Skocz do zawartości




- - - - -

[W140] Warszawa-gdzie zrobić wymiane oleju w skrzyni


35 odpowiedzi w tym temacie

#31 Offline   majsterus


  • Postów: 4 467
  • Na forum od: 10 lis 2011
  • Miejscowość: wielkopolskie
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:drugi to za dużo
  • Trzeci Mercedes:skuter chińczyk
  • Inne auto:i rower

Napisano 11 grudnia 2012 - 16:55

Tak zrób.

Jestem uprzedzony, bo nie raz poprawiałem po mechanikach. Tyle w temacie.

Test coś takiego jak specyfikacja jakościowa olejów, i na tym się bazuje, a nie na etykiecie.
Już więcej nic nie będę pisał. Bo widzę, że każdy jest najmądrzejszy, ale ze wszystkim jeźdżi do mechanika.



#32 Offline   pheonix


  • Postów: 813
  • Na forum od: 11 kwi 2008
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 S320 1996 LPG

Napisano 11 grudnia 2012 - 20:24

Wyświetl postUżytkownik majsterus dnia 11 grudnia 2012 - 11:57 napisał

100zł na wymianę??? no bez przesady to odkręcnie chyba 12 śrubek i zlanie oleju..

Zejdź może na ziemię. W tym są też ukryte koszty kanału/podnośnika, prądu, kluczy, jakiegokolwiek testera do sprawdzenia temperatury oleju itd.

To że Ty robisz sobie coś w domu nie znaczy, że człowiek żyjący z tego ma to robić charytatywnie. Wszystko kosztuje i poprzez wykonywanie usług amortyzuje się.

#33 Offline   Machi


  • Postów: 29
  • Na forum od: 05 lut 2012
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 CL 500

Napisano 13 grudnia 2012 - 11:39

Wyświetl postUżytkownik domino dnia 10 grudnia 2012 - 18:52 napisał

Olej na bagnecie jest czerwonawy i przeźroczysty. Skrzynia pracuje ładnie, choc nie mam porównania niestety jak pracuje nowa skrzynia.

Fajnie domino ze masz ten bagnet ja niestety go nie mam, chciałem kupic go w serwisie ale powiedzieli mi ze to "narzedzie serwisowe" i nie mozna go sobie kupic, jedyne co mi pozostaje to spuszczenie swojego starego i wlanie rowne 7,7 litra. Powodzenia w wymianie oleju.

#34 Offline   pueblo


  • Postów: 810
  • Na forum od: 11 maj 2011
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:W140 400SE M119 1992

Napisano 13 grudnia 2012 - 17:21

to kup używke, nie widzę problemu ;)

#35 Offline   Gliptone


  • Postów: 18
  • Na forum od: 09 maj 2012
  • Miejscowość: Monachium
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CL 500

Napisano 13 grudnia 2012 - 22:39

Wyświetl postUżytkownik domino dnia 10 grudnia 2012 - 18:33 napisał

W ASO krzykneli 700 zł za wymianę. To drogo. Czy na ul. Regulskiej ktoś z Was wymieniał?

A może pasowalo by podjechać do skrzyniarza? Tylko nie "Samko" i nie Józefów. Gdzie byscie podjechali oprócz tych miejsc?

pozdrawiam!



Domino, moim zdaniem jest dużo adresów, gdzie możesz to zrobić, ale jeżeli chcesz zostawić serwisowi dobór oleju to na pewno mogę polecić Regulską i Brolera (drogo, ale bliżej Ciebie). Wtedy bez sensu kupować olej, bo oni go mają w ilościach hurtowych i sprzedają +/- w cenie, w jakiej Ty znajdziesz porównując ileś ofert, ale dodatkowo będziesz gonić za tym olejem przez pół miasta, albo zamówisz przez internet coś co nie wiadomo czy jest oryginalne (tak bywa z silnikowymi) albo kupisz nieodpowiedni i dowiesz się o tym w dobrym serwisie.
Jest też specjalista od skrzyń automatycznych Mercedesa w Grodzisku Mazowieckim, o którym opinie są pochlebne, jest też Chełmżyńska gdzie pewnie też by spokojnie Ci powiedzieli jaki olej, ale z nimi nie miałem osobiście do czynienia.

Jeżeli jednak chcesz sam kupić olej i filtry to mogę Ci podać (PW) namiary do człowieka w Ursusie, który 3 lata temu wymieniał mi olej w skrzyni BMW (5HP24) za bodajże 20PLN i przez ten czas też serwisował mi samochód. Specjalista co prawda od BMW, ale spokojnie Ci to zrobi. Gość bardzo uczciwy, sumienny i z bardzo tanią robocizną.

#36 Offline   domino


  • Postów: 113
  • Na forum od: 09 lis 2012
  • Miejscowość: Marki
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W203 200CDI 2001
  • Trzeci Mercedes:W140 S500 "Lufthansa"
  • Inne auto:W201 190D '86 automatic

Napisano 13 grudnia 2012 - 22:45

Olej, filtr i uszczelka już w bagażniku. 9 litrow Mobila ATF220 (20 zł za litr). W przyszłym tygodniu i tak mam całą listę spraw do ogarnięcia właśnie na Chełmżyńskiej gdzie już "Lufthansa" gościła więc od razu załatwi sie sprawę wymiany.

POZDROWIAM!








Podobne tematy Zwiń