 06:56

Wyświetl postUżytkownik tRawski dnia 17 września 2012 - 23:37 napisał

Roczna instalacja raczej szkód nie poczyniła w silniku...

Prawidłowo dobrany, założony gaz i właściwie serwisowane, używane auto z gazem zrobi przebieg taki jak na benzynie. Dodatkowo gaz nie miesza się z olejem silnikowym(a benzyna tak) co nie jest bez znaczenia w sensie pozytywnym.
Nie widzę powodów, by sekwencja w m111 miała zaszkodzić autku. Oczywiście jeżeli wszystko było prawidłowo zamontowane. Wręcz bywa, ze dołożenie do auta gazu, a nie jego długa bytność, potrafi spowodować ciekawe efekty. LPG w silniku może powodować podobny efekt co czasem oleje o silnych walorach płuczących -część nagaru może się rozpuścić i ulec przemieszczeniu, co nie zawsze wpływa dobrze na stan silnika. Rzadkie zjawisko w miarę ale chyba każdy słyszał "założyłem gaz, a po 30 000 to już był nie ten sam silnik, choć nie strzelał".
Jeżeli jednak silnik ma stać nagarami(co nie jest wcale jakimś unikatem teraz, bo ludzie leją podłe oleje często w porządne auta) to dla mnie kij z takim silnikiem i dlatego swoim robię płukanie.....

#34 Offline   tato81


  • Postów: 624
  • Na forum od: 04 sie 2009
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 września 2012 - 08:09

Wyświetl postUżytkownik tRawski dnia 17 września 2012 - 23:37 napisał

ale jaja :)
tato81,to już może kup zagazowane 2.2?
Roczna instalacja raczej szkód nie poczyniła w silniku...
O ile trafisz auto z gazem w miare nie dawno zakładanym...

tRawski no to teraz traf na zadbane W124 z silnikiem 2.2 z niedawno założonym gazem ;) W takie cuda nie wierze. Jeśli ktos sprzedaje takie auto to coś jest nie tak!! :) Kto gazuje auto po to zeby sprzedac po roku? Koszt eksploatacji zwróciłby mu sie co najwyżej, jak robi co dzień trasy do holandii.

#35 Gość_kloss72_


  • Na forum od: --

Napisano 18 września 2012 - 08:29

Instalacja wcale tak wolno się nie zwraca ;)
Jakiś czas temu forumowicz z Krakowa szczegółowo zdiagnozował dla mnie w124 220TE z sekwencją, klimą. Okazało się naprawdę zaskakująco świetne, lekko wpylane z jednej strony ale naprawdę starannie. W pełni sprawne, cena chyba była coś koło 8k i uważam, ze auto było tyle warte. Sam cholera nie wiem czemu się ociągałem.
Da się kupić, trzeba szukać ale nie o tym wątek.

#36 Offline   tato81


  • Postów: 624
  • Na forum od: 04 sie 2009
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 września 2012 - 09:58

Wyświetl postUżytkownik kloss72 dnia 18 września 2012 - 08:29 napisał

Da się kupić, trzeba szukać ale nie o tym wątek.

A jasne że da sie trafić, ale powiem wam szczeże że ja od 3mc szukam wozidła dla siebie. Troche juz W124 zobaczyłem, i wydałem kupe kasy na wycieczki po Polsce. Więc już widze jak jeździmy dalej po Polsce w poszukiwaniu W124 w dobrym stanie. Ja tyle juz hajsu na te wycieczki dałem że jakbym to odkaldał to bym z dwa wozy kupił ;) a każdy sprzedający zachwalał "Panie toż to igła" albo "rdza? jak rdza Panie toż to mercedes" oraz "automat? panie jakie szarpanie-płynnie zmienia biegi!" a w rzeczywistości okazywało sie że auto padaczka spawana z 4 zgnitków, że aż krew czlowieka zalewa.

Użytkownik kloss72 edytował ten post 18 września 2012 - 14:00
Proszę o mniej obszerne cytowanie, gdy można tego uniknąć.


#37 Gość_darul_


  • Na forum od: --

Napisano 18 września 2012 - 20:42

Wg mnie ten wątek już jakiś czas temu powinien zostać zamknięty.
Autor nawet nie zadał sobie odrobiny trudu aby przeczytać dział lpg i zaczerpnąć choć odrobinę wiedzy. Sam pisałem w zeszłym roku o swojej instalacji w poprzednim kombi, z silnikiem M111.
3tys. PLN to aż nadto za dobrą instalację lpg do tego motoru.

#38 Offline   tato81


  • Postów: 624
  • Na forum od: 04 sie 2009
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 września 2012 - 09:56

Wyświetl postUżytkownik darul dnia 18 września 2012 - 20:42 napisał

Wg mnie ten wątek już jakiś czas temu powinien zostać zamknięty.
Autor nawet nie zadał sobie odrobiny trudu aby przeczytać dział lpg i zaczerpnąć choć odrobinę wiedzy...

Kochany moderatorze Darul dla Pana informacji - zadałem sobie nawet troche więcej niż odrobina trudu, i przeszukałem nie tylko to forum ale i inne fora jak i wiele stron internetowych, nie uzyskując dokładnych informacji które by mnie zadowolily i pomogły w podjęciu decyzji. Pojawiło sie wiele watpliwości ktore chciałem rozwiać przed podjęciem decyzji o zamontowaniu LPG do tego motoru. Właśnie dzięki informacją jakie uzykalem tutaj na forum chociazby od kolegów: kloss72 czy tRawski itd. moje watpliwości zostały rozwiane - efekt zostal osiagniety. PRZEPRASZAM najmocniej że nie jestem na tyle biegły w rzeczywistości internetowej żeby wyłuskać wszelkie informacje zakopane w czeluściach tegpo forum - faktycznie do twojego posta nie dotarłem, pomimo faktu iz naprawde grzebałem po forum jak i po stronach internetowych. Tu nadmienię jeszcze że na dobra sprawę każdy nowy zakładany temat na forum jest po części odgrzewany jak kotlet! Założylem nowy temat bo potrzebowałem pilnie pomocy (gośc który sprzedaje auto nie bedzie na mnie czekał w nieskończoność) Przyznam szczerze że myslałem że forum jest po to żeby szukac na nim pomocy jesli zawiodą inne formy czerpania wiedzy - które ja prosze mi uwierzyć starałem sie wyczerpac do cna. Nie widze tu swojej winy!

#39 Gość_kloss72_


  • Na forum od: --

Napisano 19 września 2012 - 14:03

tato81, po prawdzie to wątek powinien być na starcie ukręcony, gdyż temat jest na forum dość nieźle opisany. Właśnie przez mnogość wątków dotyczących podobnych/identycznych problemów ciężko się czegokolwiek potem doszukać. Zwyczajowo raczej preferujemy dołączanie się z pytaniami/przemyśleniami do możliwie zbliżonych tematycznie wątków. Wiedza jednak u nas jest i uważam, że dość wystarczająca.
Zdecydowałem puszczać wątek dalej, bo dział nieco skostniał no i jednak wciąż przewagę mamy silników na elektromechanicznym wtrysku i dodatkowy temat z elektronicznym wtryskiem i LPG wiele nie namąci. Dodatkowo przekonałeś mnie sam....bez urazy ale nieznajomością tematu :)
Ale powtórzę -wątek jest wtórny i była w nim dodatkowo dyskusja poza tematem co wspólnie kwalifikowało go do uśpienia, a pamiętaj też, że wiedza tutaj jest darmowa co nie oznacza, że podana na talerzu i czasem wymaga nieco wysiłku przy zdobyciu. Ciężko oczekiwać, że osobom mniej zorientowanym przyjdzie to podobnie jak tym zaawansowanym i nie ma tu naszej winy. Sam poznałeś drugą formę jej zdobywania -wydzwaniając po mechanikach ignorantach co się boją na zapas sami nie wiedząc czego.
Ogólnie żeby temat nieco przycichł(co nie znaczy, że mamy tu aferę ;) ) zamykam wątek -gdyby pojawiły się techniczne sprawy i chętni na ich dopisanie proszę na PW to go otworzę(lub inny moderator).
Nie chcę dyskusji o słuszności działań naszych i powinnościach użytkowników. Pochwalę się, że poza możliwością skorzystania z PW i napisania do nas, mamy też na forum odpowiedni dział na uwagi i przemyślenia do nas kierowane.
Póki co -powodzenia z autem i...zapraszamy z nim do nas na forum :ok:








Podobne tematy Zwiń